Tagatisraha öömaja eest

On see tavapärane, et lisaks ettemaksule (50% broneerimisel ja 50% nädal enne saabumist) tahab villa omanik viimase maksega oma kontole ka tagatisraha (1000 EURi)? Lubades selle muidugi tagastada, kui villas pärast kõik korras ja alles on...

Tagatisraha küsimine korteri/villa lühiajalisel rentimisel on tavapärane. Aga ise küll 100% ettemaksu ja veel tagatisraha küll pole kunagi enne saabumist üle kandnud. Max 10-20% ettemaksu ja saabumisel ülejäänud osa + tagatisraha. Ja loomulikult siis mingi paber ka selle kohta, et olen maksnud ja ka tagatisraha andnud. Suured summad sul seal mängus. Eks see su enda teha, kui usaldusväärseks seda kuulutust pead, millele reageerisid.

Ise otsin praegu suveks paariks nädalaks Barcelonasse korterit. Leidsin ühe väga ahvatleva erakuulutuse, aga lähemal suhtlemisel kuulutajaga selgus samuti, et soovib kohe 100% ettemaksu...unistagu edasi.

Aitäh Marti! Otsustasime, et võtame siiski riski ja maksame nõutud ettemasud. Villa tundub seda väärt olevat. Muidugi vormistame ka kõik vajalikud paberid. Päikest!