trip-krainetrip-ukraine-dark

sirel

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
7 postitust
27 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas on siin foorumis ka keegi, kes sel sügisel olnud hotellis Belair Beach ja jagaks muljeid selle hotelli kohta? Kas Novatoursilt sai osta ka eestikeelse saareekskursiooni? Neil tihti see võimalus puudub.Kadi Kaljola on seal kohapealne reisiesindaja, kas temalt sai piisavalt infot? Tänan kõiki, kes leiavad aega vastata.

Aga kas keegi oskab öelda midagi hotelli Belair Beach kohta. Pidi asuma 4 km kaugusel Rhodose linnast. Mul on see hotell broneeritud oktoobris.

Jalta linn kindlasti, sealt saab sõita Pääsupesa lossi, mis kindlasti tasub külastamist. Sealt saab ka laevaga sõites külastada erinevaid paiku, näiteks tasub külastada Nikitski botaanikaaeda. Ai Petri mäel tasub ka ära käia, meie käisime omal ajal seal nii, et õhtul viidi meid bussiga sinna, ööbisime seal ja vaatasime päikesetõusu, mis oli seal eriliselt kaunis ja siis matkasime jalgsi Jaltasse tagasi. Meie ei olnud ka mingid mägimatkajad aga saime hakkama. Aga siis peab ikka koos grupi ja giidiga minema kui erilisi kogemusi selles vallas ei ole.

Käisin mõni aasta tagasi Rethymnonis ja jäin ka väga rahule. Just selline armas väike linnake, mõnus ja rahulik. Meie hotell oli linnas ja kõik oli käe-jala juures. Meie käisime septembris ja siis oli ka veel seal tõeliselt soe suvi.

Olin ka eelmise aasta oktoobris Fuengirolas. Ööbisime hotellis Torreblanca, jäime väga rahule, rand väga lähedal, toit suurepärane ja toa rõdult imeilusad vaated merele ja mägedele.

Selle rahaga saab võtta isegi reisipaketi kõik hinnas teenusega näiteks Türki, mis on looduslikult väga ilus maa. Muidugi on seal suvel päris kuum, ei tea kui suurt kuumust talute. Olin ise Türgis septembris, siis oli seal väga mõnus. Ka Bulgaariasse saab selle raha eest reisipaketi võtta.

Olen olnud Rethymnoni linnas ja meeldis väga. Ilus puhas väike linnake armsa vanalinna, ilusa rannapromenaadi ja kindlusega.

Olin Rethymnonis 2006.a. ja samas hotellis. Meile meeldis,randa läbi vanalinna polnud ka kuigi pikk maa. Natukene kesklinnast väljas on sama hotelliketi teine hotell Jo-an Beach, kus oli hotellil oma rand ja ka süüa võis sealse hotelli restoranis kui soovi oli. Käisime seal paar korda. Käisime Elafonissi rannas, Gramvuosa saarel ja muidugi tegime ära ka 16 km matka Samaria mäekurus. Tasub minna, aega anti piisavalt ja muljed olid head.

Käisin sellel kruiisil mitu aastat tagasi ja minul küll ainult positiivsed mälestused. Arvan, et ikka kõige mugavam viis Egiptuse vaatamisväärsustega tutvumiseks. Ja laeval tundsime end ka tõesti hästi mõnusalt, teenindus oli super, viimaseks õhtuks oli tehtud tort, kus peal head soovid kõigis nende rahvaste keeltes, kes parajasti laeval olid. Tekkis väga soe tunne, said aru, et olid seal oodatud külaline. Laevasõidu ajal oli hea jälgida kohalike elu-olu ja toimetusi, nautida päikest ja end lihtsalt hästi tunda. Tänud muidugi meie giidile Virvele, kes lisaks ekskursioonidel räägitule vastas meie arvukatele küsimustele ka laevasõidu ajal ja suutis liita grupi tervikuks.

Arvan, et sel ajal Eilatis õhtud ja ööd tunduvalt külmemad kui Egiptuses. Kui praegu nädalast prognoosi vaadata, siis päeval küll 20 kraadi ringis, aga öösel ainult 5–6 kraadi, Egiptuses aga öösel ikka ka 16–17 kraadi. Ise käisin Eilatis möödunud aasta novembri I poolel ja siis oli seal küll mõnus soe. Elasime hotellis Caesar Premiere ja jäime rahule, kõik oli käe-jala juures, randa umbes 5 minutit jalutada. Eilat ise väga puhas ja hubane linnake.

Ma ei tea, mis pidustused neil sel ajal on. Olin Eilatis eelmisel aastal samal ajal, siis küll ei olnud mingeid erilisi pidustusi märgata. Iga nädala lõpul tähistavad nad küll sabatit aga seda omaette mitte kedagi segades. Meie olime hotellis Caesar Premiere ja oli päris huvitav õhtusöögi ajal restoranis vaadata millised on nende tavad ja kombed sel ajal. Kõige vanema mehe käes lauas oli lauluraamat ja tema "taktikepi" all siis lauldi, aga see ei seganud kedagi. Aga eks iga rahva seas on "hulle" Mis aga hakkas küll silma ja oli võõrastav vaadata, kuidas nad toitu raiskasid. Kuna õhtusöök oli rootsi lauas, siis pandi taldrikud kuhjaga täis ja tihti jäi sellest portsjonist üle poole alles ja siis oli pärast ka laud veel seda toitu täis. Keegi ei keela ju mitu korda toitu võtta ja ikka natuke korraga, et enne selgeks teha, mis maitseb ja mis mitte. Nii suurt toiduvalikut nagu seal hommikusöögil oli, pole kusagil mujal olnud. Ja Eilat ise väga puhas ja rahulik linnake. Keegi ei tule tülitama ega oma kaupa peale suruma. Päike ja soe vesi ka garanteeritud. Julgen küll soovitada.

Selle sügise kahel esimesel Tenerife reisil osalenud nüüd kenasti Eestis tagasi. Ehk jagaks keegi värskeid muljeid ja räägiks ka kuidas neil ilmaga vedas ja kas ookeanivesi oli ikka ujumiseks mõnus soe. Võib-olla ööbis keegi ka hotellis Laguna Park 2? Igasugune värske info oleks teretulnud, kuna endal minek 03.novembril. Tänud juba ette.

Plaan ka novembris 2 nädalaks Tenerifele minna. Ööbime hotellis Laguna Park 2, olen selle hotelli kohta päris palju arvamusi lugenud ja nagu ikka on neid seinast-seina. Võib-olla oskab keegi veel midagi lisada. Huvitaks aga see, et kas Olavi ja Eike poolt korraldatava saaretuuri käigus käiakse ära ka Teidel? Oleks oluline teada, broneeriks siis selle tuuri juba nüüd internetis. Palun teavet teadjatelt. Tänud juba ette.

Olin Eilatis 2010.a.novembris ja jäin väga rahule. Oli mõnus soe ja vesi samuti ikka meie jaoks kohe väga soe. Ilus roheline, väga puhas ja rahulik linnake. Kuigi Egiptuse piir sealt ainult 6 km, on elu seal täiesti erinev. Keegi ei tule tänaval tüütama ega kaupa peale suruma. Käisime ka ekskursioonidel Jeruusalemmas ja Jordaanias kaljulinn Petras. Meil oli tellitud hotellist hommiku- ja õhtusöögid, seetõttu väljas söömas eriti ei käinud. Aga niipalju kui kauplustes vaatasin, olid hinnad kõrgemad kui meil Eestis. Olime hotellis Caesar Premiere 2 nädalat ja maksime kokku 15 800 krooni. Tuneesias pole käinud, seega ei oska võrrelda.

Igati mõnus sihtkoht on Eilat Iisraelis. Puhas, vaikne, rahulik. Keegi ei tüüta, saad rahulikult olla ja liikuda. Ja kõik kenasti jalutuskäigu kaugusel. Suvel sinna küll ei viida, liiga palav ja kevadel ei oska öelda kui soe vesi on. Aga sooja juba praegu seal küll. Õhtusöögi ajal oli külm joogivesi jääga ka tasuta alati laual. Hommikusöögid väga rikkalikud. Olin seal novembris ja jäin igati rahule.

Alati ei ole sugugi kasulik osta reisi reisikorraldajalt. Kui reisikorraldaja lõpetab tegevuse, võib kogu raha kaotada. Mina tänu sellele, et ostsin Eilati reisi edasimüüjalt, ei kaotanud sentigi, kuigi korraldaja Top Tours tegevuse lõpetas. Edasimüüjad nimelt kannavad raha korraldajale üle suuremalt jaolt alles 1 kuu enne reisi algust.

Ingo ööturule sõites tasub läbi minna Mapusa siidipoest, valik suur ja hinnad meie mõistes ikka väga odavad. Turul tasub ikka kaubelda ja enne natuke ringi vaadata kui ostud teha. Mulle meeldisid ka Himaalaja kivimist käsitsi tehtud küünlajalad, praegugi põleb küünal selles, annab hubast valgust ja meenutab Goad.

Selle sügise esimesed Eilati reisijad nüüd Eestis tagasi.Ehk leiab keegi aega ja tahtmist muljeid jagada. Ehk ööbis keegi ka Caesar Premiere hotellis? Tahaks teada kas seal veekeetjad tubades olemas või peab keedupulga ise kaasa võtma.Ehk oskab keegi ka kohalike büroode käest ostetud Petra ekskursiooni hindade kohta rääkida. Horizon Travelil ikka väga kallis.Kas Masada kindlusesse ja Timna looduskaitsealale saab ka tripi osta või peab ise kohale katsuma jõuda. Mida huvitavat veel nägite ja mida oleks kasulik teada. Sõidame ise Eilatisse 28.10.k.a. ja seepärast värsked muljed teretulnud.

Olin 2 aastat tagasi Türgis, tagasi tulin 2.okt. ja siis jäi küll tõeliselt soe suvi kestma. Aga aastad pole vennad ja iial ei ole kindlat garantiid.

Läheme ka oktoobri lõpus Caesar Premier hotelli. Ehk kirjeldaksid natuke lähemalt võimalusi hotellis ( kas meelelahutusüritusi korraldatakse, kuidas toitlustus oli ja kas toad piisavalt suured, kuna oleme kolmekesi toas) Kas Petra tripi ostsite kohalikelt ja mis hinnaga seda saab? Kas kohalikku raha on kasulikum vahetada Eestis või Eilatis kohapeal. Oleksin info eest väga tänulik.

Kasutasin varajase tellija suurt sooduspakkumist ja broneerisin reisi siiski 4 tärni hotelli Royal Tulip ega maksnudki palju rohkem.

Olin Türgis 2008.a.septembris ja oli ka kindel plaan Kappadookiasse minna.Soovisin ka selle reisi võtta kohalikust reisibüroost, et tuleks odavam. Suurem osa büroodest aga seda reisi ei müünudki, kuna see on pikk reis ja nad ei saa gruppi kokku. Lahkesti lubas meile seda reisi aga Maxwell büroo Kemeris, ootasime aga asjatult kahel varahommikul. Esimesel korral põhjendasid nad reisi ärajäämist varingutega mägedest, teisel korral ei jäänud neil muud üle kui tunnistada, et ei saanud gruppi kokku. Siis oli meil juba hilja ka oma reisibüroost seda reisi võtta. Võib-olla Alanyas on teisiti, suurem linn. Aga Kemeris Maxwell bürood ei soovita kindlasti usaldada. Õnneks saime oma raha siiski tagasi.

Käisime Travel In-i kaudu Goas 30.11.-15.12.09.a. ja julgen küll seda firmat soovitada. Firma esindajad olid tasemel ja ühinen eelpool toodud arvamusega, et Ants oma teadmistega India kohta oli tõesti super ja ka Epp, kellega koos käisime džunglireisil, andis endast parima. Iga päev oli rannas võimalus firma esindajatega kohtuda ja oma mured ära rääkida. Ka käisid nad hotellides, info selle kohta oli hotelli teadete tahvlil. Mis puudutab hotelli, siis selle valib ju tõesti igaüks ise oma soovide ja võimaluste piires. Hotell loteriiga ongi ju seetõttu odavam, et ei tea kuhu satud ja kuidas veab. Meie ööbisime hotellis Ticlo (2*)Kõik vajalik oli olemas, tube koristati siis kui jätsime võtme ja siis vahetati alati ka voodipesu ja saunalinad. Midagi kaduma küll ei läinud ja meile tundus küll, et kohalikud on seal ausad.Meie võtame alati hotelli teades, et kasutame seda ainult pesemiseks ja magamiseks, ülejäänud aja veedame ikka väljas. Kes soovib väga head hotelli, peab välja käima ka oluliselt suurema summa. Igaühe oma valik. Ilusaid reise alanud aastal!

Sõidame ka Goasse 29.11. ja elamine samuti hotellis Ticlo. Meie läheme sinna esimest korda ja plaan ikka sealkandis ekskursioone võtta. Kuna Teil on eelmisest aastast kogemused, ehk oleksite nõus meile muljeid jagama: kuhu kindlasti tasub minna ja mida vaadata. Kas ööbisite ka eelmine kord samas hotellis ja millised olid muljed? Siis on kergem otsuseid langetada. Igasugune info teretulnud. Tänud juba ette.