Poolas hääletamisest ja muust

Poolas on viimasel ajal karmiks läinud. Eriti mõttetu on hääletada väikeste linnade sees või läheduses. Kümned mammid turukottidega püüavad autosid peatada (na okazije st et maksavad paar zlotti) ja kõik muud autod sõidavad kaarega mööda. Aga muudes paikades ja bensujaamades saab ikka edasi.

Veel ma leidsin mooduse kuidas Varssavist saab hästi välja (või ka sisse) sõita. Janki on 13 km Varssavist, täpsemalt kohas, kus tee lahkneb Krakowi ja Katowice suunal ja on head kohad hääletamiseks. Jankisse on meeletud hüpermarketid ehitatud ja käivad tasuta bussid iga tund. Üks algab just Warszawa Centralna kõrvalt.

Ja kolmas asi, mida tundub, et paljud ei tea. Poola rongisüsteem töötab põhimõttel, mida pikem maa, seda odavamalt. Ja piletid kehtivad kaks ööpäeva ja mitte konkreetsele rongile st võib teha peatusi. Üldiselt tavalise kiirrongiga (mitte ekspressiga) maa ühest otsast teise sõitmiseks ei tohiks kuluda üle 50 zl (200 kr).Küll kulub kordi rohkem kui linnast linna uusi pileteid osta. Kui osa maast on aeglase rongiga, siis tasub osta kogu tee jaoks aeglase rongi pilet. Ja kiirrongi lõikude jaoks spetsiaalne lisapilet. Nii on lood.