Rheinland

Tere.Kas keegi on käinud Saksamaal , Rheinlandis. Soov minna sinna kanti reisima , äkki kellegil oleks infi , kus ja mida vaadata ja paremaid öömaju saada. Tänud ette.

Käisin möödunud aasta septembris Rheinland-Pfalzis, kokku olime sealkandis neli päeva. Rheinlandi minekuks on ilmselt odavam viis lennata Ryanairiga Riiast Frankfurt/Hahni, meie saime edasi-tagasi piletid koos pagasitasuga ca 700 krooni eest. Teine variant ion lennata Tallinnast Frankfurt/Maini, aga sinna ilmselt nii soodsaids pileteid ei saa. Kohapeal ringisõitmiseks rentisime lennujaama Herzist auto, Opel Meriva maksis neljaks päevaks midagi 120€.
Majutuse leidsime ja broneerisime internetist. Pidasime parimaks kohaks kohaliku ümbrusega tutvumiseks Landaud, lennujaamast oli sinna mööda kiirteed pisut üle tunni sõitu. Kui 5liikmelise seltskonnaga reisida ning soov ühes kohas olla, siis on parim valik rentida korter (Ferienwohnung), meie majutusime ühe veinitaluniku juures, kõigi mugavustega ca 110 m2 korter maksis midagi 50€ öö. Majutuse leidsin siit: http://www.pfalztouristik.de/staedte/datenbank/datenframeset.htm, samuti on majutuse pakkujate nimekiri olemas iga linna oma veebilehel.
September-oktoober on parim aeg sealkandis reisimiseks, miinuseks võib olla see, et sobivat majutust on siis populaarsemates kohtades raske leida. Ilm on siis veel soe, +25 ringis päeval, veinimägedel käib koristus ning pea igas külas ja linnas toimuvad suured nädalapikkused lõikuspeod. Üks suurimaid nendest toimub Bad Dürkheimis, nn Wurstmarkt - 600 aastase traditsiooniga, Oktoberfesti meeleoluga veinipidu, kus kohalikud veinitootjad superhead värsket veini pakuvad (väikseim klaas on 0,3l, tavaline 0,5l, hind sellisel ca 3€): http://www.duerkheimer-wurstmarkt.de/. Sel aastal toimub see 12.-16. ja 19.-22.september. See pidu on sealkandi suurim ja tuntum, ent kes rohkem kohalikku koloriiti soovib, võib minna mõne väikelinna kohalikule peole. Igatahes pärast sealse veinivaliku proovimist peaks legend Saksa veini kehvast kvaliteedist küll kummutatud olema - kahju vaid, et Eesti poodides heade Saksa veinide valik üsna niru on...
Mida veel soovitada? Sealsamas on mitmeid kuurortlinnu, kus nt saab veekeskustes mõnuleda (nt Bad Bergzabern). Pirmasens on tuntud Saksamaa jalatsitootmiskeskusega, linna lähedal asub mitme tuntud jalatsifirma (nt Josef Seibel) tootmiskohad, võimalik on nii vabrikut külastada kui ka vabrikupoodidest vaga hea hinnaga kingi ja muid nahktooteid osta. Pirmasensi kandi mägedes on mitmeid losse, kus hea jalutada. Pirmasensis asub ka Wawi šokolaaditehas - šokosõbrad on kindlasti proovinud ka Eestis müüdavat riisi šokolaadis ning kellele see meeldib, nendele on nende vabrikupood tõeline kullaauk. Ka seal saab tehases käia ja näha näiteks seda, kuidas seest tühje šokojõuluvanasid tehakse. Soovi korral võib ka üle piiri Prantsusmaale põigata, külastasime seal II maailmasõja aegseid Maginot liini kindlustusi, kus maa alla asuvad mitmekilomeetrised sõjaväelinnakud on turistidele vaatamiseks avatud.
Ühesõnaga - kui tahta rahulikku, turvalist, soodsat ning huvitavat nädalast puhkust, siis on Rheinland selleks ideaalne kant! Enamus minu jutust käis Pfalzi kohta, Rheinland on sealsamas, ent minu hinnangul on vaatamisväärsuste ja maastiku mõttes Pfalz mõneti huvitavam. Ideid reisi kokkupanekuks leiab netist meeletul hulgal, ise võtsin alustuseks ette http://www.pfalztouristik.de/, seal on ülevaatlikult räägitud vaatamisväärsustest ja sündmustest.

Oleneb, mis sulle vaadata meeldiks. Kas suuremad linnad vöi pigem loodus ja vöi väiksemad linnad/külad? Mil viisil reisida plaanis, millal ja mida möistad parema öömaja all?
Viitsid pikemalt kirjeldada (ka reisijat/reisijaid ) siis oskaks ehk aidata, kuna elan sinu soovitud kandis.