Viimased kommentaarid

Kuna sain ka piiramatu kasutusega kaardi, siis 10-20 korda aastas olen kasutanud ja üpris rahul. Samas arvan, et reeglina ma ei tarbi seal tooteid $27USD väärtuses (tavaliselt paar jooki ja veidi snäkki) ja seni pole reisikaaslased sinna soovinud tulla. Kui kuskil tõesti pikem üle 3-4 tunnine ooteaeg on, siis ilmselt isegi tasuks.

Olen veebist mitmelt erinevalt lehelt proovinud, sellist võimalust pole. Äkki mõni konkreetne näide? :) Mõni leht pakub lisatasu eest, nt 25EUR, et saaks hoida broneeringut 24h. Ei tahaks kuskile büroosse kohapeale minna, vaid teeks veebis midagi valmis. Ma arvan pole häda, et 24 tunniga broneering aegub. Saatkonnast vaevalt keegi broneeringu hilisemat kehtivust kontrollima hakkab. Seda ei saagi nii lihtsalt kontrollida. Teen seda broneeringut tuttavale ja tema kaaslastele, mitte endale. Samas võimalik, et Schengeni viisa jaoks sobib nii flight reservation or itinerary. https://travelvisabookings.com/wp-content/uploads/2016/09/schengen_visa_requirments_en.pdf

keegi tahab midagi pakkuda?

Balil sajab november - märts (vihmahooaeg) praktiliselt iga päev korraks. Väga harva kestab sadu mitu päeva. Pigem on ikka nii, et sajab korralik padukas ja siis paari tunni pärast pole arugi saada, et oleks sadanud ja päike paistab. Jaanuaris on Balil keskmiselt 19 sajust päeva. Märtsis 14, augustis 3.

Tais seevastu sajab vähem ja mõnikord võib nädal aega tibutada. Chiang Mai kandis on rohkem päikest.

Aga vaata näiteks Kambodžat. Siem Reap on veebruaris väidetavalt ainult 1 sajupäev.

Kinkekaart kehtib broneerimiseks kuni 12. märts 2018 ja kasutamiseks kuni 1a väljaandmisest. Kaart on välja antud 12. detsember 2017, seega selle aasta detsembrini saab kasutada lennuks. Kaardi väärtus on $200USD ehk tänase kursi järgi 166EUR.

Kui keegi 135EUR pakuks, siis võiks kohe kaupa teha.

Elu Balil tavaline, ei mõista miks nii palju kära ja muretsemist. Praegu on eriti hea võimalus Bali külastamiseks, sest väga paljudes hotellides on hinnad üle 2x soodsamad kui muidu ja igal pool tunduvalt vähem turiste. Lisaks hea võimalus näha suitsevat vulkaani, mida ei pruugi nii pea enam näha.

See pilt illustreerib hästi toimuvat: https://pbs.twimg.com/media/DRE8V0-V4AEkWGZ.jpg

Allikas: https://www.express.co.uk/travel/articles/892905/Bali-volcano-latest-is-it-safe-Bali-Mount-Agung-eruption-travel-advice

Praegu erakordselt hea võimalus Bali külastamiseks ja näha aktiivset vulkaani oma silmaga. Ja kui randades on tavapärast vähem turiste, siis see on ka ainult pluss! Vulkaan asub üle 50km kaugusel turismipiirkondadest, seega otseselt midagi karta pole.

Siin soovitatakse Eestist otsida, aga olen täiesti kindel, et Aasia pärit tööline teeb 300 EUR suuruse palga (Aasias koduabilise palk 50-150EUR kuus) eest kordades paremat tööd võrreldes Eesti töölisega. Eks erandeid on kindlasti ka.

Ainuke reaalne takistus võikski bürokraatia olla, tahtjaid on väga palju.

Edasi-tagasi lennupilet Aasiasse 600-800, Aasiasisesed lennud 50-100EUR/ots. Ööbimine 10-20EUR päev.

Viisaga on enamus kohtades lihtne:

Filipiinid - viisavaba 30p Tai - viisavaba 30p Indoneesia - 30p viisa piirilt 25USD Malaisia - viisavaba 30p Vietnam - 30p viisa vaja ette teha, umbes 45USD Myanmar - 28p viisa vajalik, 35EUR Laos - 30p viisa piirilt 30USD Kambodza - 30p viisa piirilt 27USD Hong Kong - viisavaba 90p Shanghai - viisavaba transiit 72h Tokyo - viisavaba 90p Sri Lanka - 30p viisa vajalik internetist 30USD Maldiivid - 30p viisa piirilt tasuta Fiji - 4 kuud viisavaba Dubai - 30p viisa piirilt tasuta Singapur - viisavaba 90p Austraalia - viisavaba eVisitor programmi kaudu 3 kuud South Korea - viisavaba 90p

Mina võtaks mõned mugavad tossud, saapaid küll ei hakkaks kaasa vedama.

Silmapigistamine tundub kahtlane. Pigem panustaks trahviraha küsimisele.

Ise teeksin selle 30>60p viisapikenduse, et kindel oleks. Aga eks anna teada kuidas läks.

Mul on vaja sinna nagunii minna paariks nädalaks :)

Küsimus vaid selles, kas mina lennukiga ja kaup transpordifirmaga või mina koos kaubaga. Viimase puhul jääks ära ka rendiauto vajadus.

Autoga läheks 400EUR(ja tagasi samapalju), transpordifirmadega 400-600EUR.

Olles pikemalt Balil peatunud ja rolleriga üle 3000 km läbinud, siis on mind umbes 3-4 korral kinni proovitud pidada. Mõnikord tehakse nö roadblock, kus paarkümmend politseinikku peatavad niipalju autosid/rollereid, kui jõuavad ja kontrollivad dokumente. Tavaliselt põhjustab see tegevus juba eemalt suurema ummiku ja tasub silmad lahti hoida. Soovitan sõita mõne suurema veoauto varjus, kui neist möödud, suur võimalus on, et sind ei märgata. Veel soovitan kasutada päikeseprille ja kui keegi vilistab ja vehib, siis vaadata otse/teises suunas ja rahulikult edasi sõita teeseldes, et sina ei saa midagi aru ja pole kedagi näinud. Järgi nad ei vaevu tulema. Linnas foori taga oodates, ei tasu tikkuda kõige ette: ristmikul võib olla politsei ja nii näeb ta sind paremini ja tal on aega sind peatada. Kui sind on juba peatatud ja uuritakse juhiloa kohta, tasub rääkida ja kiita oma euroopa luba ja väita, et see ongi uus rahvusvaheline luba ja kõik on ok, et varemgi kontrollitud. Kui tõesti tekib soov politseinikule maksta, siis 50 000 oleks mõistlik rahakotis hoida. Ülejäänud raha hoida peidus, nii on võimalik näidata, et rohkem raha sul kaasas polegi ja on lihtsam politseionu veenda. Kohalikud soovitavad maksta 10 000 - 30 000, kui neil on mingi probleem, kuid 500 000 on kindlasti üle makstud. Balil renditud rolleriga vaikimisi ei tohi teistele saartele minna, kuid teavitades rendile andjat, ei tohiks probleeme olla. Seda peaksid nad juba rendilepingut koostades sinult küsima. 1 kuu rolleri rent maksab 500 000 IDR.

marks66 - Vahemere temperatuur on Bali rannaveega võrreldes siiski päris jahe :)

Kuid Bali vetes leidub ainult väikseid kuni meetriseid reef sharke ja neidki tuleb tiku ja tulega taga otsida, suuremad haid eelistavad jahedamat vett. Samuti pole ju enamustes Tai randades haisid. Seda juttu kinnitavad nii kohalikud, kui internet.

Kes tahab hai rünnakutest paremat ülevaadet saada, siis tasub külastada: http://www.flmnh.ufl.edu/fish/Sharks/Statistics/GAttack/World.htm

Elevandisafari on paras kirves tõesti. Selle asemel teeks raftingut sealsamas pargis. Snorgeldamine 35000IDR/h, päevitustool 50000IDR/päev. Aga templitesse sissepääs on 1500-15000 IDR. Mitte üheski templis pole giidi teenus kohustuslik. Eks mõni kohalik võib proovida seda väita, aga soovitan kindla sammuga edasi astuda.

ma käisin kõigis 9-s peamises templis ja siin lühikokkuvõte: Uluwatu - väga agressiivsed ahvid, päikeseprillid ja plätud kaovad nii mitmelgi külalisel. Soovitan minna, hind vist oli 1500 IDR parkimise eest, sissepääs tasuta. Hea päikeseloojangu nautimiseks. Batukaru - üsna kaugel ja eraldatud, kuid suur tempel. Võimalik, et teisi turiste ei kohtagi. Bratan - ujuv tempel, väärib kindlasti külastamist. Batur - üsna mõttetu, kui oled mõnes teises suuremas templis juba käinud Besakih - kõige suurem ja kõige kallim, tasub külastada. Siin üritatakse igasuguseid tuure ja giide pähe määrida. Lempuyang - minu meelest üks huvitavamaid, kui minna üle 1000 trepiastme kõige viimasesse templisse. Läheb mitu tundi ja järgmisel päeval jalad annavad kindlasti tunda, kuid kogemus ja loodus on vägev. Sissepääs vabatahtlik annetus (5000-10000 mõistlik). Goa Lawah - üsna mõttetu Masceti - suletud, üle aia saab piiluda Pasar Agung - vähe külastatud, kui liiga palju vaba aega, siis võib uudistama minna, kuid muidu mitte.

Enamus templid on ühte moodi ja kõigis pole mõtet käia, kui just aega palju käes ole. Meres asuv Tanah Lot väärib ka kindlasti külastamist.

Bali vesi on hai jaoks liiga soe

Airasia lehel tuleb hoolikalt jälgida igasugu linnukesi. Vaikimisi pakutakse seal premium istekohti (kallimad), reisikindlustusi jms. Kui vajutad nupule, et ei soovi hetkel istekohta määrata (määratakse sulle suvaliselt lennufirma poolt), siis saab ca 20EUR hinnast alla. Singapuri-Bali pilet on tavaliselt 35-50EUR ots.

Võib käia ka Denpasari kesklinnas (Renon) immigratsioonibüroos, ise ajasin seal asjad ära.

kui soodsat hinda tahta, siis Air Asia. Ise ostsin ka just need piletid ja edasi-tagasi läks 100EUR.

Airasia lehel tasub loobuda istekoha valikust, nii säästab ca 20EUR.