Rattaga Indoneesiasse

Hei, Testing, testing, 1, 2, 3... Kas leidub kedagi, kel tahtmine saada reisiseltskonna kolmandaks (ja viimaseks) liikmeks? Liiklusvahend on jalgratas, stardipaik asub kuskil Kesk-Aasias või Iraanis, reisisihiks on Indoneesia, ja kandamiks väike digivideokaamera.

Kuigi alles 2 nädalat tagasi Aasiast tulin, on teeb juba reisipisik jälle oma tööd.

Tere,

Millal minek on? Olen huvitatud Aasia kandis matkamisest, aga aeg on suhteliselt piiratud. Kas Kesk-Aasiast Indoneesiasse ei jää liiga pikaks jalgrattamatka jaoks?

Tervitades

JR

JR jaak@inbro.ee

Mineku aeg on täiesti lahtine, ja pole üldse kindel, kas seda minekut üldse toimub. Aga kõva oleks, kui toimuks. Pikkust oleks asjal umbes aastake. Läbida tuleb ju oma 15 000 km, ja seda mitte võidusõidu korras. Liiga pikaks? Sõltub, kuidas asjale vaadata. Pikamaa touring-sõite võetakse ikka ette küll, isegi reisidel mitu korda selliseid tüüpe kohanud. Ja on veel palju karmimaid kujusid! Loe näiteks http://www.geocities.com/TheTropics/Lagoon/2775/ ,see peaks silmiavav lugu olema ;-) Aga ega kõik reisikaaslased ei pea kogu aastaks tulema. Mõni võib ju kaasa sõita näiteks ainult Bangkokist Jaavani... tõsi küll, siis jääb tal 3000km mööda Tiibetit sõitmata... :-)

Hea plaan! Palju see asi umbes maksma võib minna? Kas teil on viisad juba käes? Eelmine aasta tekkis plaan sõita indiasse jalgratastel koos sõbraga. Tänavu peaks akadeemia läbi saama ning see mõte on veel jõus. Korra olime juba sinna häälega teel kuid iraani piiri peal ei olnud võimalik viisat hankida ja 2 nädalat ei viitsinud Ankaras ka veeta... Parimatega Tarmo

Tarmo tarmo17@yahoo.com

On Thu, 1 Jun 2000 18:53:56 +0300, Tarmo wrote:

Hea plaan! Palju see asi umbes maksma v§ib minna?

50-100 tuhat per nägu, pluss rattad ja muu varustus. Osa võib ehk ka sponsorkorras saada.

Kas teil on viisad juba kões?

Ei, minekuaeg pole veel kaugeltki kindel. Ja ka see pole kindel, kas ikka minekuks läheb. Kõige parem minekuaeg oleks olnud aprillikuus. Siis oleks 1.juuni paiku (ehk siis täna) ületanud 3700m Torugarti kuru Kirgiisia ja Hiina vahel, ja veetnud suve Tiibetis Lhasa poole sõites. Augusti lõpuks, kui Tiibetis jälle lumi maha hakkab tulema, oleks Nepaalini välja jõudnud. Nepaalis lõpeb parasjagu sel ajal vihmaperiood, jne, jne. Nii et oleks ideaalne aeg olnud. Aga viisad ei saa probleemiks. Ainus, mis seal problemaatiline on, on Birma viisa. Aga ega ei pea ju Birmasse minema -- sealt võib kas põhja poolt mööda sõita, või üle lennata.

Eelmine aasta tekkis plaan s§ita indiasse jalgratastel koos s§braga. Tõnavu peaks akadeemia lõbi saama ning see m§te on veel j§us. Korra olime juba sinna hõõlega teel kuid iraani piiri peal ei olnud v§imalik viisat hankida ja 2 nõdalat ei viitsinud Ankaras ka veeta...

Haa, tegelikult, kui neile kõvasti pähe istuda, siis annavad nad selle ka ühe päevaga. Aga muidugi ei maksa selle peale ei maksa muidugi loota. üks mu sõbranna tegi niimoodi (ja jõudis 2 nädalaga Tallinnast Indiasse välja ka).

kas ma veel pa'a'sen kaasa? kott on juba koos: kirju suvemyts, alumiinium kahvel ja lusikas ja muidugi kummisaapad.

imbi imetore vasjaimetore@yahoo.co.uk