Viimased kommentaarid

Metallist raamid jah, osadel ka kaaluplaat põhjas. ise ple küll papist raame näind kusagil. Vuelingul käsipagasile ju tavalised üldlevinud mõõdud 55x40x20 cm + väiksem kott 35x20x20 cm + lennujaamast tehtud ostude kott. http://www.vueling.com/en/vueling-services/prepare-your-trip/luggage/hand-luggage

to varil: vaata näiteks https://www.wardow.com/en/american-tourister-airbeat-s-suiter-trolley-navy-102998-3404.html või muid kohvreid samalt lehelt. seal megasuur valik, head hinnad, tihti SALE-müügid, sooduskoodid ja kiire tarne DHLiga otse koju. ise ostsin sealt 3,5 aastat tagasi Samsonite käsipagasimõõdus kohvri u 65 euriga, kombineerides SALE-müüki ja mingit esmatellija sooduskoodi, samal ajal kui see maksis Tallinna kristiine keskuse Samsonite poes u 125 eur. siiani väga hästi vastu pidand ja ma ülirahul selle ostuga. kristiine keskuses Samsonite pood endiselt alles, nii et kui leiad sealt veebipoest endale meelepärase Samsonite või American Tourister brändi kohvri, siis soovitan igaks juhuks minna sinna kristiine poodi ka vaatama-veenduma, kuidas see kohver sulle sobib.

Kaalumist ja "isikliku eseme" lisakontrolli pole Tallinnas, Riias, Berliinis lähiminevikus kogenud. 

Tallinnas kontrollivad päris usinasti ja lasevad kontrollraamide vahele tõsta, kui on kahtlus.

Vantaa ja Riia lennujaamad on igavad ja Vantaa veel eriti kallis ka, et seal niisama 4 h tiksuda. 35min on täiesti norm aeg ümberistumiseks nendes lennujaamades, kui lennud samal piletil. Shengeni lennud tulevad-lähevad mõlemis lennujaamas samast terminalist.

ise olen lähiminevikus 5-6päevastel trippidel Berliinis käies võtnud kohe Tegeli lennujaamast tavalise 7-päeva AB-tsooni ühistranspordikaardi https://shop.bvg.de/index.php/product/239/show/0/0/0/0/buy, maksab 30eur, hakkab kohe kehtima peale valideerimist ja sõida nii palju kui tahad. kui tead, et tahad rohkem jala liikuda ja ühistranspordiga vaid mõne sõidu teha, siis ilmselt üksikpiletid muidugi soodsamad kokkuvõttes.

nende turistikaartide kohta ei oska midagi öelda. eks pead ükshaaval nad kõik läbi vaatama ja arvutama, et kus ja palju mingi kaart soodust annab ja kas sisaldab neid kohti, mis sind huvitavad.

infoks, et tallinnas on airbalticu käsipagasi kontroll lennuväravas päris aktiivseks läind. seda sain kogeda nii ise paar nädalat tagasi (lend riiga Dash 8-ga) kui ka mu sõbrad nädal tagasi (lend londonisse B737-ga). tädi väravas käis kullipilguga kõik kohvrid üle ja lasi kõik vähegi kahtlasena tundunud käsipagasi kohvrid kontrollraamidesse tõsta.

EasyJet on õnneks otsustanud sügisel jätkata Berliini (SXF) - Tallinna lende. Alates 28. oktoobrist lennud 2 korda nädalas (neljap ja pühap), mis on oluliselt mugavam veetmaks pikka nädalavahetust kui äsjalõppend talvehooaja kolmap ja laup toimunud lennud. Well done!

kasutage planeerijat https://www.hsl.fi/en/timetables-and-routes ja pilet ostke läbi äppi "HLS Mobiililippu", sealtkaudu on ühekordne regional pilet kõige soodsam 4,20 eur, automaadist ostes on 5,00 eur ja ühissõiduki juhilt 5,50 eur.

kasuta riia ühistranspordi route plannerit: https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#plan///en

alguspunkt: bussijaam (läti keeles: AUTOOSTA), 
sihtpunkt: lennujaam (läti keeles: LIDOSTA RIGA). 
määra kuupäev ja kellaaeg.
korduvalt ise kasutand ja toimib.
bussipilet osta suvalsest ajalehekioskist, maksab 1,15 eur.

to paula176 - just kogesin selle sama öise 9h vahepeatuse üleeile läbi Dohas. sai ka eelnevalt uuritud muid variante aga kõige mõtekam tundus olema ikkagi lennujaama jääda ja seda ma ka tegin. väravate A4 ja A6 vahel (võibolla ka mõnede teiste väravate juures) on nö vaiksed magamistoad (eraldi meestetuba, eraldi naistetuba ja suurem kõik koos ühistuba) lamamistoolidega ja seal see öö möödus. aga kindlasti pane soojalt riidesse ja/või võta Dohasse maanduvalt lennult lennukis antavad padi ja tekk kaasa, kui endal juba pole. Seal magamistubades hakkas ikka rämedalt jahe mingi aeg.

kui lennud ei hiline, siis jõuad ilusti.

Paistab, et märkamatult ja suurema kärata on Wizzairi tallinn-kiievi lendude algus nihutatud varem väljakuulutatud 19.aprilllilt hoopis 21.juunile. Teab keegi kommenteerida miks?

100m/s on ikka mega orkaan juba :D

Käisin aasta tagasi (1.veebr 2017) nii Banyan Tree kui Lebua skybaaris. Banyanis käisin täpselt päikseloojangu ajal (kell 18.00 paiku). Ülerahvastust polnud. Midagi bookima ei pidanud. Olime oma sõpradega ka endid viisakalt riide pannud, aga mingit dresscode kontrolli seal ka polnud ja mõned turistid, kes seal olid, olid ikka väga turistikalt riides - shortsid, t-särk, sandaalid, kilekotid käes...nagu otse turult tulnd. Vaade oli muidugi ilus loojangu ajal. Hinnad baaris olulisemalt kallimad kui maapeal aga paar ringi drinke ikka tegime...päris ära ei tapnud. Samal õhtul tund hiljem kella 19 paiku läksin üksi ka Lebua toweri skybaari. Seal ikka oluliselt glamuursem see asi. Ilmselt polnd veel tipptund käes, kui mina sinna jõudsin, sest järjekorda praktiliselt polnud, kuigi rahvast üleval oli siiski juba omajagu. Drinki ei ostnud, sest olin üksi ja läksin lihtsalt vaate pärast, mis pimedas ausaltöelda nii hea polnud kui loojangu ajal Banyani tornis. Aga Lebua joogikaardist ühe pildi tegin ja hinnanäiteid võin tuua - importõlu 400bht (pole parakui kirjas kas 0,33 v 0,5 l), Martini 340bht, rum ja gin 410bht, tequila 490bht, vodka 475bht (kangel alkol ilmselt siis 4cl hinnad). Banyanis olid joogid veidi odavamad mu meelest. Dresscode kontroll on Lebuas olemas ja sinna ilmselt tõesti suvakalt riietudes sisse ei saa. All tänaval sissepääsu ees on isegi mingi pop-up riideletid, kus spetsiaalselt müüakse siis vajalikke viisakamaid riideid turistidele, kes ukselt tagasisaadetud, aga ikka soovivad minna. Minu saabumise ajal u kell 19.00 see "pood" alles sättis oma kaupa laiali...seega järeldan, et tipptund ja järjekorrad skybaari pääsemiseks ongi millalgi hiljem alles. Meeletut tuult küll ei mäleta, nagu üks eelkommija mainis, täiesti normaalne oli...vb mul siis lihtsalt vedas tol õhtul.

trc, mu vastus oli mõeldud kasutaja deborah kommentaarile ;) sa jõudsid mõni sekund ette oma kommiga :D

sooduskood ei puutu praegu asjasse. räägin tavahindadest, kui sooduskoodi pole.

äpp ise lihtne ja loogiline jah aga lihtsalt kõigil vist pole krediitkaarti minu teada ja kuna ma olen meie grupi nö "reisikorraldaja" siis kõigil oleks lihtsam kui ma ka selle asja saaksin ära korraldatud. a no küll saame hakkama :)

E.T. aitäh põhjaliku ülevaate ees. endal ka varsti minek laevaga ja siis lend Vantaast. tõmbasin selle äppi a paar küsimust tekkis. kas selle äppiga saan ainult endale pileti osta või on seal mingi grupipileti variant ka (meid kokku 5 täiskasvanut) või kas saan oma telefoniga kõigile oma reisikaaslastele siis kuidagi eraldi ostes ka piletid osta? esmasel vaatusel tundub nagu saaksin aint endale pileti osta,

veebruariks Taisse kolm hotelli bronnitud, kõik läbi Agoda äppi, milles oli hind veel soodsam kui Agoda tavalehe kaudu, sest äppis saab tihti lisada -5% sooduse.

  1. Lõpuks ometi sain esimest korda Euroopast kaugele välja, Taisse. Meeldis väga nii Bangkok kui PhiPhi. Samuti esmakordsed kogemused wide-body lennukitega lendamisel (A330, A350, B747). Lisaks sai üle 12 aasta käidud taas Kiievis, kuhu kindlasti tahaks millalgi jälle minna. Ning 4 korda sai käidud Berliinis...vaieldamatult nr 1 partycity for me :)
  2. Veebruaris taas Tai (Bangkok, Koh Samet, Pattaya, Phuket ja vb veel midagi) koos esmakordse A380 lennukogemusga :P ja mais Lissabon.
  3. Berliini ja Aasiasse.

Leht on suure koormuse tõttu kohati umbes ja broneeringu tegemine võib võtta oluliselt kauem aega. Kui kohe ei õnnestu, siis proovi mõne aja pärast uuesti. Endal õnnestus ka alles peale pikka pusimist ja ootamisi bronn ära teha.