Soovin infot Serbia, Makedonia kohta?

Plaanime paari sõbraga Serbiasse, Makedoniasse tuuritama minna. Kuidas seal elu on? Kas hinnad on soodsamad kui Eestis? Kas on turvaline? Kas majutused on ok? Võib olla peaks üldse veel midagi nende maade kohta teadma. Ootan igasugust infot!

Käisin ise mõned aastad tagasi, seega elu-olu võib vahepeal küll muutunud olla pisut. Kas tohib küsida, milline on teie reisiviis?

Mina reisisin eranditult häälega ning võib öelda, et turvaprobleeme ei tekkinud. Isegi kui ühe korra viidi öösel autoga metsa ("Doonau äärde telkimisalale)" ning mina juba salaja oma taskunuga püksitaskus lahti harutasin hüpliku metsatee peal, siis tuli lõpuks välja tõde, et telkimisala ongi tõesti seal olemas ning telklas käimas ka aktiivne ööelu. Serbias -Makedoonias rahvas sõbralik ning hinnad veel sõbralikumad (vähemalt siis veel olid). Majutused olid sõltuvalt riigist 6-10 eurot öö. Telkimine probleeme ei põhjustanud, söögid - veinid väga maitsvad ning hinnad söögikohtades väga taskukohased (korralik lihavalik kahele juustu ning värskete köögiviljadega + pudel veini läks maksma 14€ Novi Sad'is.).

Kui reisiviis on veel lahtine, tasub kaaluda ka reisimist rongidega, mis on superodavad ja superaeglased, kuid elamus omaette. Kui plaanite külastada Kosovot, siis tollal sai piiri ületada vaid ühte pidi ning Kosovo tempel passis Serbia piirivalvuritele väga ei meeldinud. Hetkeseisu täpselt kommenteerida ei oska (tahaks uskuda, et olukord on leebemaks läinud). Igatahes kui juba sealkandis olla, tasub Kosovost ka kindlasti läbi astuda, kui sellisel juhul olukord piiril üle täpsustada eelnevalt!

Kui on mingeid spetsiifilisemaid küsimusi, siis tulista.

Makedoonias "must go" on loomulikult Ohridi järv ning seda ümbritsevad külad!

0
0

Suured tänud! ei ole päris tükk aega trip. ee´s käinud. plaanime minna autoga eestist. Teie postitusest palju abi ja veelgi rohkem mõtleme just sinna reisima minna. Aitäh!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased