Pandeemiajärgne olukord Korful.

Hei. Jagage värskeid kogemusi olukorrast Korful. Kuidas lend? Elu-olu hotellides?

Meie hetkel Korful, Pelekases väikeses perehotellis. 

Tulime Riiast Air Balticu otselennuga. Lennujaama sisenedes pidi ette näitama pileti või boarding passi. Maski lennujaamas ja lennukis viibimise  ajal. Maskid olid kõigil reisijatel, personalil check-inni lauas maske  polnud, aga laual endal oli klaasist või plastikust barjäär. 

Riias küsiti PLF koodi näha.

Korfu lennujaamas pidi samuti  selle koodi välisuksel ette näitama Üksikud saadeti eraldiasuva laua juurde, enamus sai minna pagasilindi juurde. 

Autorendi-mees maski ei kandnud, lubas meil ka need eest võtta ja ütles, et maski peab kandma ainult lennujaamas. Hotellis keegi maski ei kanna. Hommikusöögil on teenindaja, kes toidu ja joogid lauda toob. Maskita/visiirita. 

Linnas tänaval maskikandjaid pole, mõnedes kauplustes on uksel silt, et mask on nõutud. Käte des.vahendi pudelid on igal pool - toidukohtades, kauplustes, muuseumides, ka hotellitoas. 

Kohvikutes-restoranides on teenindajatel näo ees väike visiir, mis varjab suud. Nina on põhimõtteliselt vaba. 

Kõik hotellid ja toidukohad pole veel avatud.

Korfu kesklinnas kõik kohvikud puupüsti inimesi  täis, melu käib, külastajatel  ei näinud ühtegi maski. 

Ilm on soe, aga merevesi külm, vähemalt läänekaldal.

Täiendan: oleme järgmises hotellis Glifada rannas. Siin on tavaliselt buffe-hommikusöök, aga praegu on toas A4 paber, kus on kirjas hommikusöögi menüü. Sellel tuleb ära märkida, mida süüa-juua soovid ning kellaaeg, millal sööma tuled. Ja nii igal õhtul. 

Suurtes kauplustes on mask ja käte des kohustuslik, peetakse arvestust selle üle, mitu klienti korraga poes on - võtad laua pealt korvist kreekakeelse kiletatud paberilehe ja lähed ostlema. Kui korv tühjaks saab (lehekesed otsas), siis on poes maksimum lubatud arv kliente.  1,5 või 2 meetri nõudega sildid on poe (muuseumi) uksel. 

Mõnel pool on liftid suletud, soovitatakse käia trepist

Rannad on suhteliselt tühjad, õhtuks koguneb rohkem rahvast - pered lastega tulevad ujuma. 

Kavos oli täna väga tühi ja mahajäetud, mitu minimarketit pole uksi sel suvel avanudki, turiste lihtsalt  pole