Sälen suusakeskus - kuidas jõuda

Nädalavahetusel plaanis sõita Sälenisse. Kuidas soovitate Stockholmist sõita, et jõuaks ilma suurema ringita kohale. Kaardilt uurides on paar võimalust - kumb neist lühem ja kiirem on, kas keegi oskab oma kogemustele tuginedes nõu anda.

Eelmisel aastal sai Ares käidud ja siit vägagi asjalikku sõidunõu saadud.

E18 Enkjöping - 70 Sala - Avesta - Hedemora - Borlänge - 50 Falun - 80 Rättvik - 70 Mora - E45 Malung 71 Sälen teeb kokku ca 450 km

Borlängest saab ka mööda 70/71 Malungi peale, tee pikkus ca 420 km. Oleme seda teed sõitnud 2 korda ja ei ole rahule jäänud. Oleneb ilmast, aga kui sajab, siis esimene variant on igal juhul parem.

Lõppu on võimalik sõita veel Mora - Oxberg - Evertsberg - Sälen, see on Vasaloppeti marsruut. Ilus, aga aeglane. Suuskadega on see meeldivam :) Ja tavaliselt teises suunas.

GPS võib pakkuda Stockholmist ka Gävle peale, aga see ring küll meile mingit edu ei andnud.

Suur tänu Norra Troll.

Läheme esimese variandi peale.

pakun ühe alternatiivi veel, mida olen ise korra kasutanud: Stockholm - E18 Västeras, sealt tee nr 66 kuni Ludvikani ja sealt tee nr 247, mis viib Borlänge-Malungi teele. Tol korral, kui seda kasutasin, oli seal palju vähem liiklust kui Enköping Borlänge lõigul (mida olen ka korra kasutanud) ja looduslikult oli see palju ilusam. Tee ise oli korralik, midagi küll ei sadanud ka. Lähen ise sel nädalavahetusel Trysili ja kasutan tõenäoliselt seda varianti.