hellik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

8 meeldimist
0 postitust
42 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie hetkel Korful, Pelekases väikeses perehotellis. 

Tulime Riiast Air Balticu otselennuga. Lennujaama sisenedes pidi ette näitama pileti või boarding passi. Maski lennujaamas ja lennukis viibimise  ajal. Maskid olid kõigil reisijatel, personalil check-inni lauas maske  polnud, aga laual endal oli klaasist või plastikust barjäär. 

Riias küsiti PLF koodi näha.

Korfu lennujaamas pidi samuti  selle koodi välisuksel ette näitama Üksikud saadeti eraldiasuva laua juurde, enamus sai minna pagasilindi juurde. 

Autorendi-mees maski ei kandnud, lubas meil ka need eest võtta ja ütles, et maski peab kandma ainult lennujaamas. Hotellis keegi maski ei kanna. Hommikusöögil on teenindaja, kes toidu ja joogid lauda toob. Maskita/visiirita. 

Linnas tänaval maskikandjaid pole, mõnedes kauplustes on uksel silt, et mask on nõutud. Käte des.vahendi pudelid on igal pool - toidukohtades, kauplustes, muuseumides, ka hotellitoas. 

Kohvikutes-restoranides on teenindajatel näo ees väike visiir, mis varjab suud. Nina on põhimõtteliselt vaba. 

Kõik hotellid ja toidukohad pole veel avatud.

Korfu kesklinnas kõik kohvikud puupüsti inimesi  täis, melu käib, külastajatel  ei näinud ühtegi maski. 

Ilm on soe, aga merevesi külm, vähemalt läänekaldal.

Täiendan: oleme järgmises hotellis Glifada rannas. Siin on tavaliselt buffe-hommikusöök, aga praegu on toas A4 paber, kus on kirjas hommikusöögi menüü. Sellel tuleb ära märkida, mida süüa-juua soovid ning kellaaeg, millal sööma tuled. Ja nii igal õhtul. 

Suurtes kauplustes on mask ja käte des kohustuslik, peetakse arvestust selle üle, mitu klienti korraga poes on - võtad laua pealt korvist kreekakeelse kiletatud paberilehe ja lähed ostlema. Kui korv tühjaks saab (lehekesed otsas), siis on poes maksimum lubatud arv kliente.  1,5 või 2 meetri nõudega sildid on poe (muuseumi) uksel. 

Mõnel pool on liftid suletud, soovitatakse käia trepist

Rannad on suhteliselt tühjad, õhtuks koguneb rohkem rahvast - pered lastega tulevad ujuma. 

Kavos oli täna väga tühi ja mahajäetud, mitu minimarketit pole uksi sel suvel avanudki, turiste lihtsalt  pole

Mul kogemus möödunud suvest Swedbanki reisikindlustusega. Murdsin reisi 2.päeval jalaluu. Helistasin panga kindlustusse ja küsisin, kuidas pean asju ajama hakkama. 

Soovitati osta uued kojusõidupiletid ja võtta ühendust hotellide ja autorendiga - ehk tühistavad broneeringud tasuta. Üks hotell oli nõus tasuta tühistama, teine võttis täisraha kõigi ööde eest ja kolmas ainult esimese öö eest. Autorent tegi tagasiarvestuse kasutamata jäänud päevade eest.

Koju jõudes esitasin paberid makstud, kuid kasutamata jäänud hotelliarvete  kohta, vanad ja uued lennupiletid. Lisaks pidin võtma hotelli üheks ööks linna, kust lennuk väljus. 

Kõik kulutused kattis kindlustus (omavastutus 30.-).  Ei mingit venitamist ega keerutamist, asjaajamine kiire ja lihtne. 

Ei saanud minna ka  järgmisele reisile, mis toimus 4 nädala pärast (kuid oli juba makstud). Ka see kulu  hüvitati. 

Mina olen Swedbanki reisikindlustusega ülirahul. Julgeks soovitada.

Oleme praegu siin, on turvaline. 

Võtsime Club Hotel Eilat Resort, Convention &Spa. Mitu basseini, lastele eraldi madal ja väikese liumäega. 

Kahjuks suht lärmakas kuni kella 21-ni (elav muusika kõlaritest, Vegas Show ja veel mõni  lõbustus).  Praegu basseinid külmad, keegi neis ei uju. 

Üllatavalt kallis on siin jah. Käisime siin ka 2 aastat tagasi, aga ei mäleta, et nii kallis oleks olnud. 

Ainus odav asi on bussipilet lennujaamast linna (4.20 NIS ehk 1.10 eurot) .  Vanast lennujaamast sai tuldud taksoga 60 euroga.

Meie lendasine Aeganiga Thessalonikisse, seal ootas rendiauto. Kolasime  kôik 3 poolsaare haru 10 päevaga läbi. Pluss Meteora kloostrid, nende peale läks terve pikk päev

Mul Tallinnas ei küsitud ESTAt näha, aga Frankfurdis pidin ette näitama 

Pole öeldud, et lend  2 tundi hiljem. Võib olla, et pandi lennule, mis väljub 6 tundi hiljem. 

Mul juhtus sama lugu, märkasin seda alles pardaleminekul.  Ei olnud probleemi. Tegu oli Euroopa-siseste lendudega

Olin ka kuu tagasi huvitatud öömajast ja kirjutasin siintoidud meilile. Praeguseks Londonis käidud, aga oma meilile pole siiani vastust saanud. Ilmselt ei vaata ta ka oma postkasti

Lähis-Itta praegu ei läheks. Mujale poel hirmu minna. Praegu istun Arlandal, ootan kojulendu. Siin polnud turvakontrollis lõhkeainejääkide otsimist nagu äralennul Tallinnast, kus testiti asju, riideid, käsi. Tundub turvaline. Ohtlikku intsidenti sattuda on ka Eestis.

Kui kindalsti araabiamaa peab olema, siis soovitaks pigem Jordaaniat, sel ka väike mereosa Aqabas. Ühendemiraadid oleks muidugi veel parem. Egiptus ei sobi?

Olin 4 ööd VOI Cicerone Hotel-is. Hea asukoht ja rikkalik hommikusöök.

Pead ei anna (ise suitsu ei tee), aga neid müüdi mu meelest Tabac-nimelistes kohtades. Seal müügil ka kirjamargid, ajalehed-ajakirjad jne.

Olen käinud detsembris, siis oli Surnumere ääres 27 kraadi sooja, aga üleval mägedes ainult viis kraadi ja jube tuul. Nii et tasuks tuulejakk ja selle alla soe fliis kaasa võtta. Mugavad jalatsid ka, kõndimist on omajagu. Enamasti sai dollaritega hakkama, paaris kohas toimis ka kaardimakse. Jordaania raha vahetasin (maksin taksosõidu eest), aga Iisraeli oma mitte. Jordaanias olime viietärni hotellis, seal olid joogid õhtusöögi kõrvale juba hinnas, Jeruusalemma hotellis pidime jookide eest juurde maksama. Jordaanias sai kohalikes sarades söömas käidud, seal sai dollaritega maksta. Söögid olid väga head, kohalikud sõbralikud. Naisi ei olnud eriti näha, teenindajad olid eranditult mehed. Jootraha võis maksta nii kohalikus kui dollarites. Eurod kõlbasid ka. Riietus on sünnis, ka pea peab mõnes pühapaigas kaetud olema. Sääred ja õlad niikuinii. Rannas olime trikoodega. Piiril on kontroll üsna karm, automaatidega tüdrukud katsuvad läbi ja kotte tuuseldatakse korralikult. Pass ja fotokas läksid narko?kontrolli. Passi tagaküljele kleebiti kollane kleeps 4 numbriga, nn. turvariski tase. Riigist lahkumise maksud olid tagasihoidlikud, 5-20 eurot. Ära üle muretse, tuleb tore reis!

Minu lemmik on Baltic Beach Hotel: asub rannas, suured toad (saab panna lastele lisavoodid), merevaade, rõdu, rikkalik hommikusöök. Nädalavahetusel õhtuti elav muusika Caviar Club restoranis. Pluss hea toit. Kõigepealt vaadake, kus veel vabu tube saada on. Booking.com nt. abiks. Jurmala on väike ja ranna-ala pikk, nii et asukoht vast pole eriti tähtis, kümneaastased jaksavad veidike kõndida küll. Hotel Jurmala SPA asub peatänava ääres, aga on ka kobe neljatärni hotell. Sinna pakub Scandinavian Tours pakette ja soodushindu. Väikesed hotellid armsates puidust majakestes (Pegasa Pils, Villa Joma) võivad väga lahedad olla. Lielupes olin aastaid tagasi. Praeguseks on hotellitoad renoveeritud ja eks nad ole edasiarenenud ka.

Olen suvitanud Opatijas, sealt sõitsime Pulasse amfiteatrit vaatama ja Krki saarele. Liikusime autoga, aga kûllap käivad bussid ka igale poole. Kui tahtmist, saate minna ka Veneetsiasse, see pole sealt kaugel. Looduspargid (Plitvicka, Krka) on ilusad, aga seal on palju kõndimist ja kolmene ei jaksa ilmselt nii palju. Lõuna pool on palju ilusaid väikesi linnakesi (alates Zadarist) - Sibenik, Split, Makarska. Liiklus on mägiteedel lõunas on aeglane ja tuleb ette ummikud, 200 km läbimiseks kulus meil 6 tundi. Mina kolmeaastasega lõunasse ei lähekski, kuigi seal on väga ilus loodus. Juulis on seal väga palav ka, aga vee ääres saab hakkama. Mererannad on enamasti kivised, aga on ka kohti, kust peab vette hüppama betoonist plate pealt, sellega kolmene kûll hakkama ei saa. Horvatia on ilus maa, inimesed on sõbralikud, kodumajutus odav, toidud head. Odavam ka kui nt. Itaalia.

Ryanairiga lendamine on mu arust paras teadus (tegin järelduse siitsamast foorumlaste kogemusi lugedes). Ise pole lennanud ja ei plaani ka, aga kui viimases hädas oleks vaja Ryanairiga minna, siis ma loeks küll isegi kribukirjas kirjutatu mitu korda läbi. Ja siis loeks kindluse mõttes veel korra.

Kas Sa mõtled Operéra National de Paris Garnier´ või Bastille´? Garnier´ ooperimaja on vana ja väärikas (marmor, pronks), Bastille´ ooperimaja tänapäevane ehitus (klaas ja high-tec lavatehnika). Vanasse majja minnes paneks riietusele rohkem rõhku, Bastille´ väljaku majja minnakse nagu kinno, isegi joped-mantlid võetakse saali kaasa. Tegelikult on tasuta garderoob täitsa olemas. Saal on suur (ligi 3000 istekohta), aga ka viimasest reast on hea lavale vaadata. Vanas ooperimajas on punased sametist toolid, rõdud ja loozhid - selline klassikaline teatrimaja. Päevasel ajal ostad ekskursioonipileti ja saad majas ringi vaadata. Esimesel korrusel on suveniiripood, kust ninni-nänni osta. Maja ees on enne etenduse algust mitmeid piletitega hangeldajaid, kes kuulutavad, et etendus on välja müüdud (mis võib ka tõsi olla) ja pileteid saab osta ainult nende käest. Kui odavaid pileteid tahta, siis hea õnne korral saab sama päeva etendusele pileti 50% soodukaga Kiosque Theatre´ist.

Olen võtnud hotelli igal korral erinevas linnaosas, kõige rohkem on meeldinud Marais ja Opera kant, aga ka Montmartrel oli lahe. Hea, kui meroopeatus oleks lähedal, sest kõndimist on niikuinii palju. Metrood on kasutada lihtne ja kui ostad Visite Paris transpordikaardi või kümnese paki pileteid, saad linnale tiiru peale teha :).

Lend + 3 ööd hotellis 450 euro eest on väga ok. Ilmselt on lennuajad ka head (Finnair). Ise olen endale lennu ja hotelli sebinud 600 euroga (ka Finnair ja kolme tärni hotell 11.linnaosas). Võid vaadata ka Gomaailma ja Wrisi pakkumisi kodulehtedelt "linnareiside" alt.

  1. Jordaania - palju ajalugu, hea toit ja sõbralikud inimesed. Petras jäi päevast väheseks.

  2. Pariis - käinud seal kordi, aga ikka on miski, mis tagasi kisub.

  3. Setumaa - ei saa mulle küllalt sealsest rahust ja vaikusest, loodusest ja inimestest. Müstiline paik.

Pakkuda Minu Soome, asub Tartus. kyllir@gmail.com

Kas paketireis ei võiks sobida? Otselend Tallinn-Praha pluss 3 ööd 3- või 4* hotellis alates 277.-, võimalikud ka lisaööd (Gotravel). Wrisil on sama pakkumine alates 250.-

Eelmisel suvel oli Iisraeli sisenemise/väljumise tempel lisapassi saamiseks täiesti aktsepteeritav. Seletusse panedki nii kirja, et soovid külastada Liibanoni ja Süüriat, aga passis on märge Iisraeli külastgamise kohta. Ei ole identne, sest passi nr. on erinev. Kehtib sama kaua kui põhipass.

Esimesena tuli pähe norwegian.com, saad alustada Tallinnast. EA lendas kunagi Dubrovnikusse, sealt saaks Spliti minna, ilusa vaatega mägitee sõitmiseks.