marti384

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
54 meeldimist
58 postitust / 529 kommentaari
79 (12.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Ei mäletanudki ise, et sellise teema olen teind...aga vaffa, et Reaper selle taaselustas ja juba on päris palju muljeid siia kirja pandud, on huvitav lugeda...tnx guys :) ise pole veel A380ga lennand. Ausaltöelda sai alles 2 kuud tagasi esimest korda üldse Euroopast välja ja laiakerelistega lennatud - Finnairi A330 ja A350 ja Thai B747...nii et ses mõttes oli ikka ägedam nats kui Euroopasisesed propellerid või reaktiivid...eriti Finnude uus A350 muidugi :) Loodetavasti saan ka ise A380 peale millalgi ja siis jagan ka oma kogemust.

suht pointless on põdeda mu meelest maavärinate pärast. seda nkn ette ennustada täpselt pole võimalik...kui juhtub siis juhtub. ja kui kardad, siis pole vaja seismoloogiliselt aktiivsetesse piirkondadesse reisida.

jah su hirm on asjatu. kui lend tühistatakse, siis lennufirmal sind endiselt kohustus sihtpunkti toimetada ja selleks tavaliselt bookitakse sind ümber muude lendude peale.

no ma võtsin skyscanner.net-s suvalise kuupäeva (19.jaanuar) ja sain pakkumised alates 283 eur TLL-BKK üheotsa piletile (Aeroflot läbi Moskva, Turkish läbi Istanbuli jm) või käib sul jutt edasi-tagasi piletist?? edasi-tagasi pileti kohta on 472eur väga hea hind.

Kui lendad mitu lendu järjest ja lennud pole ühe pileti peal, siis tuleks minu meelest alati teha reisitõrkekindlustus ja vastavalt selle tingimustele siis jätta selline minimaalne ümberistumise aeg, mis on kindlustuse tingimustes kirjas, et lennuplaani muutuse korral oleks sul võimalik hüvitist nõuda. Kusagilt on meelde jäänd, et see standardne ümberistumise aeg reisitõrkekindlustuse tingimustes on reeglina 4 tundi, aga vb ka eksin või on vahepal asjad muutunud. Tüütu küll üle 4 tunni kusagil järgmist lendu oodata, aga kindlasti odavam, kui juba ostetud piletid pead kortnasse kirjutama ja uute eest veel korraliku raha välja käima.

Teemaalgataja juhtum tundub olema küll kahjuks selline, et EasyJetil pole kohustust midagi hüvitada ja ka reisitõrke kindlustuse jaoks oli see 2-tunnine vahe ilmselt liiga vähe, et oleks tegu kindlustusjuhtumiga. Jääb aint loota lennufirma heatahtlikkusele ja vastutulelikkusele.

Minul seevastu on õnnestunud neid soodsaid (kampaania)pileteid osta küll ilma igasuguste veateadeteta...näiteks Tallinn-Berliin-Tallinn 70 euriga ja Tallinn-Pariis-Tallinn 100 euriga. See Pariisi pilet sai näiteks ostetud veebruaris vabariigi aastapäeval, kui airbaltic tegi ühepäevase lühikampaania Tallinnast väljuvatele ab otselendudele.

Ei saa aru su küsimusest. Kus läheb sinu jaoks piir TASUB ja EI TASU vahel? Ja mis on sinu jaoks võimalikult väike raha? Stoka puhul maksab juba edasi-tagasi transport lennujaamast linna vähemalt 20 eur/in odavaima bussiga. Kui üldse kulutada ei taha, siis võikud kaasa ja oodake lennujaamas, simpel.

  1. Lennujaam on avatud ja lennud toimuvad, kuid esineb hilinemisi ja ka lendude tühistamisi. Täpsem info lennujaama kodulehel.
  2. Vaata Turkish Airlinesi kodukat, seal täpne info, mida teha, kui sinu lend on tühistatud
  3. Kindlustuskompnaniide ja pakettide tingimused on erinevad. Loe oma kindlustuspoliisi tingimusi või pöördu oma kindlustuskompanii poole.

täna paistab jah juba olevat viga parandatud ja selle hinnaga lende enam ei leia.

seal oli jah kuupäevavariante kõvasti rohkem, kui need tripi postituses välja toodud näited.

Mia...mis hinnaga Expedia.ie kaudu hind tuli?

Paistab, et näiteks Sloveenias ongi hetkel ajutiselt taastatud piirikontroll, ilmselt pagulaste massirände tõttu. http://www.vm.ee/et/riigid/sloveenia

Vaata ükshaaval ka kõigi teiste riikide info välismini kodukalt üle, mida plaanid läbida/külastada.

Horvaatia on Euroopa Liidu liikmesriik, kuhu reisimiseks Eesti kodanikud viisat ei vaja (viisavaba reisimine Euroopa Liidu riikides on lubatud 90 päeva ulatuses 6 kuu jooksul). Piiriületuseks piisab kehtivast ID-kaardist või passist, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel. Eestis elavatele määratlemata kodakondsusega isikutele, kellel on välismaalase pass ja Eesti elamisluba on reisimine viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

http://www.vm.ee/et/riigid/horvaatia

Muud riigid, mida plaanid autoga läbida, on Schengeni tsoon ja peaks olema ilma igasuguse piirikontrollita, kui just ajutiselt kusagil pole piirikontrolli taastatud, kuid sel juhul peaks ka ID-kaardist piisama.

saad nõuda kompi aint esimese lennu pileti eest, kui see hilines piisavalt palju ja kvalifitseerub hüvitamistingimuste alla. eraldi piletil oleva jätkulennu mahajäämise eest küll mingit kompensatsiooni ei saa. sellisel juhul aitab ainult eelnevalt tehtud reisitõrkekindlustus.

Otselendu Tallinnast Valenciasse pole küll mõtet ootama jääda, selle tõenäosus on suht null.

pigem pöördu mõne firma poole kes nende kaebustega tegelevad. näiteks https://www.flight-delayed.co.uk/ eeldan et nad on pädevad otsustamaks, kas sinu juhtum kvalifitreerub või ei kompensatsiooni saamise alla. ja kui kvalifitseerub siis lihtsalt anna neile volitus sellega tegeleda.

kui ma ei eksi siis pole finnairil kõige odavamas klassis enam ka check-in pagasit hinna sees.