trip-krainetrip-ukraine-dark
planeerides reisi norrasse...

tervist nagu pealkirjas öeldud plaanime perega minna automatkale norrasse. vaikselt plaanin ja vaatan kuhu minn ja kust kohast sõita suurem plaan oleks et minna stockhomist sisse sealt oslo peale ja siis üless välja ja soomest tagasi.see oleks siis üldine plaan ajaga eriti arvestanud pole läheb palju läheb aga u.oleme arvestanud 10+ päeva pere suurus on kaks täiskasvanut ja 2,5 laps. mõtlesin siin et küsin varem käinutelt väheke marsuudi planeerimise kohta et kui oslost hakata ära minema aks siis oleks mõtekas suunduda bergeni peale või kohe keerata nina trondheimi poole? seega küsimus selles et kas seal bergeni pool ka midagi vinget vaadata on? eesmärk oleks näha looduskauneid kohti trollitee,ookean, liustikud ja palju mägesid ja muidugi kõik mis võimaldab näha tee äärest '

              tänud ette asjalike nõuannete eest 

                              Vaiko

Bergenis tasub sõita funikulööriga mäe vaateplatvormile ja sealt avaneb küll imeilus vaade alla linnale.60 NOK.Vaata germalo.ee ja vali kesk-norra ja vabalt võid sõita valitud marsruuti.Ikka väga elamusterohke piirkond just sealkandis.3-tunnine praamisõit fjordides on unustamatu. Ise ei reisiks muidugi autoga,sest võimatu leida selliseid kohti üles,mida kogenud giidid ja bussijuhid teavad.Esimesel päeval olin juba nii rahul ja mõtlesin et juba praegu on nähtu igat makstud krooni väärt,aga tulemas olid veel elamusterohkemad päevad.Talu 530 m kõrgusel kus elab 40-aastat üks vanaproua ja võtab seal turiste vastu,ei kujuta ettegi kuidas selle koha võiks ise üles leida.Mägiplatoo,kus paks lumi maas ja ilm oli nii soe.Kõik-kõik oli väga paigas,muidugi väikese lapsega raske nii pikka teekonda ette võtta.

Germalo_reisija - äkki annad omal käel reisijatele mõne vihje selle üksiku vanaproua leidmiseks? ;-)

Vanaproua juurde pääses Eidfjordist praamiga,siis üles mägiteed Kjelsaseni tallu.Üles pääses igal täistunnil ja alla pooltunnil,kuna seal teel pime ja pisike tunnel.