Pöidlaküüdiga Prantsusmaal

hei-hei, plaanis järgmine suvi veeta Prantsusmaal ringi hääletades. Lendame Prantsusmaale, hääletame vähemalt 30 päeva ringi, näeme võimalikult palju, suhtleme inimestega ja niisama tripime. Viimaseks sihtpunktiks peaks olema Pariis ja kui seal ka piisavalt seigeldud (olen seal ka varem olnud nädala) hakkame tagasi Tallinna poole hääletama. Kõik, kel kogemusi odavate lennupiletitega Prantsusmaale, seal toredalt aega veetnud või üldse kõik, kes tunnevad, et tahavad kogemusi/soovitusi/nõuandeid jagada, palun. See on õige koht!

Iseenesest on ideel jumet. Prantsusmaa on väga kütkestav. Aga mul tekkis küsimus, et kui teil on plaan häälega reis teha, siis miks te sinna koha peale hirmsasti lennukiga minna tahate (saan aru, et tagasi plaanite nagunii häälega tulla)? Saan aru, et võib-olla arvestate ajasäästuga, kuid vahepeale jääb ju palju igasugust põnevat maad... Ja minnes/tagasi tulles põrkaksin kindlasti läbi Lõuna-Poolast ja Tšehhist.
Aga mis Prantsusmaa vaatamisväärsustesse ning ööbimiskohtadesse puutub, siis kindlasti katsetage vähemalt üks kord reisi jooksul ära viinamarja/virsiku/mingi vilja istanduses puude all magamine ära. Väga turvaline (olenevalt kohast) ja romantiline - lisaks on ärgates hommikusöök kohe pea kohal...
Mis siin ikka... minge ise kohale ja uudistage!

Vaadake ka www.hospitalityclub.org või www.couchsurfinh.com

vaga hea mote, kuna ma olen vaga palju siin, Prantsusmaal, haaletanud. Suvel on teed autosid tais ning pealevotjaid palju. Soovitan valida ka vaiksemaid teid, ule magede ja orgude. Tudrukuid voetakse hasti peale ning enamus kordadel pandi mind maha kas linna keskel voi siis soovitud tee aares, et saakisn edukalt haaletamist jatkata. Kaasa anti palju haid soove ja veepudeleid ja kupsiseid, soin ja join magirestoranides ja kohvikutes.. OObimine on lihtne, mida rohkem louna poole, seda toenaolisem et oosel on sademeteta ja soe. Mina oobisin kampingutes(ka teinekord salaja)paned oma suure prugikoti ja magamiskoti maha ja oobimine missugune. Kampingute eeldus on see et seal on wc ja dush.Telkimine on tavaliselt kuni 5 eurot. Noortehostelid on ka muidugi super odavad. Suvel oli 7 eurot tavaline taks. Mina sain nadalas 100 euroga hakkama, oobimine, sook, selle sees. Muidugi tuleb Prantsuse keele oskus kasuks, kuna enamus inimesi inglise keelt ei raagi.Detailne kaart on ka vaga soovitav, et teaksite, kus te ikka tapselt asute ja oskaksite ka juhile naidata, kuhu te siis ikkagi minna tahate. Supermarketid on tavaliselt linna aares ning sai-juust kokku 2.50 maksab ja sellega saab terve paev hakkama, kui palju noudlik pole.OObimist otsige juba paeva ajal, kui voimalus, parast hea ringi traageldada, ku pakid maha pandud ning suda kerge, et kuskil ikka peavari ootamas on. Muidugi olge ka alati haaletades ettevaatlikud, iga auto peale ei tasu ronida, hoolimata kui vasinud olete, ja ostke pipragaas kaasa ja hoidke seda endal lahedal. huva reisi:)

Kas keegi rohkem ei oskagi midagi öelda või? :(

No sellise küsimuse peale ei ole jah midagi öelda. Kõlab kuidagi "needy" nagu inglased ütlevad. Isegi palju viitsiti kirjutada sulle !

M ei plaaninud kirjutada, aga kui teema algataja just nõuab, siis ma ütlen, et minu arvates on sellisel reisil mõtet ainult siis, kui reisisell räägib piisavalt prantsuse keelt. Inimestega suhtlemine võib maakohtades muidu üsna raskeks osutuda.

Prantsased prussivad vaevu inglise keelt, seega prantuse keele oskus on nii enda turvalisuse, arusaamise kui ka lõbusa suhtlemise A ja O. Siiski, kuigi ise suurt seda keelt ei räägi, siis peale võeti ikka- kehakeele ja kirjutamisega sai ikka sotti, kuhu sohver läheb ja kuhu mina minna tahan. Lõunas mägedes peab põhimõtteliselt iga auto kinni ning küüdisaamise protsent on üsna suur!

:) seda on tore kuulda, keelega mul probleeme ei tohiks tekkida, keelepraktika on üks põhjus miks ma just prantsusmaa valisin ka

Ma soovitan teil oma plaani ümber teha nii, et sinna lähete hääletades ja tagasi lennukiga! Peale Prantsusmaal hääletamist ei pruugi Poola ja baltimaad enam nii kütkestavad kohe olla (kuigi oma kogemusest olid just need riigid kuidagi sõbralikumad ja pingevabamad seoses hääletamisega) Ja olgem ausad, see on suht väsitav.. lõpus tahaks lihtsalt ühe hoobiga tagasi koju jõuda.
Aga keel on ka jah oluline! õppige kindlad väljendid ära, või isegi lihtsalt sõnu, et pointist aru saada!
Olge avatud, kiitke prantslasi ja nende kombeid! :D

Aga mul muide enam-vähem sama plaan.. Saame siis kusagil Alpides vahepeal kokku ka! :D;)

Olen viimase kirjutajaga nõus!Kuidas te üldse tulite selle peale,et lennukiga sinna suunda sõita?Ega hääletamine pole kerge,käisime aastal 2000 Tallinn-Barcelona ja tagasi 40 päeva,pool aega Prantsusmaal,ühtki sõna ei osanud Prantsuse keelt ja mingit vajadust polnud!
Kui algul oled värske ja õhinat täis,siis hea hääletada läbi igavate Baltimaade ja ootad kulminatsiooni.Kui hääletaks tagasi ja siis enam midagi erilist oodata pole,tekib energia langus ja kui siis kaua mõne tee ääres konutad-masendus.
Keelest.Sõitsime sakslasega 2 ööpäeva Leedust Saksamaale,ei mõistnud ühtki sõna ja olime õnnelikud.Kogu Euroopa ja mujalgi ainult inglise keele peal läbi käidud-hetkekski pole probleemi tulnud,Sama reisi ajal elasin 5 päeva prantsuse türklase juures,kumbki ei mõistnud sõnagi-ei tekkinud ühtki küsimust ega probleemi.Hoopis reisidel saavad iseenesest selgeks saksa ja prantsuse ja araabia jne.keelsed sõnad,näed ju silte tänavatel,poodidel jne.Igalt reisilt tulen tagasi uuenenud sõnavaraga.Aga vajadust peale ühe võõrkeele,et lennujaamas ellu jääda?Ärge mõelge välja.
Muide peale tookordset reisi läksin prantsuse keelt õppima,niisama,oma lõbuks-nii sügavalt jäi südamesse see riik ja nende keel-mis on nagu muusika!Au revoir.
Me ei oodanud terve reisi jooksul ühtki autot üle 10 minuti,tavaliselt sõitsime sõiduautodega.Prantsusmaal hääletasin ka keset suurlinna ja võeti peale.Soovitus: kui sattusite keset suurlinna ja vaja välja saada hääletama,sõitke rongiga linnast välja esimese maantee lähedusse.

Plaanis minna umbes kuuajalisele häälega reisile juulis-augustis, tüdruk ja poiss. Marsruudiks Eesti-Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Holland-Belgia-Prantsusmaa. Hiljem ka ehk sooviks minna edasi lõuna poole ja sealt kuidagi tagasi Eestisse Prantsusmaa-Itaalia-Sloveenia-Ungari-slovakkia-Poola…

Kas keegi on läbinud taolist trippi? Kui reaalne oleks see kuu ajaga läbida, kui Pr-l peatuks u 4 päeva. Kas antud riikides saab kõikides hästi auto peale?
Kaasa võtame telgi ja ööbime ka Couchsurfingu kaudu, seega öömaja peale kulutusi pole. Mis riikides on telkimine raske? Milline oleks umbkaudne eelarve?

Mida tuleks hakata juba varakult uurima?
Igasugused soovitused on oodatud.