Suusareis Põhjamaadesse

Sooviksime omal käel minna suusareisile kusagile Põhjamaadesse, aga mitte nii väga kaugele. Käinud oleme Himosel ja Ares. Asi on küll jäänud hilja peale, sest oli alguses plaan uuesti Himosele minna, kuid nüüd oleme mõelnud, et võiks proovida ka midagi veidi kaugemal. Vemdalen jääb vist suht Are lähedale, seega läheb sõitmine pikaks ja tüütuks. Eesmärk olla mäel 3 päeva, seega Aresse või kaugemale ei viitsiks sõita. Väga raskeid radasid ei tahaks (võiks olla pigem rohkem siniseid ja punaseid, kui musti). Kas keegi oskab veel midagi lähedast ja head soovitada, kui mitte, siis on minek Himosele (seda soovis tegelikult ka kaasas olev 9-aastane laps, kuna Himosel on rajad kaua lahti ja saab kauem sõita (Rootsis olid nõlvad avatud ainult viieni).

Rootsi keskused mõlemad, Sälen 450 km ja Idre (ei mäleta?) Stockist. Mõlemad lastega peredele superhead, Sälenis suurim keskus Rootsis (radade ja liftide arv).

Miks Trysil?

  • soodne asukoht – kõigest 470 km kaugusel Stockholmist
  • võrreldes teiste Skandinaavia suusakeskustega logistiliselt väga hea radade ja liftide võrgustik, ilma suusabussi kasutamata pääseb mäel kõikidesse erinevatesse keskuse punktidesse;
  • varahommikune suusatamine– kolmapäeviti ja laupäeviti avatakse suusarajad esimesele 100-le tõelistele suusafanaatikutele juba varahommikul kl 7:00.
  • maksimalistidele õhtune suusatamine – teisipäeviti, reedeti ja pühapäeviti rajad avatud kuni kl 20:00.
  • väga hea radade ettevalmistus- ja hooldustase ja kvaliteet;
  • ülimalt mugav ski-in ja ski-out (suusad hommikul jalga ja õhtul jalast maja ukse ees)

http://www.scandinaviantours.ee/?lang=est&m1=suusareisid&m2=243&m3=244