Viimased kommentaarid

Hei!

Kuna talv pole enam mägede taga, müün telgilao tühjaks. Laos olevate telkide hinnad on all -30%

www.ripptelk.ee

Väints 5056777 laisaar@matkafilm.ee

Tänud!

Snickersil on paar päris huvitavat ja ilusat asja. Peab luurele minema. A-clima meriino villane soe pesu on olemas. Aga selle peale oleks midagi vaja :) Mis sooja pesu ja kampsuni vahele veel ühe mõnusa kihi tekitaks. Ja parem välja näeks kui roheline liibukas soe pesu. Sest vahest on vaja soojades tingimustes higistamise vältimiseks kampsun pealt ära võtta :D Piinlik lugu eelmisest talvest Novaja-Urengoi linnast :D

Natukene autost ja ümberehitustest kah :) Teedega on seal vähe jama jah. Talvel peaks zimnikud olema.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/22926-Xtra-Motors+-+Taimori+eel%3a+Auto.aspx

Väints

Meie võtsime "alt" ühe sellise taksobussi, mis meid suht muretult üles viis ja ka alla tõi. Hinda kahjuks ei mäleta, aga iga võimaliku vaatamisväärsuse juures tegi peatuse ning pajatas lugusid. Gibraltaril tasuks ahvidega ettevaatlik olla. Kõik mis lahti, läheb enamasti kohe loosi. Ja tagasi nad neid tooma ei kipu. Telefonid, rahakotid ja muu kola tasub taskutesse ära peita. Ahvid on julged ja jultunud. Banaanikimbu eest võid vabalt peksa saada :D Samuti kipuvad nad puude ja müüride otsast kaela hüppama... Erinevalt eeldusest, ei ole ahv tegelikult mõnus, karvane ja soe. Aga eks te saate ise teada :D

Meil on talvesõitude ajaks akud vildist kottidesse pandud. See aitab neil ka natuke paremini vastu pidada. Kuidagi ei jaksa enam talve ära oodata :) Polaaralad ja jääkarud ootavad.

Käes ongi aeg pikk matkasari väikese ekstraga kokku võtta. Matkarahvas jõuab ilusasti koju tagasi ja kõigil peale Disco on hea olla.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22161-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+Extra.aspx

Mina aga kütan mõne nädala pärast Magadani. Et siis augusti alguses uue materjaliga naastes taas montaažilaua taha istuda. Uus sari näeb (tele)eetrivalgust alates jaanuarist.

Seiklusteni!

Väints

Neljapäev on ikka filmipäev ja nii ka seekord :)

Reisiseltskond läheneb suure hooga uuele eesmärgile - Siberi eestlaste külale Kaseke. Kus reisijad soojalt ja külalislahkelt vastu võetakse.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22097-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+13.aspx

Väints

12:

Peale väsitavat kokkutulekut kibeleb reisirahvas ikkagi 110-t vallutama ja sinnapoole ennast sätitaksegi. Aga enne on vaja laagriplatsilt tsivilisatsiooni tagasi saada. Ja ka tehnika jätkab lagunemist.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22045-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+12.aspx

Väints

11:

Jõest ülesaamise skeemid võtavad järjest kummalisemaid pöördeid. Lõpuks saame siiski teisele poole jõge ja teekond ülevenemaalisele matkajate kokkutulekule võib alata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21981-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+11.aspx

Väits

Hei!

Ma ei suutnudki paremat info edastamise viisi välja mõelda kui kogu saadud info jälle saateformaati vormistada. Seega räägime seekord kõigest sellest, mida kaasa võetud asjade kasutamine endaga kaasa tõi. Lisaks räägime veel satelliittelefonidest ja ühest huvitavast tootest, millega saab suvalises kohas telefoni laadida.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/21959-Tehnika+TV+-+Satelliittelefonid+Vol+2.aspx

Seiklusteni!

Väints

Kümnes osa:

Matkarahvas jätkab BAM'i pakutavate ekstreemsuste nautimist. Jõed muutuvad järjest sügavamaks, sillad katkisemaks ja Disco järjest vedelamaks. Aeg on taas keevitama hakata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21939-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+10.aspx

Väints

Katusel ei olnudki väga hull olla. Olin rakmetega katuseraami küljes kinni. Ja läbi kaamera vaadates on kõrgusetaju hoopis teistsugune. Tagasiteel ütletasime selle silla uuesti ja siis riputasin ennast auto küljepeale rippu. See ülesõit võttis jalgadesse ikka hullu vibra sisse ja nahk oli märg. Sellist adreka-pauku pole enne tundnudki. Käed värisesid veel mõnda aega :) Üks pilt ka: http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226012_250114115013299_197574040267307_925708_3646081_n.jpg

Suvel sõidame Magadani ja tagasiteele jätame road of bones'i, BAM'i ja eelmisel aastal võtmata jäänud 110'ne. Sellest tuleb sari kindlasti. Võibolla jõuab enne veel midagi teha.

Väints

Üheksas osa:

Reisiseltskond alustab pikka ringi ümber Baikali. Kohalik offroad'i suurkuju Volk organiseerib Irkutskis autodele remondi ja matkalistele öömaja. Mille järel suundutakse BAM'ile eestlasi otsima.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21852-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+9.aspx

Väints

Ma olen pea 30000 km Venemaa teid autos maha uhanud. Peaaegu kõik sellest teisel pool Peterburi ning kohanud seal ainult üksikuid vene turiste. Ja needki on ennast eeskujulikult üleval pidanud ja käitunud pigem sõbralikena. Teisel pool Peterburi ongi inimesed hoopis teistsugused - sõbralikud ja toredad. Tulevad ise auto juurde uurima ja pärima, et mis elu elate, kes olete ja kust tulete. Ja alati imestavad, et mida kuradit te siia ära kaotasite :) On tulnud ette ka olukordi, kus meile on ööbimiseks oma suvila võtmed antud. Ja jõululauastki meiega koos olemiseks ära tuldud. Kahju küll öelda, aga selliseid avatuid inimesi ei kohta enam siin eestiski. Minust on nende trippimiste käigus saanud suur Venemaa fänn. See on lihtsalt nii lahmakas maa, milles on kõik olemas. Mine vaid, sõida vaid ja vaata palju jaksad. -60 kraadi külma ühes otsas ja + 40 teises. Mäed, jõed, kõrbed, kanjonid ja toredad ning avatud inimesed.... täis mäng. Loomulikult taunin ma räuskavaid turiste. Olen sellistega ka ise Egiptuses ja Hispaania lõunarannikul kokku puutunud. Ja mis siin salata, räuskavaid eestlasi on terve Soome täis. Mina väldin neid kogemusi nii, et ei lähe kuurortisse. Sõidame parem paari autotäie sõpradega teisele poole Uuraleid trippima. Ning see on ka odavam kui kaks nädalat Sharmis vedeleda ja mingit sodi osta, mille ostmist turismireisil olles millegipärast endale lubatakse :D

Sallimist ja seiklusi!

Väints

Sain Kasparilt sellise vastuse:

1)Thuraya katab 140 maad Aasias, Afrikas, Australia, Lähis-Idas ja Europas kasutades operaatorite SIM’e. Leviala - http://www.thuraya.com/coverage-map 2) Globalstar katab suurema osa maismaast ja võimalik on kasutada erinevaid operaatoreid. Leviala - http://www.globalstar.com/en/index.php?cid=101&sidenav=85 3) Iridium on globaalne süsteem (välja arvatud Ungari, Poola, P-Korea ja Srilanka, teenus on suletud riikide nõudmisel), kus kasutatakse Iridiumi SIM-kaarte.

Väints

Kaheksas osa: Reisiseltskond põrutab mööda Baikali äärt ülespoole, et Jaanipäevaks hea, soe ja vaikne koht leida. Teele hakkavad tekkima ka esimesed tõsisemad takistused. Rääkimata tagasilöökidest.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21835-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+8.aspx

Väints

Seitsmes osa:

Seekordses osas väisame pealinna Ulaanbaatarit, proovime meile omaselt lõigates minna vaatama ülisuurt Tšingis-khaani, ületame edukalt Mongoolia-Vene piiri ja plaanime Baikali järve ujuma minna. Aga nii lihtsalt see ka minna ei saa.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21814-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+7.aspx

Väints

Kuues osa:

Lõpuks ometi hakkab meie reisiseltskond Gobi kõrbe jõudma. Kuid enne seda tuleb tegeleda veel keevituse, kütuse ja maastikuprobleemidega.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21755-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+6.aspx

Väints

Viies osa:

Liikusime edasi Gobi kõrbe poole, kuni teeääres koolnud hobusega maiustavad raisakotkad meilegi vastupandamatu lihaisu peale ajasid. Lihajahil keerasime lähima jurta juurde ja asusime lammast kauplema.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13214-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+5.aspx

Väints

Neljas ja viimane osa:

Käes on sarja neljas ja viimane osa. Hommikul ärgates alustasime liikumist mööda lääneranniku väikseid ja äärmisi teid. Niipalju kui neid sõita võis. Eramaa ja eratee sildid vaheldusid kaitsealadega ja niimoodi jõudsime pilkases pimeduses Keibusse. Järgmisel hommikul jäi sõita veel viie tunni jagu teid ja olimegi tagasi Tallinnas.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13219-Motorsi+Dok+-+Maasturitega+umber+Eesti+4.aspx

Tulin just tagasi polaarjoone tripilt Naryan-Mar'i. Uus sari 26-ndast jaanuarist.

Väinz

Kolmas osa:

Hommikul võtsid kohalikud piirivalvurid meid kolme riigi piiril kinni. Andmed pandi kirja, aga kuna me seal midagi kahtlast ei teinud, lubati meid head teed soovides uuesti rajale tagasi. Kuigi Valga tundus siin-samas olevat, jõudsime sinna siiski alles tundide pärast. Ööbimiseni jäi sõita veel praktiliselt pool eestit...

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13197-Motorsi+Dok+-+Maasturitega+umber+Eesti+3.aspx

Parimat

Väinz

Neljas osa:

Neljandas osas jätkame liikumist Gobi kõrbe suunas. Kuid enne sinna jõudmist on vaja eelmistel päevadel purunenud detailid kuidagi korda saada. Ning ühes sellises järjekordses remondikülas juhtume kokku ka ühe Mongoolias elava ja matkava Eesti neiuga.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13186-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+4.aspx

Väints

Teine osa:

  1. novembri hommikul ärkasime miinuskraadides Eestimaa hommikusse ning peale kiiret hommikusööki asusime idapiiri võtma. Plaaniks olime seadnud ööseks Läti piiri äärde jõuda. Ööbimiskoha osas tekkisid aga mõningad erimeelsused.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13163-Motorsi+Dok+-+Maasturitega+umber+Eesti+2.aspx

Parimat

Väints

Kolmas osa:

Selles osas tehakse Mägi-Altais natuke aega parajaks, katsutakse lund ja jõutakse lõpuks Mongooliasse. Ja ka hädad ei lase ennast kaua oodata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13150-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+3.aspx

Väints