Perega Kreetale, millist piirkonda eelistada?

Tahaksime perega (sh 7-aastane laps) minna augusti II poolel puhkama mõnele Kreeka saarele, ilmselt Kreetale. Millised reisikorraldajad sinna reise pakuvad ? Leidsin TEZ Touri ja Novatoursi, kas neid võiks veel olla? Kui valida TEZ Tour, siis millist sihtkohta nende pakutavast eelistada: Heraklion, Lassithi või Rethymno ja miks? Eelkõige huvitaks rannapuhkus, ehk ka mõni ekskursioon omal käel. Väga lärmakat piirkonda ei tahaks, samas võiks olla siiski keskusele lähedal. Kellel on kogemusi, milline on temperatuur seal augusti II poolel?

Mina eelistaksin Hania piirkonda, ilusad liivarannad, kena vanalinn, head söögid...Heraklion ka kena, ilusad rannad, ostuvõimalused, augustis olid suured allahindlused ja temperatuur 35 ringis iga päev, vesi alates 25 ja rohkem. Hersonissos jube koht-ei soovita.

Tsau:) Hea soovitus perele, valige Kefalonia. Euroopa kaunimad rannad + mõnus rahulik, perele ideaalne. Infot leiad internetist kõige kohta. Ise käisime 2012 septembris, Ryanairiga läbi Milano ja edasi-tagasi piletid maksid 130 eur (nädal enne reisi ostsime). Sooja on augusti teisel poolel +30 ja enamgi:) 1 euro eest saab kohapealt osta 5 liitrit veini:D

Käisin mõni aasta tagasi Rethymnonis ja jäin ka väga rahule. Just selline armas väike linnake, mõnus ja rahulik. Meie hotell oli linnas ja kõik oli käe-jala juures. Meie käisime septembris ja siis oli ka veel seal tõeliselt soe suvi.

Olin kuu aja eest sama küsimuse ees, mis teemaalgataja. Guugeldasin ja uurisin reisikorraldajate soovitusi, ning valisin asukohaks Kreeta Lasshiti ja täpsemalt Stalida. Esiteks tegin valiku kas ida või lääne pool Kreetast, ning kuna hetkel Tallinnast otselendu enam Haniasse ei lähe, ning plaanis kuulsat mäekuru matka lapse tõttu teha ei kavatse, otsustasime idaosa kasuks. Seal aga on valida hotelle 5-6s erinevas kohas, ning hakkasin endale sobivaid kohti lihtsalt uurima. Meile oli tähtis liivaranna lähedus ja et saaksime jalutuskäigu kaugusel külastada poode/tavernaid, ka rentida auto, ning kindlasti külakeskusest ja lärmist kaugemale. Tez-il ei olnud head hotelli Stalidas aga Novatoursil oli, kuigi hinnad on Tezil soodsamad, sai otsus nii tehtud. Stalida jääb lennujaamast ja pealinnast 30km kaugusele ja jalutuskäigu kaugusele (2km) suuremast külast Malia (kus on väga aktiivne ööelu) Läbi Stalida jookseb tänav mis ühendab läheduses olevaid asulaid ja kus on palju poekesi ja söögikohti. Meil ka 7a laps kaasas :) http://www.east-crete.com/stalida-stalis.htm