Seljakotiga ja lapsega omapäi Malaisiasse

Hommikut, vaatan siin suures koguses reisihulle koos ja mul on teile selline küsimus. Olen suht algaja reisimees ja soovin minna omal käel võimalikult kähku 3-4 nädalaks koos 6a tütrega laia ilma hulkuma. Kas tasub nii minna ja kas oskate anda häid soovitusi või nõuandeid. Plaan osta lihtsalt lennupiletid ja võtta kaasa raha, seep ja peldikupaber ning vaadata mis seal edasi saab? Olen igasuguse info eest väga tänulik. Või äkki on keegi samasse kanti minemas võtaks tuulde :)

Lapse osas võiks nagu natuke oodata, no nii mõne aasta vähemalt või proovida alguses natuke lähemate sihtkohtadega. Aga kui ikka aega napib, siis võiks alustada vaktsineerimisest. Mina olen oma lastega päris palju reisinud, aga päris omal käel oleme käinud ainult Norras. Ise oleme küll omal käel ringi lasknud, aga lastega ma küll ei läheks.

septembris käisime ja 6 a tütar oli ka kaasas polnud tal häda midagi väga ilusti pidas vastu lasime 12 päeva mööda malaisiat ja singapuri ringi

Kas hotellid otsisite kohapealt ja mis see umbes maksma läks et teaks rahaga arvestada, kas toidud on seal normaalsed mitte kanged? Kuidas ringi liikusite rongiga, bussiga või lennukiga?

mul olid internetist bronnid tehtud ja liikusime bussiga hotellid maksid 900 eeku kahene tuba koos hommikusöögiga ja need olid eranditult viie tärni hotellid sööke on seal igasuguseid ja need on ikka väga odavad, korralik lõunasöök oli25-50 eeku

kas kuidagi mingi raha eest oleks võimalik osta kirjavahemärke või suuri algustähti või pole niis ssurt raha või mõistust antudki

Aga kas kuu aega on seal maal liiga palju olla koos tütrega?

Minu isiklik arvamus on, et sellisele reisile peab 6aastane laps vastu max nädala-poolteist. Siis on ta surmani tüdinud ja väsinud. Aga loomulikult tead sa ise oma last paremini, võibolla on tegu juba pisipõnnist peale koolitatud reisiselliga. Ent siiski mõtle, kas ta sööb heameelega mitu nädalat järjest kohalikku toitu, (kas sa ise sööd?)kas ta kannatab välja harjumatu niiskuse ja palavuse, pideva teel oleku, kuidas tema organism reageerib kohalikele bakteritele?

arvan, et laps peab rahulikult selle vastu. ise olime eelmine aasta 3 nädalat tais ja poiss oli siis 6-ne ning mingit probleemi küll ei olnud. kui kutt väsis puhkasime istusime või läksime hotelli basseini äärde ja väsimus oli kadunud. nii, et edu reisil. ;)

veel... võtsime kaasa sellised tabletid nagu lacto 7 (50tbl. 150eek.). võtsime enne igat söögikorda sisse 1 tbl. (vahest jäi ka vahelt ära polnud hullu midagi) ja kordagi polnud tunnetki, et kaan alt ära oleks tahtnud minna.

Praegu on Malaisias vihmad ja üleujutused.

Siin on ju veel hullem ja kole seal vähemalt soe, mul piletid ostetud ja 23.01 minek.

Loodetavasti on vähemalt reisijuht ostetud? Isiklikest kogemustest: 6-aastane laps peab reisil (sellisel natuke intensiivsemal, mida Malaisia kahtlemata ka on) korralikult vastu ehk 3 päeva. Edasi tahab ta suure tõenäosusega päeval juba magada (muljed+väsimus) ja reisimine jaguneb enne- ja pärastlõunaks. Võtke siis suht vabalt.

Eks loomulikult võtame täiesti vabalt ja tegutseme oma parima äratundmise järgi. See kõik sõltub väga palju ka lapsest kellega julgen kodust välja minna, isa süda. Head külmetamist siin maal :)