Pakistani reis

Pakistani ma külastasin 2016 aasta septembri lõpus.

Parem aeg põhja Pakistani külastamiseks on septembri lõpp – oktoobri keskpaik.

Pakistani viisa: Viisa on võimalik saada Pakistani saatkonnas Varssavis. Saatkonna töötajad olid tol ajal väga abivalmis ning vastasid meilidele päeva jooksul (mis olukord praegu on ma ei oska öelda). Viisa saamiseks on vajalik esitada saatkonda saatkonna esilehel olevad nõutavad dokumendid ja maksta panga kaudu viisalõiv. Viisa on võimalik proovida taotleda ilma turismifirma kutseta, kuid ma arvan, et viisa saamine on siis 50/50. Mina taotlesin viisa koos LOI-ga, mis edastas mulle Pakistanis olev turismifirma. Viisa taotlemise dokumendid saatsin DHLga ning kui 2 nädala pärast viisa oli valmis siis helistasin DHLi ning nad korraldasid passi toomine Eestisse tagasi. P.S. saatkond ei tavitanud mind kahe nädala pärast, et viisa on valmis, ma ise helistasin ja küsisin. Seega soovitan Teil ka 2 nädala pärast helistada ja küsida viisa valmimise kohta.

Firma mille teenust kasutasin: ma leidsin ametliku Pakistanis baseeruva turismifirma Hunsa Travel Service. Antud firma juht Hussain (e-mail: [email protected]) oli ainuke kes pakus odava hinda ning oli väga abivalmis. Kui saime kinnitada minu reisiprogrammi siis palus Hussain teha 50% ettemaks, seejärel ta lubas saata LOI. Ettemaksu ma tegin, kuid südamel oli küll halb tunne, et mis nüüd edasi saab? J 4-5 päeva pärast saatis Hussain mulle LOI, mille kinnitasin viisa taotlemise dokumentide juurde ja saatsin saatkonda.

Programm mille järgi reisisin:

Day 1 Islamabad Day 2 Islamabad > Chilas Day 3 Chilas – Karimabad          Day 4 Karimabad                                          Day 5 Karimabad > Khunjerab Pass (Pakistani-Hiina piir) - Karimabad                                      Day 6 Karimabad > Skardu                                      Day 7 Skardu > Deosai NP > Astore                                          Day 8  Astore > Fairy Meadows                                        Day 9  Fairy Meadows                                        Day 10 Fairy Meadows                                          Day 11 Fairy Meadows > Parhena cottages hotel Day 12 Parhena cottages hotel > Islamabad                                       Day 13 Islamabad                                         Day 14 Islamabad (öösel väljalend)

Reisi hind:

2016 aastal maksis minu reis 1500 USD. Reisisin ma üksinda ilma grupita. Grupiga hind tuleb odavam. Hind sisaldas LOI, ööbimine hotellides, autojuht koos autoga (giidi ma ei tellinud kuna palkasin kopikate eest kohalikud mehed-poisid, kes minuga mägedes jalutasid).

 

Ettevalmistamine reisiks:

Võtke kindlasti kaasa endaga toit (kuivtoidupakid, konservid, kuiv puder mis iganes Te sööte. Mida rohkem seda parem). Korraliku söögi põhja Pakistanis Te ei leia. Ümber-ringi on suur antisanitaria ning heat toitu üldse pole. Mina sööki kaasa ei võtnud ning 2 nädalat elasin näljana. Tagasi koju tulles oli mul palavik 38 terve nädal, arvatavasti söögiga sain mingi viiruse. Tabletid võtka ka kaasa. Samuti võtke kaasa magamiskotid, sest voodipesu hotellides ei vahetata aastatega (enne Teid on seal maganud ma arvan terve Pakistan).

 

Olukord ja turvatunne põhja Pakistanis:

2016 aastal oli olukord väga hea. Keegi ei sõdinud ja terroriste ma pole ka kohanud. Kohalikud inimesed väga sõbralikud. Muretsema peate ainult kahes olukorras, et autojuht ei sõidaks mägedes teelt välja ja et ei hakkaksid kivid kukkuma ülevalt mägedest.

 

Natuke räägin reisist:

Day 1 Islamabad (ööbisin Potohar hotellis) Day 2 Islamabad > Chilas (ööbisin Shangrila hotellis. Väga hea hotell)

Kuna sõitsime läbi Abbotabadi, siis palusin autojuhi viia mind vaatama Ben Ladeni maja kus ta elas ja hiljem ta ka tapeti. Tulles kohale mingit maja ei olnud, oli jäänud ainult maja- ja aia vundament. Tulles koju tagasi uurisin internetist ja leidsin info, et Pakistani võimud käskisid maja lammutada ning see ka lammutati 2012 aastal.. Kurb. Kaardil kollase punktiga on maja asukoht märgitud, kes tahab võib käia vaatamas.

Day 3 Chilas – Karimabad (ööbisin 2 ööd Al Barakat hotellis. Hotell 2+. Soovitan valida kui Teil raha on Eagle Nest Hunza hotel. Antud hotell asub kõrgel mägedes ning on hea vaatega)

   Day 4 Karimabad

Käisin Baltit fortis ning sain tuttavaks kohaliku giidiga. Nime ei mäleta, kuid ta elab terve oma elu Karimabadis ning teab väga hästi teed mägedes. Ma kaardi peal märkisin oranžiga tema maja. Kui kellegil on soov siis astuge sisse ja võite temalt ekskursiooni mä’gedesse tellida). Õhtul käisin Altit Fort-is.

Karimabad on väga mõnus koht.

                        Day 5 Karimabad > Khunjerab Pass (Pakistani-Hiina piir) – Karimabad

Day 6 Karimabad > Skardu                                      Day 7 Skardu > Deosai NP > Astore

Day 8  Astore > Fairy Meadows

Tee Fairy Meadows-sse on kõige ohtlikum tee Pakistanis ning üks ohtlikumatest maailmas. Autoga sõitmine on väga ohtlik. Kui midagi läheb viltu – lendate alla ca 1-2 km. Alla ma ei julgenud autoga juba minna, tulin jalksiJ No, tõesti võtab süda pahaks.

Astore on ka väga ilus koht mägedes.

                                        Day 9  Fairy Meadows                                        Day 10 Fairy Meadows                                          Day 11 Fairy Meadows > Parhena cottages hotel Day 12 Parhena cottages hotel > Islamabad                                       Day 13 Islamabad                                         Day 14 Islamabad (öösel väljalend)

 

Ühesõnaga, ma väga soovitan käia Pakistani himaalajas. Väga ilusad ja kõrged mäed, sõbralikud inimesed.

Pildid mul pole mõtet siia panna, kuna nad ei anna seda mõnusat atmosfääri mis tunnete kohapeal.

Kaart koos huvipunktidega:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1PhbHwHxkqTNd7QHJWAfsduuyzAI&ll=30.70732446930227%2C69.35780020853986&z=5 

P.S. võtke kindlasti kaasa hea binokkel (vähelmalt 10x50), saate lumes mäetipud parem vaadelda.

 

Head reisi.

Lennupakkumised
Reisikaaslased