palun soovitusi Araabia ÜE'sse reisimisel

Sõidan esimest korda, puhkusepaketiga. Hotell 4*
Olen kuulnud, et riietusesemete sekka EI PEAKS kuuluma tavapärased (soojamaa reisil) lühikesed püksid või püksseelik. Kandma peaks pikka seelikut või kleiti??
Ja raha - selle väärtus. Küsimus ajendatud mõttest - kui palju peaksin raha vahetama, et osta kohapeal vähemalt 1 ekskursioon, meeneid ja ehk veel midagi.
Pakett on hommiku- ja õhtusöögiga, nii et toitlustamise peale kulusid eriti ei arvesta.

Olen tänulik kõigile, kes juhendavad.

Just tagasi ja ülivingete elamustega. Ringreisi (6 emiraati) ja puhkuse kombinatsioon. Iga emiraat omanäoline.
Riietusest - meie tavaline suveriietus on ok. Väga supermini ja ülilahtist topi ei soovitaks juba austusest kohalike inimeste vastu.
Kui külastate Abu Dhabis šeik Zayedi mošeed ja seda kindlasti soovitan teha, niiiii... ilus, - pikk seelik (täiesti läbipaistmatu, ilma lõhikuteta) või pikad püksid, suur rätik juuste ja kaela katmiseks ning pika varrukaga läbipaistmatu pluus - kontrollitakse väravas ja ilma sellise pakkimiseta sisse ei lasta!
Dirhameid võiks natuke vahetada kodus. Kohapealsete reiside hinnad 50 -70 USD ringis, dollarites saab maksta ka kauplustes, kuigi dirhamis on võib-olla soodsam. Pangakaart toimis ka turul, kauplustest rääkimata, Visa deebet paremini kui Maestro. Rahavahetus on olemas igas kaubanduskeskuses, kurss soodsam kui hotellis. Hinnad suurtes kaubanduskeskustes umbes samad mis meil, üliodavad on hindude ja hiinlaste kauplused (jalanõud, rõivad). Maitseaineid osta supermarketist lahtisest letist mitte turult (väga pealetükkivad kauplejad, kuigi üks turuelamus kuluks ka ära), valik sama suur ja ei maksa peaaegu midagi.
Reisidest soovitan osta šeik Zayedi mošee külastuse, kõrbesafari (kui pole varem kõrbes käinud), Dubais Burj Khalifa vaateplatvorm. Võiks käia ka Al Fujairah emiraadis idarannikul India ookeani ääres - täiesti teistmoodi loodus (mäed!).

Küsiks ka teemat ära kasutades, et kuidas taksosõiduga seal on? Kas istun autosse, küsin palju x kohta on ja taksojuht ütleb mingi hinna ja nii ongi või peaks kauplema?
Kumb valuuta parem kas kohalik või dollarid?
Kas eelneva kommentaari kirjutaja võiks natuke detailsemalt kõrbe safarit kirjeldada? Selles suhtes, et kas 3 ja 6 aastase lapsega kannataks minna või pigem mitte?
Aitäh

Taksost - ise ei sõitnud, aga taksosõit pidi odav olema. Meil soovitati Dubais kasutada riikliku firma "Dubai takso" teenuseid, pidid olema kindla tariifiga. On sellised kollast värvi ja erinevate värvidega katustega. Bensiin maksab ca 40 eurosenti liiter ja Omaani piiri läheduses käivad nad ise sealt ostmas 20 eurosendi eest, olid järjekorrad, ise nägin.
Dirham on siiski sularahas arveldamiseks parem, vahetasime ka ise dollareid kohapeal dirhamiteks. Suures Carrefouri toidupoes näiteks ei saanud dollaris maksta, sealsamas olid valuutavahetuspunktid, nii et kassapidaja ootas kuni käisid raha vahetamas.
Kõrbesafari käib kinniste Toyota džiipidega mööda liivaluiteid, kohati päris ekstreem. Autod on muidugi tip-top ja tuttuued. Meie kohapealseks reisikorraldajaks oli Arabian Adventures. Nemad viivad kõrbekaitsealale ja korraldus on igati ok, Emirates lennufirma tütarfirma. Saab kaamelitega sõita natuke, hennamaalingu teha, vesipiipu tõmmata, lisaks kõva õhtusöök koos piiramatu hulga veini jm.karastusjookidega (kangeid ei anta)- kõik väljasõidu hinnas (kui õieti mäletan 75 USD-d).
Ei tea kas on ka teisi korraldajaid ja millised nende safarid välja näevad.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi