trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Juunis on tegelikult talv, nii et ei tea, kas just see neid pileteid kergitab. Alles hiljuti sai ostetud kohapealt sooduskampaaniaga Lima-Cuzco lennupilet 70 dollari eest. Jah, see oli kampaania ja muidu nii odav ei ole, kuid tegemist oli lihavõtteajaga, mis paneb inimesi palju reisima. 322 EURi selle otsa eest on muidugi liig mis liig.

Vabandust, et kuupäevade kohta küsisin, Sul on need kõik olemas.

Colca kanjon on muidugi super, aga võtab väga palju aega, et sinna jõuda. Üldse on kogu Peruu super, ainult, et vahemaad võtavad reisimiseisu ära. See, et bussid paar tundi hilinevad on normaalne, arvestades mägiteid ja teeolusid. Näiteks tipptunnil Lima linnast välja jõudmine võib võtta rohkem kui 3 tundi aega. Ise kogetud.

ja seal VÄGA palju bussidega reisinud. Plaan on Sul tore, ja ilus reis tuleb. Aga ma soovitan soojalt - ära bussi pealt kokku hoia - odavamad bussid peatavad tee peal suvalistes kohtades ja võtavad inimesi peale, paljud neist - noh olgem ausad - on ikka väga kahtlane seltskond. Võta hea ja mugav buss. Ise reisisin palju öösiti, et aega kokku hoida - see on ka nii või naa, bussijuhid kihutavad hirmsati ja aeg-ajalt kukub neist mõni kuristikku. Usalda sisetunnet ja ära reisi odavate bussidega. Mõnikord kartsin ikka väga väga. Aga NB Peruu bussijuhid ei kima nii hullult, kui Ecuadoris - kui see lohutab.
Millal Sul minek on? Ise lähen uuesti juunis. Kui elad Tallinnas, võime ka kokku saada ja võin täpsemalt nõu anda.

Suur tänu Norra Troll.

Läheme esimese variandi peale.

Minu jaoks oli tõesti vahtkonnavahetus pikk, aga võib olla oli see ka sellepärast, et ilm oli väga külm ja ma ei suutnud lõppu ära oodata.

Kas keegi oskab öelda, et kuidas seal lossi lähedal parkida? Tuleme autoga suusatamast ning käiksime seal varakambris ära enne kui sadamasse läheme. Kuidas parkimine Stockholmis on korraldatud?

Oleneb lapsest. Mina käisin Junibackenis 9-aastase poisiga ja me olime seal ilma naljata terve päeva. Kui sisse läksime, siis arvasin ka, et ilmselt on see mõeldud noorematele, kusjuures mu laps pole ka mingi lugemishimuline, et Lindgreni raamatud meelitaksid vms. Aga ta mängis seal hea meelega, tegutses muumimajas ja vaatas ka kaks näidendit ära (mis olid küll rootsikeelsed ja millest ta midagi aru ei saanud, aga tegelased olid vahvad, ning pidevalt suhtlesid lastega ja laulsid). Siis sõime all kohvikus, mis ka aega võttis jne. Minu laps oleks seal kindlasti veel kauem olnud, aga hakkasime juba laeva peale tagasi sättima ning pidime ära tulema. Nii et meie kruiis Rootsi hõlmas ainult: väike jalutuskäik vanalinnas, Storkyrka, vahtkonnavahetus (mis on uskumatult pikk ja minu jaoks ka veniv), laevaga sõitmine saarele, kus Junibacken asub, Junibacken ning sõit bussiga tagasi sadamasse). Alguses plaanisin ka Wasa muuseumi(asub kohe seal Junibackeni kõrval) graafikusse, aga sinna lihtsalt ei jõudnud.

Quito on ohtlik küll, kuigi ma ei tea, kas just eestlase jaoks, kes on harjunud tallinnas ka kotijooksu-liiklusmärke (noh, neid mis parkides on) nägema. Bussijaam on suht kole ja seal tasub küll ekstra ettevaatlik olla. Samas üks Quitos elav tuttav, kes on põline ekuadorlane, ütles, et ööseks auto tänavale parkimine tähendab vargale lausa kutset, mida ei saa vastu võtmata jätta. Kui olime ühes netikohvikus Quito nö turistilinnaosas, siis kuulsime ka väljas ühe gringo häält, kes politseid karjus (politseinikke seal muidugi on kah), ning kes oli just jäänud oma seljakotist ilma. Nii et olge siiski valvsad. Eriti sularahaautomaatide juures, enne tegelikult usaldaks hotelle, (kuigi mitte ka päris urkaid), kui kogu varandust kaasas tassida.

minu küsimus on, et kas dzunglis on võimalik ka niimoodi ära käia (ütleme, et väga sügavale ei lähe, nii umbes 2-4 päevasele trekile), et madusid ei näe?? Ise olen käinud 1-päevasel dzungli tuuril (noh ütleme, et see oli pigem selline sissejuhatus dzunglisse) ja noh, kuna ma isegi loomaaias ei kannata neid madusid vaadata, siis olin väga positiivselt üllatanud, et seal ka madu vastu ei roomanud. Seega, kas 2-4 päeva jooksul on madu garanteeritud või võin julgelt minna ja loota, et ma teda ei kohta?

Mina olen Peruus elanud ja soovitan väga Peruusse minna.

Lennupiletite kohta ei oska hetkel aidata, ainult, et otsin ise ka detsembriks pileteid ja need on ka suht-koht kallid.

Mis puudutab kohapeal reisimist, sest niimoodi omal käel seigeldada on kõige mõnusam. Sinu reisiplaanist näen, et tegelikult tahad veeta palju aega all lõunas, siit on soovitus Limast-Cuzcosse lennata, vaadata seal ära Puno, Titicaca ja Machu Picchu ja siis lennata edasi Arequipasse. Võid Arequipasse ka ilmselt bussi võtta, aga vahemaad on Peruus pikad. Kui Sa Limast-Cuzcosse tahad minna, siis arvesta üle 24 tunnise bussisõiduga (täpselt ei oska öelda) ja Limast-Arequipasse on ka umbes teist sama palju. Bussid on küll mugavad (kui võtad buss cama, ehk voodiga bussi), aga siiski kas on mõtet aega sellele raisata. Kui pikk ja kui kiiresti võimalik läbida on vahemaa Cuzco-Arequipa osas jään hetkel vastuse võlgu.

Kilimanjaro, 5895, veel mõned üle 5000 m Ecuadoris, nüüd plaan Huascaran Peruus, see on üle 6000.

aitäh tegelane, just sellist head "puust ette ja punaseks" juhendit oligi vaja.

kas keegi, kes on Aresse autoga läinud, oskab juhendada, et kuidas sadamast Stockholmis õige tee peale sattuda. Endal minek järgmisel nädalal. Kaardilt leidsin, et tee on E4, kas seda on kerge leida, ja kas kõige mõistlikum ongi selle teega punktist A punkti B jõuda või on seal mingi otsetee ka?

siis see ei olnud see Coto refugio tõepoolest. Meie olime omal ajal selle raja peal ainsad (kolm inimest + giid). See oli detsembri alguses. Mis taseme tõus seal selle poole peal on, kus teie käisite? Ja kas kraatrit ja kõige nägite selgelt?

lugesin põgusalt blogi, loen hiljem huviga edasi. Kui Cotole läksite, kas olite ka selles imeilusas mägishelteris Coto jalamiL? Ma ei ole varem oma elus nii ilusat shelterit näinudki. Omanik oli väga meeldiv meesterahvas, kes Eesti mainimise peale teadis rääkida, et varem seal pole eestlasi nähtud (shelteris siis, mitte ilmselt Cotol) ja kaarti tundes on Eesti üks väga lauge koht.

on palju häid vulkaane ronimiseks. Ise käisime Cotopaxil, Pichinchal ja Tungarahual. Viimasele küll tippu ei saanud, kuna on aktiivne ja ohtlik. Käisime kuni viimase shelterini. Aga maa müdinat, kivide kukkumist ja vulkaani purskeid sealt kuulata - väga huvitav elamus.

aitäh veigo ja Snoop

võtan soovitatud leheküljed tähelepanu alla, praegu kiiruga vaatasin, et Iberiaga läheks tol ajal edasi-tagasi 1475 eurot ja AirCometiga 1548 eurot. Lisaks siis Madriidi jõudmine, nii et hetkel midagi väga soodsat ei paista. Aga eks näis.

aitäh Jyrka; jääb vaid tõdeda, et ei tasu sõna võtta, kui riigist midagi ei tea, ega ma paha pärast kirjutanud. Võtan Tsiili ka endale reisiplaani. Lihtsalt peruulasest abikaasa on koguaeg rõhutanud, et ega seal Tsiilis midagi vaadata ei ole - aga Peruu ja Tsiili on omavahel alati nö sõjajalal ja sellest ka siis see seisukoht. Käin seal ära, kui järgmisel korral reisimiseks läheb.

kindlast on, aga nagu ma kirjutasin Peruu ja Ecuador on väga mitmekülgsed riigid, sh ka Peruus on kõrb olemas, kui selle vastu huvi on.

Peruu ja Ekuador on väga sarnased, see sõltub, et mida sa näha tahad. Mõlemas riigis on rannik, mäed ja dzungel (selva), ainult, et teekond Ekuadoris ühest kohast teise on tunduvalt väiksem, kui Peruus (vt kaardilt riigi suurusi), seega läbid vahemaid palju-palju kiiremini. Tshiilis ei ole ise käinud, tean, et seal on ilusaid kohti, eriti just lõunas, sest põhjast kuni Santiagoni on kõrb. Santiago ise pole linnana midagi erilist, see rohkem ärilinn ja mitte turistidele. Ise soovitaksin Peruud või Ekuadori, kuna Peruus olen kaua aega olnud, siis tegelikult Peruud, mulle on see südamelähedasem. Aga Ekuador on rohkem organiseeritud ja kuidagi "korralikum".