Viimased kommentaarid

vaatasin oma lennupäevikut ja endal aint 2 edasi-tagasi lendu olnd Nordicaga nende 3-aastase ajaloo jooksul... õnneks ilma hilinemiste ja muude jamadeta. olen küll eesti patrioot ja hea meelega lendaks nendega rohkem, aga kui konkurentide hinnad ja/või lennuajad samadel liinidel ikkagi paremini klapivad, siis valid siiski selle, mis endale rohkem sobib. loodetavasti aitavad need viimati avaldatud liinivõrgu muudatused Nordical ikkagi kasumlikult edasi tegutseda ja ühel heal päeval kuuleme taas ka uute liinide avamisest meie pealinnast :)

olen käinud ise 2 korda - veebruar 2017 ja 2018. vaata google mapsis Phi Phi Slinky Bar. mu meelest oli see kõige suurema rannaalaga ja tuleshow lavaga rannapeo koht. seal toimub tuleshow ja limbo ja disco. tuleshow algas juba 21 v 22, täpselt ei mäleta. Slinky Bari läheduses on veel teisigi rannabaare kus samuti tuleshowd ja discod, a Slinky oli mu meelest kõige suurem. 2018 ööbisin Phi Phi Hotel-s, mis asub saare keskel, sadamast u 100 meetrit ja eelpoolkirjeldatud Slinky Barist u 300m. meil oli tuba 3. korrusel rõduga ja väga ilusa vaatega üle saare, lisaks on seal veel terrassid ülakorrusel kus saab ilusaid pilte teha, samuti korralik bassein hoovis ja norm hommikusöök. ühe öö eest maksime u 85 eur 3 peale. mõni pilt ka, mis sai tehtud selles hotellis: https://www.dropbox.com/sh/0x4g0zlb233clfx/AAAPd_8gSrtaqUIUEefD0sRsa?dl=0

" Kui kõik hakkaksid käsipagasi pärast esimestena lennukisse trügima, kas see on normaalne."


Ei hakka kõik lenukisse trügima esimestena, sest neid kellel on võibolla ülikiire lennukist väljasaamisega ja jätkulennule jõudmisega (nagu sinul oli), on igal lennul üldjuhul vaid mõni inimene mitte kogu lennukitäis. Pole vaja üldistada ja üledramatiseerida.

"Nimelt olid istekohad üsna sabas aga käsipagas kästi panna lennuki keskosa sahtlitesse, sest sabaosas olid kõik pagasi kohad hõivatud."
"Vot ei saanud panna eesoleva istme alla. Seekord sain Exit koha." 

Väga huvitav mis Lufthansa lennukitüüp see TLL-FRA lennul oli, millel on sabaosas EXIT kohad?

Minuteada opereerivad seda liini põhiliselt A319/320/321 lennukid ja ei tea küll et neil sabas EXIT kohad oleks.
Salongis olevatel pagasiriiulitel polegi istekohaga seotud numbereid ja vaevalt neid sinna kunagi pannaksegi.

Tuleb ise targem olla ja:
1. minna esimeste hulgas lennukile - siis on pagasiriiulid veel tühjad ja saad oma istekoha kohale panna oma pagasi
2. öelda cabin crew-le, et sul on väga lühike connection ja soovid esimeste hulgas lennukist väljuda ja paluda neil seetõttu pagasit ringi paigutada, et saaksid saabudes kohe oma käsipagasi võtta ja esimeste hulgas lennukist väljuda

käin berliinis mitu korda aastas ja kasutan samuti googlemapsi ühistraspordiga liiklemiseks. 


pileti ostuks võid kasutada ka BVG äppi: https://www.bvg.de/en/Travel-information/Mobile

paberkandjal mitmepäevapileteid tuleb komposteerida vaid enne esimest sõitu.

vb nad tahavadki Istanbuliga ka tutvuda..sel juhul ju ideaalne võimalus kui hotell ja ekskursiooni Turkishi poolt kinni makstakse.

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/stopover/#tcm:40-134002


  • Free accommodation is available to passengers with a stopover lasting 20 hours or more.
Nii et minnes ilmselt kehtib see tasuta hotelli pakkumine, tagasitulles mitte.

Hea uudis - EasyJet on otsustanud ka 2019 kevadel-suvel jätkata otselende Berliini (SXF) ja Tallinna vahel. Esialgu piletid saadaval kuni 1. september 2019. Lennud endiselt 2x nädalas (neljap pärastlõuna ja pühap õhtu) - seega ideaalne pikaks nädalalõpuks.

10% sinu bookingu maksumusest tagasi sulle ja 15$ mulle :P

https://www.booking.com/s/35_6/61fcac08

"Reisin esimest korda lapsega kahekesi ja mingeid sekeldusi ei tahaks." - tule kohale nii nagu voucheril kirjas, 2 h varem...sinu enda meelerahu huvides.


"Mis ajal oleks ok olla lennujaamas, et ei peaks tormama, saaks rahulikult regatud ja vb ka natuke ringi vaadata, kuna lapsel kindlasti huvitav ( laps 8 aastane)." - kui tuled 2 h varem kohale, siis kõigi eelduste kohaselt jääbki aega seda kõike ilma tormamata teha

Priority'ga saad võtta 2 ühikut pagasit:


1. max mõõdud 55cm x 40cm x 20cm, max kaal 10kg
2. soovituslikud max mõõdud 40 x 20 x 25cm, kuid võib ola ka nats suurem sest kontrollraami (small bag sizer) enda mõõdud on 42 x 20 x 30cm

ja need EI PEA olema just kollane trolley ja punane käekott, nagu eelpool postitatud pildil, vaid mõlemad ühikud võivad olla mistahes tüüpi kohver v kott, peaasi et kontrollraamidesse mahuvad.

Skyscanneril on ka funktsioon "add nearby airports". avalehel tuleb alg- ja sihtpunkti lahtri alla vastava rea ette linnuke teha...ehk on sellest abi.

igapäevast AirBalticu lendu Riiast Tallinnasse kell 23:10 vaatasid juba? kui ei siis vaata...ehk on sinu soovitud kuupäeval veel see lend odavaima hinnaga saada (28,99 eur).

muidu muud varianti jah ple peale nende eelmises postituses mainitud ööbusside või oma (rendi)auto.

https://www.wardow.com/ ostsin sealt 3-4 aastat tagasi korraliku Samsonite käsipagasi kohvri u 60 euriga (võrdluseks Tallinna kristiine keskuse Samsonite poes oli täpselt sama kohver 120 eur).  olen seda weebipoodi ka mitmele sõbrale soovitand ja siiani kõik rahule jäänd ja hea hinnaga korralikd kohvrid sealt saanud. seal väga suur sortiment ja tihti soodukad paljudele kaupadele ja/või sooduskoodid, mis kehtvivad juba ka SALEs olevatele toodetele.