Reis Hollandisse

Tervist, kuna ma pole varem reisimisega eriti kokku puutunud ja olen sellekohapealt t2iesti v6hik, ning p2rast mitmetunnist info otsimist netis, mille k2igus ma oleks juba peaaegu lolliks l2inud, otsustasin siia topicu teha, et j2rsku keegi targem oskab aidata^^. Nimelt tahaks minna suve l6pus (nii umbes 20-30 august) koos 3 s6braga Amsterdami. Tahaksi kysida, et kumb tuleks kasulikum/soodsam, kas minna mingi bussifirmaga, kus oleks siis sees juba 66bimine ja toitlustamine, v6i minna lennukiga?
Yks s6ber arvas, et tuleks odavam bussifirmaga, kui ma hakkasin m6lema, et kui sinna s6idab juba mingi 2 p2eva (edasi-tagasi juba 4 p2eva), siis saaks kohapeal suhteliselt v2he aega veeta:S. Kuid kui minna lennukiga, ning maksta piletite eest ~1500 krooni (lugesin v2hemalt, et umbes sellise hinnaga olid m6ned saanud piletid, aga tahaks seda ka teada, et kas need on siis edasi-tagasi piletid v6i ainult yheotsa omad) ja kui saaks veel kuskile hotelli, mis ei peaks sugugi v2ga luks olema, umbes 20-30 eurot 66...No ma ka ise eriti ei tea, loodetavasti keegi targem oskab paremat n6u anda:), e-mail on mul muidu ingmar09@hotmail.com, et v6ite kas siia vastused j2tta v6i siis meilida...

vaevalt sa nii odavalt piletid saad, ja 1500 üks ots on vist küll mõeldav. otsi majutushindade kohta netist, näiteks hostelbooking.com
2 päeva kulub sõidule jah...seega läheks ise küll lennuga pigem :)

Edasi-tagasi lennupiletid on 3000 eeki kuskil. Odavad kohad oobimiseks: http://www.flyingpig.nl/
http://www.channels.nl/11088b.html
20-30 euri eest sa saad Amsterdamis magada vist ainult yhisruumides teistega.

mina bussiga siia kyll ei tuleks. Vaga pikalt peab s6itma, ja eks bussipileti eest tuleb ka maksta. Pealegi teevad inimesed bussiga loksumise ajal tavaliselt suht palju kulusid, millega alguses yldse ei arvestata... (tekib janu :), ostad kallist snakki jms)

Kulud kalkuleeriks ma nii:

  • lend KLM 3000-3500 edasi-tagasi, odavlennufirmaga seigeldes saaks vist odavamalt, aga pead teistest foorumitest / netist otsima.
  • oobimine odavas hotellis Ams kesklinnas umbes 1000/oopaev. Proovi ka noortehostele, seal on umbes poole odavam, aga tubasid peate jagama ja m6nes kohas on pesemisv6imalus koridoris. Soovitan Ams kesklinna, sest vastasel korral peate yhistranspordiks kulutama suht suuri summasid.
  • transpordikulud: oleneb mida naha tahate, kui ainult paar paeva seal olla, saab ka ilma suurte trammide ja bussis6itudega. M6ned marginaalsed kulud tuleb arvestada, nait lennujaam-Ams Centraal-lennujaam umb 100 / inimene jms.
  • sook -- soogikord umb 300 / inimene. Oleneb vagagi kus syya tahate. Yldiselt kvaliteet on suht hea. Aga kallis!
  • muuseumide piletid. Kui natukenegi m6nda keelt oskate, soovitan hollandis audiotuuri pealt mitte mingil juhul kokku hoida. Muuseumide kvaliteet on vaga hea, on pyytud teha ylimalt atraktiivseks.

T2nud korraliku arvestuse eest:) Njh, kui seda pilti vaadata, siis vist mingi 5000.- , millega tahtsime l2bi ajada me vist kyll v2lja ei tule:D. Muidu ytleme ausalt, kuhugi muuseumidesse me eriti ei vast ei kipuks, noh tegelt oleneb, mingid suuremad vaatamisv22rsused tahaks vast ikka 2ra n2ha, kuid 16-aastased nagu me oleme, m6tlesime me siiski yhe popsureisi teha^^. Ma isegi arvan, et see tubade jagamine ei oleks ka suur probleem (kuigi ei kujuta praegu ette, mis see endast kujutab:/. Et nagu mingi suurem seltskond 66bib kuskil suuremas ruumis vms?), sest 1000.- 66p2eva eest poleks meie rahakotile v6imalik...Aga....vaatasin reisistiile ja huvip2rast kysiks, et v6imalikult odavalt l2bi ajada^^, kuidas oleks h22lega Hollandisse minna? Et kuidas noh ohutus on yldse sellist transporti kasutades? Ja kui kiiresti v6iks nii kohale j6uda?

Ma arvan et sa peaks vähem popsutama! Ausalt ka siis jääks reisimiseks rohkem raha üle. Muidu soovitan jalgrattaga minna. saab imeodavalt hakkama.

Sellised arvamused endale j2tta-.-

16-aastased lapsed ei peaks küll nüüd omapäi nii kaugele minema.kas ema lubab?
okei,kui kindel tahtmine minna,siis peab ka raha normaalses koguges kaasas olema,sente lugema pole mõtet seal hakata,Amsterdam kallis koht.Käisime ka kahekesi,üritasime võimalikult odavalt läbi ajada,aga sõit edasi-tagasi KLM-iga maksis juba 4000 eeki,mis siis et 3 kuud ette sa broneeritud ja kõige soodsama hinnaga saadud.noja hotell oli mingi 115 euri öö,kusjuures valisime soodsaima 3-tärnilise kesklinnas(kaugemad hotellid mõttetud,sest KÕIK toimub kesklinnas ja alla 3-tärni hotellid on erilised peldikud,dush ja wc koridoris,läbikostvad seinad ja räpane voodipesu jne).. nii et nädal amsterdamis(koos sinna ja tagasi sõduga läheb ikka vähemalt mingine 8,5-10.000 eek inimese kohta,eriti veel kui süüa ka(nagu normaalsele inimesele tavaks) ja popsu ka veel tahad..