Omal käel Portugali

Tere kõik targad.
Nagu pealkirjast lugeda saab, on soov minna omal käel Portugali avastama. Siit siis mõned küsimused targematele ja kogenumatele. Kas lennukiga saab lõunarannikule ainult Farosse? Missugusesse kuurortisse oleks kõige lihtsam lennujaamast minna? Oleksin väga tänulik, kui saaks ka mingi bussiinfo. Mis hinnaklassist võib sealt saada apartmente? Päris pärapõrgu ka minna ei taha. Tahaks ikka lõbustusi ja ööelu ka nautida. Kui kellegil juhtub olema ka infot parimate lennuaegade kohta Tallinn-London-Portugal ja raatsib seda jagada,teen hiljem pika pai.Kavas minna järgmisel aastal septembris, aga kokkuhoiu mõttes oleks plaan nüüd pileteid bronnima hakata.Kauneid reisielamusi kõigile ja mulle ka.

Algarves tõesti pole rohkem rahvusvahelisi lennujaamu kui Faro oma. On veel mingi väikelennukite lennurada kusagil Lagoa-Portimao lähedal , kuid see on ainult mingi lennuspordi harrastajatele.

Kui tahad lõbustusi, siis parem valik on kui sõita Farost lääne poole. Ida pool on rohkem hispaanlaste ja portugallaste kuurordid ja lõbustusi vähe.
Millisesse kuurortisse on lihtsaim minna? Vat see on pähkel. Üldjuhul tuleb siiski transfeer võtta. Bussiliiklus pole siin niivõrd sobiv. Ja kui saabud peale 19.00 Farosse, siis ei jäägi muud üle kui transfeer või takso. Takso km maksab umbes 1 euro km. Lähimad kuurordid siis läheduse järjekorras Vilamoura, Albufeira, Portimao, Lagos. Parim ehk oleks isegi Albufeira, sest asub Algarve keskel ja siit läheb busse igale poole ja otse. Lagosest näiteks kui tahad mujale linna sõita ida poole, siis üldjuhul tuleb enne Albufeirasse sõita ja seal ümber istuda.

Bussiajad saad www.eva-bus.com. Aga parim liiklemisviis on siiski soovituslikult auto ehk võimalusel soovitaks autorendi peale mõelda.

Lende saad planeerida näiteks siin- www.skyscanner.net

Suured tänud sulle, hakkan sealt natuke edasi aretama. Lugesin sinu varasemid kommentaare ka Portugali kohta. Tore, et veel olemas oled hea nõuga kaasmaalasi aitama. Edu sulle edaspidiseks. Kui miskit kasulikku veel tuleb, neelan infot hea meelega.