Viimased kommentaarid
igapäevast AirBalticu lendu Riiast Tallinnasse kell 23:10 vaatasid juba? kui ei siis vaata...ehk on sinu soovitud kuupäeval veel see lend odavaima hinnaga saada (28,99 eur).

muidu muud varianti jah ple peale nende eelmises postituses mainitud ööbusside või oma (rendi)auto.

https://www.wardow.com/ ostsin sealt 3-4 aastat tagasi korraliku Samsonite käsipagasi kohvri u 60 euriga (võrdluseks Tallinna kristiine keskuse Samsonite poes oli täpselt sama kohver 120 eur).  olen seda weebipoodi ka mitmele sõbrale soovitand ja siiani kõik rahule jäänd ja hea hinnaga korralikd kohvrid sealt saanud. seal väga suur sortiment ja tihti soodukad paljudele kaupadele ja/või sooduskoodid, mis kehtvivad juba ka SALEs olevatele toodetele.

Tööreisideks jääb Nordica ilmselt oluliselt mugavamaks ikka, sest põhirõhk on õhtustel lendudel (6x nädalas) - saad juba eelmisel õhtul kohale lennata, hotellis korralikult välja magada, järg hommik värskelt ja puhanuna tööasjadega alustada ning õhtul tagasi Tallinna lennata. AB seevastu pakub ainult 3x nädalas (E, K, R) hommikust lendu, kusjuures E ja K Nordica lennuga täpselt samal ajal (7:30).

kui BRU-HEL-TAY on üks eraldi broneering ja TLL-HEL-BRU teine eraldi broneering siis ei juhtu midagi. kui need on aga ühes broneeringus, siis HEL-TAY lennule mitteilmumisel tühistatakse ka kõik järgnevad samas broneeringus olevad lennud.

Proovi otse Easyjeti enda käest kõigepealt. kui üksi jagu ei saa siis kasuta abi. Pole ju pointi 25-30% mingile firmale loovutada teenustasuks, kui võid ise ka sellega hakkama saada.

https://www.finnair.com/ca/gb/information-services/baggage/carry-on-baggage


kui mahub mõõtudesse 40 cm x 30 cm x 15 cm (16 in x 12 in x 6 in), siis on su seljakott OK.

https://www.lot.com/us/en/carry-on-baggage


In addition to the above cabin baggage allowance, the following items may be carried free of charge:
  • ladies handbag or shoulder-strapped bag or laptop bag (40 cm x 35 cm x 12 cm)

In case of flights operated by Bombardier Q400 (DH4) aircraft "Delivery at aircraft" procedure applies. The cabin baggage will be loaded into the hold before boarding and given back to the passenger after landing. In this case, before handing in the baggage, all valuables (e.g. laptop, money, keys, documents, etc.) should be removed from the bag by passenger and taken on board.

dont worry. 2h45m on piisav aeg SXF-s ümberistumiseks, kui sissetulev lend saabub plaanipäraselt.

Splitwise - juhuks kui reisite mitmekesi ja näiteks koos söömas või kusagil atraktsioonidel käies või taksoga sõites üks inimene maksab kogu seltskonna eest, siis hea sinna äppi kohe see kirja panna, kes maksis ja kelle vahel jagamisele läheb ning hea ülevaade olemas, kes kellele palju võlgu on.

Shikana...ka noor inimene võib olla juba tädi ja onu...ise olen (alles) 34 aga juba üle 10a onu :))

Metallist raamid jah, osadel ka kaaluplaat põhjas. ise ple küll papist raame näind kusagil. Vuelingul käsipagasile ju tavalised üldlevinud mõõdud 55x40x20 cm + väiksem kott 35x20x20 cm + lennujaamast tehtud ostude kott. http://www.vueling.com/en/vueling-services/prepare-your-trip/luggage/hand-luggage

to varil: vaata näiteks https://www.wardow.com/en/american-tourister-airbeat-s-suiter-trolley-navy-102998-3404.html või muid kohvreid samalt lehelt. seal megasuur valik, head hinnad, tihti SALE-müügid, sooduskoodid ja kiire tarne DHLiga otse koju. ise ostsin sealt 3,5 aastat tagasi Samsonite käsipagasimõõdus kohvri u 65 euriga, kombineerides SALE-müüki ja mingit esmatellija sooduskoodi, samal ajal kui see maksis Tallinna kristiine keskuse Samsonite poes u 125 eur. siiani väga hästi vastu pidand ja ma ülirahul selle ostuga. kristiine keskuses Samsonite pood endiselt alles, nii et kui leiad sealt veebipoest endale meelepärase Samsonite või American Tourister brändi kohvri, siis soovitan igaks juhuks minna sinna kristiine poodi ka vaatama-veenduma, kuidas see kohver sulle sobib.

Kaalumist ja "isikliku eseme" lisakontrolli pole Tallinnas, Riias, Berliinis lähiminevikus kogenud. 

Tallinnas kontrollivad päris usinasti ja lasevad kontrollraamide vahele tõsta, kui on kahtlus.

Vantaa ja Riia lennujaamad on igavad ja Vantaa veel eriti kallis ka, et seal niisama 4 h tiksuda. 35min on täiesti norm aeg ümberistumiseks nendes lennujaamades, kui lennud samal piletil. Shengeni lennud tulevad-lähevad mõlemis lennujaamas samast terminalist.

ise olen lähiminevikus 5-6päevastel trippidel Berliinis käies võtnud kohe Tegeli lennujaamast tavalise 7-päeva AB-tsooni ühistranspordikaardi https://shop.bvg.de/index.php/product/239/show/0/0/0/0/buy, maksab 30eur, hakkab kohe kehtima peale valideerimist ja sõida nii palju kui tahad. kui tead, et tahad rohkem jala liikuda ja ühistranspordiga vaid mõne sõidu teha, siis ilmselt üksikpiletid muidugi soodsamad kokkuvõttes.

nende turistikaartide kohta ei oska midagi öelda. eks pead ükshaaval nad kõik läbi vaatama ja arvutama, et kus ja palju mingi kaart soodust annab ja kas sisaldab neid kohti, mis sind huvitavad.

infoks, et tallinnas on airbalticu käsipagasi kontroll lennuväravas päris aktiivseks läind. seda sain kogeda nii ise paar nädalat tagasi (lend riiga Dash 8-ga) kui ka mu sõbrad nädal tagasi (lend londonisse B737-ga). tädi väravas käis kullipilguga kõik kohvrid üle ja lasi kõik vähegi kahtlasena tundunud käsipagasi kohvrid kontrollraamidesse tõsta.

EasyJet on õnneks otsustanud sügisel jätkata Berliini (SXF) - Tallinna lende. Alates 28. oktoobrist lennud 2 korda nädalas (neljap ja pühap), mis on oluliselt mugavam veetmaks pikka nädalavahetust kui äsjalõppend talvehooaja kolmap ja laup toimunud lennud. Well done!

kasutage planeerijat https://www.hsl.fi/en/timetables-and-routes ja pilet ostke läbi äppi "HLS Mobiililippu", sealtkaudu on ühekordne regional pilet kõige soodsam 4,20 eur, automaadist ostes on 5,00 eur ja ühissõiduki juhilt 5,50 eur.

kasuta riia ühistranspordi route plannerit: https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#plan///en

alguspunkt: bussijaam (läti keeles: AUTOOSTA), 
sihtpunkt: lennujaam (läti keeles: LIDOSTA RIGA). 
määra kuupäev ja kellaaeg.
korduvalt ise kasutand ja toimib.
bussipilet osta suvalsest ajalehekioskist, maksab 1,15 eur.

to paula176 - just kogesin selle sama öise 9h vahepeatuse üleeile läbi Dohas. sai ka eelnevalt uuritud muid variante aga kõige mõtekam tundus olema ikkagi lennujaama jääda ja seda ma ka tegin. väravate A4 ja A6 vahel (võibolla ka mõnede teiste väravate juures) on nö vaiksed magamistoad (eraldi meestetuba, eraldi naistetuba ja suurem kõik koos ühistuba) lamamistoolidega ja seal see öö möödus. aga kindlasti pane soojalt riidesse ja/või võta Dohasse maanduvalt lennult lennukis antavad padi ja tekk kaasa, kui endal juba pole. Seal magamistubades hakkas ikka rämedalt jahe mingi aeg.