Viimased kommentaarid

tegin synlabis PCR-testi möödund reedel kella 10 ajal hommikul ja vastus tuli 21.30 paiku sama päeva õhtul.

Mul oli kevadel bronnitud Berliini hotell lihavõttepühade ajaks läbi Agoda, ka non-refundable. Kui see koroonajama suuremad pöörded üles võttis märtsis, siis kirjutasin Agodasse nii läbi nende facebooki kui ka websaidi, vb isegi e-meili, täpselt ei mäleta. Agoda tuli mulle vastu ja lubas bronni tühistada, aga raha asemel andsid samas väärtuses Agoda krediiti, mida pidi uueks broneeringuks vormistama poole aasta jooksul. Puhast raha ei tahetud tagasi maksta.

Kui vaba raha on ja oled riskialdis , siis lase käia. Kindel on vaid see, et mitte midagi pole kindel ja keegi ei tea, mis järg aasta mais/augustis toimub või mis lennufirmad selleks ajaks veel elus on. Võib ju mõelda, et Lufthansa on suur firma ja küll nemad ikka ellu jäävad no matter what, aga lõpmatuseni ei hoita ka neid elus, kui asi väga hapuks läheb. Ei kao see Florida kuhugi ja küll tuleb neid soodushindasid ka siis, kui lennunduses jälle stabiilsus/normaalsus taastatud on. Ma ise ei plaani küll ühtki lennupiletit praegu pikalt ette osta, olgu kui soodus tahes. Pole pointi raha magama panna, kui puudub selgus.

Ryanair. Lend pidi toimuma 26. juulil. Lend tühistati 21.mail ja tegin kohe avalduse raha tagasisaamiseks. Ootan siiani raha tagasi :/

Kuigi easyjet lõpetab käesoleva nädalaga  selleks aastaks Berliini ja Tallinna vahet lendamise, siis paistab et lennud taastatakse kevadel, 28.märtsil. Lennud taas 3x nädalas (T,N,P) ja hind alates 14,99eur suund. Piletid juba müügil. www.easyjet.com

aega võttis aga asja sai, Lufthansa tagastas lõpuks raha ehk siis u 5 kuud võttis aega.

EasyJetiga tasuub ettevaatlik olla piletite bronnimisega ja max 3 nädalat ette osta. alles hiljuti oli ka teisipäeviti lend Berliini-Tallinna vahet plaanis ja müügis, nüüd see "sold out" staatusesse pandud. keegi ei garanteeri, et muudki lennud toimuvad.

Flights listed as Sold Out:

We list a flight as ‘Sold Out’ when it is full, or when no more seats are on sale because we are uncertain if it will operate. An increased number of flights are currently showing as Sold Out because, in light of Covid-19 and evolving travel restrictions, we do not have certainty that some flights will operate. If you have an existing booking on a flight which now shows as ‘Sold Out’, we will be in touch at least 21 days before your departure date to confirm your travel details.

Endalgi oli juba ammu ostetud pilet teisipäevaks, 21.juuliks. Millalgi aprillis v mais pandi see "sold out" staatusesse, siis juuni alguses muudeti jälle aktiivseks ja nüüd jälle nädal aega tagasi taas "sold out" staatus. ootan nüüd 1.juulit, et teada saada, kas lend siis ikkagi toimub v ei, sest broneering endiselt aktiivne ja teadet tühistamise kohta pole tulnud.

Vatse, tänud väga hea analüüsi eest!

Kui mõni trip.ee mode ka seda nüüd näeb, siis võiks teemakohase kommentaari ka nende LH "sooduspakkumiste" juurde lisada, et inimesed oleksid kursis, mis tegelt toimub.

Eile-täna lendude sooduspakkumiste rubriigis mitu Lufthansa pakkumist. Kui kindel nendes lendudes saab olla? Lugedes mõningaid eelpool olevaid postitusi, siis vist mitte väga kindel. Ise ka nagu väga ei usu, et juba juulis LH 3x päevas FRA ja TLL vahet lendab.

Ma täpselt ei tea, aga oletan, et see asjaolu, kas lendu näidatakse Tallinna Lennujaama avalikel väljumised/saabumised infotabloodel ja kodulehel sõltub ilmselt sellest, et kas lend on selline, kuhu toimub avalik piletimüük või siis mitte. Kui keegi teab täpsemalt, siis andke teada. Oleks endal ka huvitav teada. Guugeldus teemal "flight information display system (FIDS)" kahjuks vastust ei andnud.

Täna tuli meilile teade, et lend tühistatud (26.juuli Berliin - Tallinn) koos valikutega:

1. Apply for a refund

2. Change your cancelled flight (for free)

Valisin refund, eks näis kaua aega võtab, kuni raha tagasi saan.

Ma tühistasin 11. märtsil oma piletid (lennud olid plaanis 9.-14.aprill). 7. aprillil LH infosse helistades lubati ka veel, et kuni 2 kuud võtab aega raha tagastamine. nüüdseks 11. märtsist juba üle 2 kuu möödas aga raha ple siiani. helistasin täna uuesti LH infosse ja nüüd öeldi, et ei oska enam öelda kaua aega võtab... on kellelgi mingit muud infi äkki tagastamise tähtaegade kohta vahepeal tulnd?

täna ilmunud teade airBalticu facebooki lehelt:

We are happy to announce the resuming of airBaltic direct flights from Tallinn Airport / Tallinna Lennujaam! As of May 18, we will resume direct flights from Tallinn to Amsterdam, Copenhagen, Oslo and as of May 25 to Vilnius. The safety and health of our passengers, our employees and the society stand above all - our flight operations will follow the recommendations issued by authorities: http://tiny.cc/s1t2oz

@jaanusm: sa võid praegu ka näiteks saksamaale, valgevenesse või soome tallinnast lennata, aga mis sa seal teed, kui karantiinis pead olema? või on kuubas vaba liikumine ja mingeid piiranguid ple?

Kahjuks ei jõudnudki easyJet seda liini 29.märtsil taasavada. Kui eelmine nädal olid piletid järgnevatesse kuudesse veel müügil, siis nüüdseks enam mitte. Samas teavitust juba ostetud piletite tühistamise kohta pole veel tulnud. Tõenäoliselt easyjet seda liini sel aastal siiski enam ei taasava :(

helistasin üleeile hommikul kella 10 ajal LH kliendiabisse +3726868800 ja sain kohe esimesel katsel liinile. sealt sain infot, et võib kuni 2 kuud aega võtta, enne kui refund kliendini jõuab. ise tühistasin 11.märtsil läbi neti oma bookingu ja ootan siiani refundi.

mai 2004 Eurovisioon Istanbulis. üks sõber laenas oma mingit Sony digikompaktkaamerat. sama reisi raames sai ka esimest korda lennukitega lennatud (estonian air ja lufthansa)

to madle-helena: Wizzi krediidi võid ju praegu saada, aga hetkel ei garanteeri sulle keegi et Wizz ja paljud muud lennufirmad üldse püsima jäävad peale seda kriisi... rääkimata sellest, et oma senise liinivõrgu täielikult taastavad.  ise võtaksin 100% raha tagasi. igasugused reisi- ja lennufirmade kinkekaardid/krediidid ärajäänud reisi eest võivad väärtusetuks muutuda, kui firma seda kriisi üle ei ela.

reisifirmade kinkekaardid jah pärsis ettearvamatu väärtusega kaup praegu kahjuks,

järgmisel päeval (21.03) tuleb ju ka tallinki laev helsinkist 2x tallinna, milles probleem?

ei saa hästi aru miks peaks sõiduplaanijärgset laeva väljumist kinni hakkama pidama?

Nüüd Ryanairil ka Aprilli lendude tasuta muutmine saadaval.

JUHUUU!!!! Easyjet taastab alates 29.märtsist Berliin Schönefeld -Tallinn lennuliini, esialgu kuni suvise lennuperioodi lõpuni 22.oktoobril. Lennud hakkavad toimuma 3x nädalas - teisip, neljap, pühapäev. Ühe suuna piletid hinnaga alates 15 eur, edasi-tagasi alates 41 eur easyjeti kodukal saadaval.

Eks näis kuidas see Ryanairi ja AirBalticu lennuplaane/piletihindu mõjutama hakkab. Tihe konkurents igatahes.