Nädal aega Madriidi ümbruses, küsimused öömaja ja vaatamisväärsuste kohta.

Tere,

on plaan minna augusti lõpus pooleteiseks nädalaks Hispaaniasse, täpsemalt on plaanis kasutada http://www.madridcard.com/en/ZonasAT.aspx pakutavat ühes piirkonnas kehtivat "reisipassi"(ei oska täpsemini tõlkida) ehk siis vaadata ringi Madriidis ja selle lähiümbruses(kusagil 50-100 km ilmselt). Meid on kolm inimest, kaks täiskasvanut ja üks laps, edasi-tagasi lennupiletid on olemas. Taustinfo kohta vast mainiks niipalju, et väga palju reisikogemusi meil pole aga eks natuke on ikka maailma nähtud.

Hetkel on tekkinud sellised küsimused:

  1. Kuidas reis üles ehitada? Üks variant on vaadata välja vaatamisväärsused üle riigi ning leida nende läheduses ööbimiskohad, eelnevalt need ära broneerida ilmselt. See on sisuliselt teostamatu kuna ei tea, kaua ühes või teises kohas võib aega minna ning üldse läheks ajakava hästi tihkeks.

Teine variant oleks jääda Madriidi, ööbida kõik ööd seal ning hommikul/päeval sõita ühistranspordiga kuhugi ning õhtul tagasi tulla. Kõlab täitsa hästi justkui, netist uurides tundub Hispaania transport täitsa viisakas olevat. Pealegi tolles "turistitsoonis" ilmselt on ka selle peale mõteldud...vähemalt eeldaks nagu nii. Samas kas see siia-sinna sahmimine liiga tüütuks ei muutu äkki?

  1. Kui ööbidagi Madriidis siis kas on mõtet eelnevalt ära bronnida koht/kohad või võib minna rahus kohapeale ja seal vaadata, mille leiab? Vaatan, et Madriidis on väiksemaid ja suuremaid ööbimiskohti niiet tapab, et äkki polegi vaja Eestis sellega ette pead vaevata? http://www.hostels.com/en/findabed.php?ChosenCity=Madrid&ChosenCountry=Spain näiteks pakub küll ja küll öömaju.

  2. Vaatamisväärsuste kohapealt on kasvõi http://www.trip.ee/node/32237#comment-155400 täitsa huvipakkuv, kas äkki on kellelgi viitsimist veel pakkuda kohti, mida võiks vaadata? Soovitavalt siis ilmselt Madriidi ümbruses ehk siis tuuri 100 km raadiuses. Kaardi pealt, raamatutest ja netist oleme üht-teist juba välja otsinud, hetkel pole kohti ja ideid kahjuks käepärast. Samas kui on plaan jääda Madriidi ümbritsevasse "turistitsooni" siis ise arvaks, et on mõteldud sellele, et tulevad väheste ideedega inimesed võõralt maalt ja soovivad natuke infot...ehk siis ilmselt on mõtet kohapeal infopunktides uurida, mida üldse reaalselt kohapeal pakutakse. Eks?

Pikk jutt tuli, loodetavasti viitsite selle läbi närida :). Igasugune tagasiside ja info on teretulnud. Tänud ette, Marko

Kolmapäeviti on osa vaatamisväärsusi Madriidis ja Madriidi lähiümbruses(näit. kuningaloss, El Escorial) EU kodanikele tasuta. Madriidi CityTour suht odav, näeb palju. Regionaalrongid ja linnalähirongid ei ole kallid. Kulukas on näiteks Madriid-Sevilla kiirrong 2,5 tundi ja 60 EUR(bussiga 6 tundi ja 18 EUR). Metrooga liikumine on soodne. Võib-olla oleks mõte võta Madriidis majutus linnalähirongide algusjaama(Atocha, kesklinn) ja Mendez Alvaro bussijaama(Madriidist idasse-lõunasse-läände sõitmiseks)lähistel.

Selge pilt.

Aga kuidas on lood eelneva broneerimise vajadusega? Kas on kindlam see praegu ära teha või on lootust, et leiab 22. augustil ka kohapealt öömaja? Täiskasvanutel pole vast muret, võivad ka pargipingil või klubis öö veeta kui öömaja ei leia aga lapsega on teine lugu :).

Madrid on juba ise nii suur ja huvitav linn, et seal võib vabalt kogu nädala kulutada. City Touri buss on hea soovitus. Siin üks lehekülg, millelt saab väärt infot. Ja kindlasti on interneti avarustest võimalik veelgi paremat infot saada, aga mul oli just see lemmiklinkide hulgas.

www.dq-madrid.com/dq-madrid/travel/togo.asp

Kui Madridist välja minna, siis kindlasti Toledosse. Minu süda jäi sinna ja vaatamist leiab sealgi mitmeks päevaks.

August on kohalikel lemmik puhkusekuu + muud turistid. Seega rahvast augustis murdu, aga kuu lõpu poole peaks hakkama rahulikumaks minema. Kui on väga kindlad ootused ja soovid (ka rahalised), siis on muidugi mõistlik öömaja broneerida. Ei usu, et broneeringut tegemata lausa lageda taeva alla jääb. Iseasi muidugi, kas piirkond, hind ja kvaliteedi suhe leituga rahule jääda lubab. Ja kas on viitsimist väärtuslikku reisiaega öömajade otsimisele kulutada, esimeseks abiks koha peal otsimiseks on muidugi infopunktid.