Saade satelliittelefonidest, autosisesest wifist ja kaardilahendusest

Hei!

Enne uuele polaartripile sööstmist otsustasime oma tehnikat natuke parendada. Ja et kõik ausalt ja kiirelt ära saaks räägitud, tegime sellest ka ühe saate. Räägime satelliittelefoni rentimisest ja kasutamisest, kaasavõetavast wifi võrgust, mis plogimise ja muud interneti vajadused palju lihtsamini kasutatavaks teeb ning testimisse läheb minujaoks ka üks uus kaardilahendus, millest juba ammu puudust olen tundnud.

NB! Saade on filmitud Elisas. Mitte reklaamilises vaid informatiivses võtmes. Aga kui keegi ikkagi ei soovi võimaliku reklaamiga pihta saada, siis ärge seda vaadake.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/21833-Tehnika+TV+-+Satelliittelefon.aspx

Proovin nüüd tagasi olles oma kogemused mingisse loetavasse ritta seada ja siis pistan siia ka.

Seiklusteni

Väino

Vaatasin seda ja tekkis küsimus, et kas tõepoolest on tänapäeval tavaks, et isegi kui kasutada satelliittelefonis Eesti operaatori SIM kaarti, siis omistatakse number hoopis satelliitoperaatori poolt? Või on see mingi konkreetse satelliitoperaatori omapära?

  1. aastal käisin ise Nepaalis ning rentisin sellisest firmast nagu AA-Sat Professional OÜ omale Thuraya satelliittelefoni. Sisse läks Elisa SIM kaart ning sisse sai telefonile ilusti helistada Elisa numbri vahendusel. Telefon oli ka kahesüsteemne (GSM ja satelliitvõrk), seega sisse helistamisel ei pea helistaja üldse teadma, kas ma olen tavavõrgus või satelliitvõrgus - number on sama.

Sain Kasparilt sellise vastuse:

1)Thuraya katab 140 maad Aasias, Afrikas, Australia, Lähis-Idas ja Europas kasutades operaatorite SIM’e. Leviala - http://www.thuraya.com/coverage-map
2) Globalstar katab suurema osa maismaast ja võimalik on kasutada erinevaid operaatoreid. Leviala - http://www.globalstar.com/en/index.php?cid=101&sidenav=85
3) Iridium on globaalne süsteem (välja arvatud Ungari, Poola, P-Korea ja Srilanka, teenus on suletud riikide nõudmisel), kus kasutatakse Iridiumi SIM-kaarte.

Väints

Hei!

Ma ei suutnudki paremat info edastamise viisi välja mõelda kui kogu saadud info jälle saateformaati vormistada. Seega räägime seekord kõigest sellest, mida kaasa võetud asjade kasutamine endaga kaasa tõi. Lisaks räägime veel satelliittelefonidest ja ühest huvitavast tootest, millega saab suvalises kohas telefoni laadida.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/21959-Tehnika+TV+-+Satelliittelefonid+Vol+2.aspx

Seiklusteni!

Väints