Out of London bussireisid

Küsimus oleks siis nimetatud ühe-päevaste reisikeste kohta. Erinevad korraldajad pakuvad neid erinevatesse kohtadesse Londoni lähistel (või ka kaugemalt). Peamiselt nt Windsor, Hamtpon Court, Oxford, Stonehenge, Stratford jne. Kas on kellelgi kogemust, tasuks võtta üks? Kuna nö omal käel ja jala minek, siis tundus üpris hea võimalus natuke ka Inlismaad Londonist väljaspool näha, seda enam, et tegu on kõigest lühikese reisiga üldse. Kas ajakava on mõistlik, ei ole liigset tormamist ega "mölutamist"? Ja üldse kõik kommentaari oleksid teretulnud, kellel kogemust.

Ette tänades.

Ma ise olen käinud Stonehenge'i ja Cambridge'i vaatamas. Ja Oxfordi ning Cambridgei vahel soovitati mulle just viimast külastama minna. Linnaga jäin väga rahule. Ilus. Kivikeste vaatamine meeldis ka. Aga selle asja jures on kogu kurb asi see, et näed ainult kive. Kuigi kogu sealolek on ikkagi paaritunnine, sest saab ümber kivide käia ja audiogiidi kuulata. Mulle meeldis ka see, et kui on kaasas ikkagi keegi kohalik, kes räägib müüte ja teeb sellega asja veel huvitavamaks. Käisin ka Stratford upon Aivonis (Shakespare'i sünnilinnas). Linnake, kui selle külakese kohta nii öelda võib, oli küll ilus ja vanaaegne. Aga kõigist neist soovitaksin Cambridge enam. Kui soovi on siis võib kohtuda seal ka eesti tusengitega.

Käisn Evans Toursiga 1 päevasel Touril - Windsor, Stonehenge ja Bath. Maksma läks see Tour jube kõvasti 79 £ per/person. Infot Touri kohta sain oma hotellist. Teisi pakkujaid oli ka - Golden tours jms. ja kõigil olemas vastavad reklaambukletid hotelli fuajees. Giid oli minu jaoks natsike kehva aktsendiga - pani kiiresti ja mingit murrakut - enamus naljadest aru ei saanud. Windsori ja Stonehenge juures võtsin omale audio giidi (kaasakantav telefon, kust saad siis kuulata vastava objekti kohta teksti) venekeelse. Tekst oli hea ja rahulik. Samas ingliskeelse audiogiidi tekst (Bath juures) kippus minema natuke liiga kiireks. Ilmselt pean parandama oma inglise keelt ;) Reklaambuklettide järgi võis aru saada, et korraldatakse 1-2 päevaseid Toure igale poole Lõuna-Inglismaal ja samuti ka Pariisi. Aga hinnad on ka pärsi soolased.