Reis läbi Ameerika

Ideeks reisida suvel (umbes juuni keskelt augusti keskele) ehk siis 2 kuuga ühelt Ameerika kaldalt teisele. Eeldatavalt Los Angeles-ist Miamisse...
Reisi võtaks ette 4-kesi. Tegemist siis mehepoegadega vanuses 21.
Liikumisviisiks võiks olla sealt ostetud auto.

Kui reaalseks te ideed peate ja mida ma peaksin teadma juhul kui reisi ette võtan...
Mis võiksid olla ohud?
Kas on võimalik ka teha juhutöid suvalises farmis, et teenida lisaraha?
Viisaprobleemi tänase seisuga pole aga kas Ameerika laseb lihtsalt meil mööda Ameerikat reisida või seab ka mingid piirangud?

Tööd turistiviisaga teha ei tohi kindlasti. Üliõpilased saavad kergest work and travel viisa suveks teha. Ise sõitsin autoga eelmine aasta umbes sama maa ja ostetud autoga: Denver > Phoenix > San Diego > Los Angeles > San Francisco > Las Vegas > New Orleans > Miami. Kokku tuli 12000km ja kulus 1000l kütust. Kui plaanis väiksemaid teid läbida ja natuke seigelda, soovitaks kindlasti GPS kaasa võtta. Mingeid ohte küll ei oska esile tuua, kuid reis tasub kindlasti ära! Auto võiks olla veidike võimsam, sest näiteks Kesk-Ameerika mägedes ja veel eriti 4-inimesega + pagas, võtab mootori üsna võhmale. Samas üle pole ka mõtet pingutada, sest vahemaad pikad ja kütusekulu on ka oluline. Meil oli 2 inimest+ pagas ja 2.5l 170hp mootor ja mõnel tõusul oli gaas põhjas ja kiirus vaid 80kmh. Ei tea, mida väiksema mootoriga seal teha oleks olnud. Ööbida saab motellides, kus ruum 2-le on $35-40 kanti, kuid mõnedes hotellides on 2 kahest (queen) voodit ja hind vaid $50, mis pole 4 peale makstes just kuigi palju.

Väga hea, et keegi selle läbi teinud on... Kaua sul selle reisiga aega läks?
Work and travel viisaga on ilmselt kõige lihtsam tööluba saada.
Kui suur võiks olla reisi maksumus kui välja jätta lõbustused mis selgelt reisiga kaasas käivad:)
Kas auto ostmine on Ameerikas lihtne? Kas lubade saamine on ka pikk protsess või käib kiirelt?

Mul oli üsna kiire, igal pool 1-3 ööd. Kokku umb 2 nädalat. Peale Las Vegast suht otse Miami poole. Mõistlik oleks 3-4 nädalat arvestada. Lubade saamine oleneb osariigist. Näiteks NC tahab, et sul oleks enne juhilubade tegemist kindlustus olemas... Mõnes kohas saab paari tunniga load kätte, teises kohas mitu päeva. Kui social security number (USA isikukood) olemas ja viibid seal legaalselt, siis saab auto probleemideta arvele võtta. Raha läheb täpselt nii palju kui tahate kulutada. Lennupiletid 10000 edasi-tagasi, autokütus 5000-10000.