Viimased kommentaarid

trc, mu vastus oli mõeldud kasutaja deborah kommentaarile ;) sa jõudsid mõni sekund ette oma kommiga :D

sooduskood ei puutu praegu asjasse. räägin tavahindadest, kui sooduskoodi pole.

äpp ise lihtne ja loogiline jah aga lihtsalt kõigil vist pole krediitkaarti minu teada ja kuna ma olen meie grupi nö "reisikorraldaja" siis kõigil oleks lihtsam kui ma ka selle asja saaksin ära korraldatud. a no küll saame hakkama :)

E.T. aitäh põhjaliku ülevaate ees. endal ka varsti minek laevaga ja siis lend Vantaast. tõmbasin selle äppi a paar küsimust tekkis. kas selle äppiga saan ainult endale pileti osta või on seal mingi grupipileti variant ka (meid kokku 5 täiskasvanut) või kas saan oma telefoniga kõigile oma reisikaaslastele siis kuidagi eraldi ostes ka piletid osta? esmasel vaatusel tundub nagu saaksin aint endale pileti osta,

veebruariks Taisse kolm hotelli bronnitud, kõik läbi Agoda äppi, milles oli hind veel soodsam kui Agoda tavalehe kaudu, sest äppis saab tihti lisada -5% sooduse.

  1. Lõpuks ometi sain esimest korda Euroopast kaugele välja, Taisse. Meeldis väga nii Bangkok kui PhiPhi. Samuti esmakordsed kogemused wide-body lennukitega lendamisel (A330, A350, B747). Lisaks sai üle 12 aasta käidud taas Kiievis, kuhu kindlasti tahaks millalgi jälle minna. Ning 4 korda sai käidud Berliinis...vaieldamatult nr 1 partycity for me :)
  2. Veebruaris taas Tai (Bangkok, Koh Samet, Pattaya, Phuket ja vb veel midagi) koos esmakordse A380 lennukogemusga :P ja mais Lissabon.
  3. Berliini ja Aasiasse.

Leht on suure koormuse tõttu kohati umbes ja broneeringu tegemine võib võtta oluliselt kauem aega. Kui kohe ei õnnestu, siis proovi mõne aja pärast uuesti. Endal õnnestus ka alles peale pikka pusimist ja ootamisi bronn ära teha.

Kui sa seda CabinMaxi seljakotti just megatuugalt täis ei topi, siis kuidagi surud ikka selle sinna kontrollraami sisse ära kui palutakse seda teha ja ei tohiks probleemi olla. Ja kui eelkõnelejal ja ka mul endal on olnud õnne üldse selle kontrolli "ohvriks" mitte sattuda, siis ei saa seda kindlasti võtta garantiina, et sina ka sellest igal juhul pääsed. Olen näinud küllalt teisi reisijaid, kellel palutakse oma käsipagasit sinna kontrollraamide sisse asetada. Kindluse mõttes võid ju ka ise kodus endale selle kontrollraami ehitada ja siis näed ise kas mahub ja kuidas mahub :))

mul küll lennuaega muudetud aint 5 min võrra aga ka b787 deamlineri lennud asendatud a330 ja b777 lennukitega :(

Endal selline kogemus tänavu jaanuarist. Finnairiga lend Helsinkist BKKi ja sealt edasi ThaiSmilega Phuketile. lennud eraldi piletitel. lendude vahe oli u 2,5h, ainult käsipagas, webcheck-in ThaiSmile lennule juba Tallinnas tehtud - seega nagu kõik eeldused olemas, et peaks lupsti transiidist läbi saama aga oh ei. Ei lastud meid otse rahvusvahgelisest terminalist siselendude alasse läbi transiitala passikontrolli. Põhjus midagi sellist, et Finnairi reisijad ei saa otse läbi transiidi passikontrolli minna....no idea why?! Ikka oli vaja täiesti välja minna ja siis uuesti sisse tulla. ja no inglise keel seal transiitalas oli ikka väga konarlik neil, et mitte öelda puudulik.

tänan andresk...nüüd läksid jah asjad loogilisemaks ja hinnad nii nagu nad tegelt on. ei osand vaadata siukest filtrit kas maksudega/maksudeta.

mine kohvripoodi ja näed seal küllalt 20cm paksuseid kohvreid, neid on ikka päris palju :)) Endalgi selline Samsonite kohver, mis tavamõõdus 20cm laiune ja mida saab vajadusel 25cm laiuseks teha kui lisasahtli lukk unzippida. aga airBalticust niipalju, et üldjuhul jah seda paksust väga ei vaadata, kui sul kohver just megapunni pole aetud, aga u never know, mis tujudega tädi sul väravas on. mul paar kuud tagasi võeti just Riias see sama igati määrustepäraselt mõõdus kohver väravas ära, et paigutada üldpagasisse. ja siis hiljem, kui olin oma kohal, nägin kuidas nii mitmelgi reisijal oli minu määrustepärasest kohvrist selgelt suurem ja rohkem täistuubitud kohver salongi lubatud ja kuidas nendele siis salongipersonal meeleheitlikult kohta püüdis leida, sest ei tahtnud need ei pagasiriiulile ega eesoleva istme alla mahtuda. ja lennukiks oli boeing737, millel on ju suht avarad pagasiriiulid. ma saan aru, kui on need dash8 propellerid...nendel jah suht kitsad riiulid. nii et täielik loterii ja müstika need väravatädide tujud.

a ja AirAsial 27.augustini kampaania käimas. sain oma Pattaya>Phuket lennu 26 euroga kätte (käsipagasiga), tavahind eelnevatel nädalatel vaadates püsis kogu aeg 40 euri kandis. soovitan vaadata kui ka mõned siselennud plaanis.

palju lennud kokku maksma läksid kui saladus pole? Supersaveri kaudu oli soodsam kui Qatari enda lehe kaudu teha? ma saan aru et valisid Taisse sisenemiseks ja lahkumiseks Bangkoki lennujaama (Qatar A380ga mu teada Phuketile ei lenda) ja lendad lõunasse Tai siselennuga?

soovitan samuti minna aint käsipagasiga. endalgi 2-nädalane tai trip (phuket, phiphi, bangkok) selle aasta alguses aint käsipagasiga ära tehtud ja ausaltöelda pooled riided jäid ikkagi kasutamata, mida sai kaasa võetud. reisil tekivad ikkagi lemmikud riided või ostad kohapeal midagi kui vaja on ja tais on pesupesemisteenus igal nurgal kättesaadav ja see on väga odav. ning loomulikult kiirem liikumine lennujaamas ilma check-ini sabadeta ja pagasiootamiseta.

mis see miski on miks sulle Qatar ei sümpatiseeri? praegu Qatari lennukid igatahes lendavad ja siitkandist Taisse läbi Doha minnes ei tule ka mingeid suuri ringe sisse nende praeguste osade õhuruumikeeldude tõttu.

Finnu ja Qatari edasilükkamisi ei oska kommida, aga eks neid tuleb igal firmal aegajalt ette, see on täiesti etteennustamatu ja puhas loterii reisija jaoks. Veebruaris võib Helsinkis näiteks vabalt lumetorm sattuda ja siis ei ole vahet, mis firma on, lendu ei tõuse ilmselt ükski.

Ise valisin Qatari soodsa hinna tõttu (438 eur, Helsinki>Bangkok//Phuket>Helsinki, ja natuke lennundushuvilisena soov proovida uut lennufirmat ja nende Boeingu Dreamlinereid ja A380, mis Qataril on ühed uuemad praegu käigus olevatest masinatest)

Teen vett veel sogasemaks :) Vaadake ka maailma tippude hulka kuuluvat Qatari Airwaysi. Nad lendavad Helsinkist Dohasse ja sealt edasi võimalik nendega nii Bangkoki (osa lende teenindab ka A380, kui see peaks kellelegi teie perest huvi pakkuma) kui ka otse Phuketile saada. Osadel päevadel võimalik ka täitsa kiire u 3-tunnine ümberistumine Dohas mõlemil suunal. Endal ka veebruari ostetud just Qatari piletid väljumisega Helsinkist.

Punktid müüdud, teema lukus.

sa ilmselt mõtled seda 21.novembri kell 13:15 väljuvat lendu. see on üks ja sama lend (Transavia lend HV6215) , lihtsalt TUI müüb ka sellele lennule pileteid. vähemasti skyscanner annab sellise info ja transavia enda lehe kaudu tundub olema kõige parem hind.

a ma sain aru, et sa tahad oma riia-einhoveni lendu muuta/tühistada.

siis vähe teine teema vist jah:

https://www.ryanair.com/ee/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Flight-Changes-And-Refunds#0-6

What happens if my flight time is changed?
Occasionally due to unforeseen circumstances flight times may have to be changed.

If this happens we do our best to contact all customers via the email and mobile phone number they provided at the time of booking.

However we do recommend that customers review their flight booking prior to departure via My Bookings

If a flight time is changed significantly (more than 3 hours before or after the original departure time) and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund for all monies paid in respect of the affected flight(s).

Please note that we are not liable for any prepaid expenses directly or indirectly related to the booking affected by the flight time change.

sa küll ei täpsustanud mis lennufirmaga tegu, a tegin omad järeldused juba, et tegu odavlennufirma WIZZ Airiga, sest midagi muud Riiast Eindhovenisse mu teada ei lenda.