Oktoobris Maltale

Tere kõigile!

Meil on plaanis kahe perega Maltale minna oktoobri keskpaigas (4 täiskasvanut ja 2 last).
Kuna läheme omal käel, siis oskab keegi soovitada hea hinnaga hotelli? Hetkel broneerisime Blue Sea Santa Maria Hotel 3* (San Pawl il-Baħar), kuid arvustusi lugema hakates ei julge sinna väga enam minna.
Kui keegi on oktoobris käinud Maltal, siis kuidas on ilmad olnud?
Mida tuleb seal vältida, mida kindlasti teha?
Ma olen ise ka suure eeltöö ära teinud - külastada saari, lennumuuseumi, vallettat, rabati, kaluriküla jne
Aega on meil 9 päeva.

Konkreetsete hotellide osas on raske nõu anda. Maitsed ja soovid on inimestel väga erinevad. Mina valiksin hotelli pigem piirkonna järgi. Lastega pakuksin populaarseimat Mellieha piirkonda. Seal on üks suurimaid laugeid liivarandasid, helesinine ja ujutav vesi ning ka Popeye küla ei ole kaugel. Sealt on hea alustada reise Gozole ja Comino saarele.
Hotelli arvustusi loe võimalikult paljudelt lehtedelt. Isegi, kui siit saad mõne konkreetse seal ööbinud inimese arvustuse, ei pruugi sa sealt saada sama kogemust. Liiklemiseks kasutage ühistransporti. Ühendus Valletaga ja ka kogu ülejäänud saarega on hea, Buggibas ja Melliheas saad pea kõikjale ümber istuda.
Kui ilm juhtub palav olema, on hea mõni palavam keskpäev Medinas jalutada.
Dingli kaljudel meeldis mulle isiklikult päikeseloojangul. Lastega võibaolla sobimatu, aga pudel veini kaasa ja seal õhtu veeta - suurpärane. Peab vaid jälgima, et viimasest bussist maha ei jää. Uurides ühistranspordi kaarti, on võimalik ka vältida alatasa ülekoormatud väikest Dinglisse sõitvat mikrobussi. Jalutades ca 1-1,5 km, on võimalik saada Mdinasse sõitva suurema bussi peale.
Blue Grotto, kui on huvi koobastesse minna, St. Peters pool kaljuhüpeteks ja alternatiivseks rannakogemuseks. Golden bay - avatud laht harilikult suurte lainetega. Rohkem privaatsust soovides, on lõuna suunas jalutuse kaugusel ka väiksemad rannad, mida surfarid armastavad.
Ööelu nautimiseks Paceville jne.
Kalurikülana tõenäoliselt Marsaxlokk. Mulle näis see kuidagi võlts ja turistikas, aga kahjuks ei silmanud ka paremaid alternatiive. Soovitav on uurida, millal sealsed kalaturud toimivad ja aktiivsemad on, et just siis end sinna sättida.
Küsi täpsemalt, mis teile huvi pakub. Kuigi saar on väike, on valikuid siiski piisavalt, sõltuvalt teie eeslistustest.

Oktoobrist niipalju, et esimene pool on sarnaselt enamusele Vahemere äärsele piirkonnale tõenäoliselt soe ja sobiv, kuid keskpaik ja viimased nädalad on loterii. Olen ise seal nautinud 22. oktoobril +25 vee- ja õhutemperatuuri, kuid kohalike sõnul oli tegemist nö vananaistesuvega ja harilikult on seal sel ajal juba külmem. Täpsemat ilma on väga tänamatu ennustada.