Pension tagasi.

Taotlen Austraalias teenitud pensionit tagasi pangakontole=). Ankeedile lisaks nõutake passi ja isikuttõendava dokumendi õigsuse kinnitamist. Kas tõesti pean nüüd notari/politsei juurde minema dokumente kinnitama või saab lihtsamalt ka?

Kahjuks pean ma sulle ütlema, et seoses reeglite karmistumisega on enamikel fondidel selline nõue olemas jah. Mu 2l fondil seda nõuet ei olnud, piisas vaid internetis tehtud DASP taotlusest, kuid kolmas fond, nimeks AustSafe nõuab samu dokumente nagu sinul vaja saata. Politseist kasu pole, nemad väitsid, et neil puudub seesugune õigus "certified copy" teha. Ise tegin tänu oma tüdrukssõbra Rootsis viibimisele koopiad seal, olles ise Eestis, kuid saatsin talle passi ja leppisin saatkonnaga kokku. Aga Eestis on arvestatav üksnes notar, käi ära, jääd kasumisse ikka, ega koopia eest niipalju raha ka ei küsita. Saadad neile lihtsalt ja saad tšeki, pole probleemi. Ma küll ei tea, kuidas sa selle enda kontole saad, üldiselt ju saadetakse tšekk. Edu!

Tervitus!

Küsimus siis selline kas keegi on kunagi teinud tegemist sellise pensioni fondiga nagu AMP Custom Super? Kui jah oleks siis järgmised küsimused: Kas sinna on vaja saata kinnitus kah reaalselt kirjaga või saab kõik asjad DASPis korda ajada? Ja kas ma pean tõesti ise viisa lõpetama austraalia govermenti lehel või nad saavad selle ikkagi ise kuskilt järgi uurida kui minu depart oli 6ndal mail 2011?

Suured tänud kuna just sain tagasi Austraaliast ja oleks ikkagi suur soov saada tagasi enda kallis pension mis sinna maha jäi;)

Tänud:) Meelis Mölter