Viimased kommentaarid

Brüsseli edasi-tagasi pilet 99 euriga on küll päris hea diil, soodsaim Nordica tavahind otselendudele kipub reeglina ikka vähemalt sinna 200 kanti jääma.

ilmselt on tulusam rootslasi vedada Stoka ja rootsi mägikülade vahet mitu korda päevas, kui eestlasi Tallinnast Euroopa pealinnadesse.

irw :)))


a need pole otselennud vaid läbi Stockholmi (ARN). ju oli vaja midagi eksootilist lisada antud pakkumisele et päris niru ei paistaks see list.

eile tuli meilboxi uudiskiri mingite pakkumistega ühest saksa netikaubamajast, kust ise ühe Samsonite käsipagasikohvri ostsin mõned aastad tagasi väga hea hinnaga. vb leiad sealt midagi sobivat: https://www.wardow.com/spotlight-deals

eks airbalticu lennugraafik Tallinna ja Berliini vahel on ka tihedamaks läind. vaid aasta-paar tagasi oli kõigest 2-3 otselendu nädalas. praegu juba püsivalt 4 ja alates juunist juba 6 ...seega loogiline on, et ka rohkem neid soodsaid pileteid rohkematel päevadel saada on. miinuspooleks minu jaoks see, et nüüd on püsivalt sellele liinile pandud kitsuke Dash8 lennukitüüp, mitte enam natuke mugavam ja kiirem B737. ja uusi A220 pole vist mõtet nii pea loota seda liini teenindama :( 

see airbalticu 29€ ühesuuna TLL-TXL ja 68€ TLL-TXL-TLL hind on nende tavaline BIG SALE pakkumine, mida on tihti ka varem olnd. Iseasi on, et kui palju sellise hinnaga neid kohti saada on. enda kogemus näitab, et üldiselt suht napilt.

kui airbalticu lend liiga kallis, siis peale nende ööbusside muud varianti pole. või kui olete mitmekesi, siis kas rendiautot ei kannata võtta?

Päris tihedaks lähevad Belriini otselennud suvekuudeks :P

jaanuar-märts
airBaltic - E,K,R,P
Easyjet - N,P

aprill-mai
airBaltic - E,K,R,P
Easyjet - N,P
Ryanair - T,N,L

juuni-oktoober
airBaltic - E,T,K,N,R,P
Easyjet - N,P
Ryanair - T,N,L 

Endal oli just vaja aprilli lõppu ülipika nädalavahetuse (N-T) pileteid Berliini ja need Ryanairi lennud on mulle ideaalsed, seega bronn tehtud. 60 eur koos priority ja 2 käsipagasiühikuga. Superlux :)

mis selle 480€ sees täpsemalt veel on, et see nii kallis on? ise neid ryanairi lende ja sama hotelli hindu kahele inimesele praegu vaadates saan ma soodsaimaks kogusummaks  209€ (74€ lennud + 135€ hotell). peab ikka mingi korralik eksklusiivasi/teenus sinu paketis juures olema, et 480€ küsid...?

1. Puhakamas, pidutsemas, sõpradel külas - Tai (Bangkok, Pattaya, Koh Samet, Phuket, PhiPhi), Berliin, Gent, Brüssel, Lissabon. Töö asjus - Rootsis ja Poolas. Eriline kogemus - olen natsa lennundusfriik ja õnnestus esimest korda lennata A380ga (Qatar Airways).

2. Esialgu plaanitud aint üks lõõgastav nädalalõpp Berliinis jaanuaris.
3. Sooduspakkumistest vist aint airBalticu BIG SALE korra. Üldiselt sai piletid ostetud suht pikalt ette soodsa tavahinnaga.

suutsin ise ka koodi ükskord ära unustada ja kuna oli ülikiire siis ei jäänd muud üle kui lihtsalt hakata 000st peale ja niimoodi ühe numbri haaval edasi liikudes (001, 002, 003, ...) katsetasin, kuni sain õige koodi kätte ja luku lahti. õnneks oli õige kood kusagil 300-400 vahepeal, seega väga palju aega ei kulund :))

vaatasin oma lennupäevikut ja endal aint 2 edasi-tagasi lendu olnd Nordicaga nende 3-aastase ajaloo jooksul... õnneks ilma hilinemiste ja muude jamadeta. olen küll eesti patrioot ja hea meelega lendaks nendega rohkem, aga kui konkurentide hinnad ja/või lennuajad samadel liinidel ikkagi paremini klapivad, siis valid siiski selle, mis endale rohkem sobib. loodetavasti aitavad need viimati avaldatud liinivõrgu muudatused Nordical ikkagi kasumlikult edasi tegutseda ja ühel heal päeval kuuleme taas ka uute liinide avamisest meie pealinnast :)

olen käinud ise 2 korda - veebruar 2017 ja 2018. vaata google mapsis Phi Phi Slinky Bar. mu meelest oli see kõige suurema rannaalaga ja tuleshow lavaga rannapeo koht. seal toimub tuleshow ja limbo ja disco. tuleshow algas juba 21 v 22, täpselt ei mäleta. Slinky Bari läheduses on veel teisigi rannabaare kus samuti tuleshowd ja discod, a Slinky oli mu meelest kõige suurem. 2018 ööbisin Phi Phi Hotel-s, mis asub saare keskel, sadamast u 100 meetrit ja eelpoolkirjeldatud Slinky Barist u 300m. meil oli tuba 3. korrusel rõduga ja väga ilusa vaatega üle saare, lisaks on seal veel terrassid ülakorrusel kus saab ilusaid pilte teha, samuti korralik bassein hoovis ja norm hommikusöök. ühe öö eest maksime u 85 eur 3 peale. mõni pilt ka, mis sai tehtud selles hotellis: https://www.dropbox.com/sh/0x4g0zlb233clfx/AAAPd_8gSrtaqUIUEefD0sRsa?dl=0

" Kui kõik hakkaksid käsipagasi pärast esimestena lennukisse trügima, kas see on normaalne."


Ei hakka kõik lenukisse trügima esimestena, sest neid kellel on võibolla ülikiire lennukist väljasaamisega ja jätkulennule jõudmisega (nagu sinul oli), on igal lennul üldjuhul vaid mõni inimene mitte kogu lennukitäis. Pole vaja üldistada ja üledramatiseerida.

"Nimelt olid istekohad üsna sabas aga käsipagas kästi panna lennuki keskosa sahtlitesse, sest sabaosas olid kõik pagasi kohad hõivatud."
"Vot ei saanud panna eesoleva istme alla. Seekord sain Exit koha." 

Väga huvitav mis Lufthansa lennukitüüp see TLL-FRA lennul oli, millel on sabaosas EXIT kohad?

Minuteada opereerivad seda liini põhiliselt A319/320/321 lennukid ja ei tea küll et neil sabas EXIT kohad oleks.
Salongis olevatel pagasiriiulitel polegi istekohaga seotud numbereid ja vaevalt neid sinna kunagi pannaksegi.

Tuleb ise targem olla ja:
1. minna esimeste hulgas lennukile - siis on pagasiriiulid veel tühjad ja saad oma istekoha kohale panna oma pagasi
2. öelda cabin crew-le, et sul on väga lühike connection ja soovid esimeste hulgas lennukist väljuda ja paluda neil seetõttu pagasit ringi paigutada, et saaksid saabudes kohe oma käsipagasi võtta ja esimeste hulgas lennukist väljuda