trip-krainetrip-ukraine-dark
Oliivi- ja viinamarjaistandused Agios Nikolauses?

Sooviks teada kas Elounda või Agios Nikolause piirkonnas on ka oliivi- või viinamarjaistandusi vms. Kas rannas on merepõhi kivine või liivane? Milliseid randu soovitate? Kus on head autorendi võimalused (nimi, asukoht)?

Kas keegi on olnud Elounda AquaSol Resort (4*) hotellis? Kuidas oli? Kas jäite rahule? Kas lastele antud hotell sobiks?

Oliivi ja viinamarja kasvatusi on kõik kohad täis, kus vähegi midagi kasvatada annab. Agios Nikolause lähedal käisime oliivifarmis Cretan Olive Oil farm, kodulehte reklaamlehel ei ole, reklaamlehe saime tänavalt. Kuna jõudsime sinna õhtul, saime külastada nende poodi ja degusteerida tooteid, mis seal rohkem on, ei tea. Meid kutsuti küll järgmiseks päevaks tagasi, et siis saavad lapsed ise õli pressida, kuid meil oli järgmine päev juba äralend. Kui huvitab, panen siia ka meiliaadressi spiridis@acn.gr , saab suhelda ka vene keeles.

Hotellil pole viga, minule ja lastele meeldis. Kahju oli vaid sellest, et olime ainsad eestlased. Ülejäänud tundusid olevat vaid venelased ja prantslased. Kohe lähedal on rand, kus meie käisime küll vaid alguses kaks korda, sest enamus aega veedad ikka ju ringi rännates ja siis külastad ka muid ujumiskohti. Hotelli juures on kivine rand, mujal on nii liivast, kui ka kivist randa. Meil olid jalas ujumissussid ja kivid ei häirinud kohe kuidagi. Hotell on Elounda keskusest ikka natuke kaugemal, lastega seda maad küll ei viitsinud jalgsi vantsida. Ikka autoga nii Eloundasse ,kui Agios Nikolausesse ja mujale kaugemale. Hotelli lähedal on mitu rendi kohta ja ka hotellis endas oli Sixt firma. Söök oli hea ja päris valikurikas. Õhtusöögil on joogid tasulised. Kui on plaan hotellis õhtuti aega veeta, siis programm oli küll kogu aeg prantsusekeelne ja selle sisu-väärtust ei tea, kuna meie ei käinud õhtuti hotelli üritustel. Jõudsime alati suhteliselt hilja tagasi, sõime ja valmistusime nö järgmiseks varajaseks ärkamiseks. Kuna pole just suur hulljulge autojuht, siis 100 km sõitsin ikka omajagu aega ja seega tuli alati varakult hotellist jalga lasta, et kuhugile jõuda ja midagi näha ja teha.