Taist sõber külla?

Mulle tahab Taist sõber külla sõita. Oskab keegi seletada,missuguseid dokumente peab Tai inimene esitama viisa taotlemiseks Soome.Soome sellepärast,et Tais ei ole Eesti saatkonda,ja need seal ei pea Estit mitte millegiks eriti.Sellepärast lasen ta ühel heal tuttaval Soomes enda juurde kutsuda.Kuna eesti on Schengeni maa,siis võib Taikas Schengeni viisaruumis ringi pärast kolada.

Mis tähendab: "...ja need seal ei pea Estit mitte millegiks eriti"?

Info välisministeeriumi kodulehelt:

http://www.mig.ee/index.php/mg/est/viisakutse/viisakutse

Tegelikult oleks tal kõige õigem pöörduda Bangkoki Soome Suursaatkonna konsulaati. Seal seletatakse kõik kenasti ära.

Aga viisakutset on tõesti vaja, vahet pole, kas Eesti või Soome.

Soome on seepärast tõesti parem variant, et neil on Bangkokis saatkond. Et, kas saab viisa või mitte, selgub tal siis juba Bangkokis. Tänu Schengeni viisaruumi avardumisele pole tõesti enam vaja mingit Eesti saatkonda või konsulaati kuskil mujal maailmas otsima hakata.

Viisakutse tegija peab olema viisa andja maa kodanik ja alaline elanik koos kindla elu- ja töökohaga. Viisakutse saamine käib kohaliku migratsiooniameti kaudu. Eestis KMA, Soomes miski nende analoogiline asutus. Nõuded peaksid olema needsamad igal pool. Kutsuja võtab endale vastutuse kutsutava kõikvõimalike õigusrikkumiste eest, garanteerib talle majutuse ning nõustub tasuma kõik kulud, mis riik peab tema peale tegema (arreteerimised, deporteerimised jne). Vähemalt Eesti KMA tahtis veel yksikasjalikku kirjeldust, päevast-päeva, mida too tai kodanik kavatseb teha, kus viibida jne jne. Ysna jube.

Keeruline kyll, aga võimalik. Mitmed on selle tee edukalt läbinud, aga paljud ka loobunud.

Info välisministeeriumi kodulehelt Tai kodaniku kohta:

Soome esindustes viisat taotledes ei pea välismaalane esitama Kodakondsus- ja Migratsiooniametis kinnitatud viisakutset. Täpsema informatsiooni saamiseks vajalike dokumentide esitamise osas soovitame võtta ühendust vastava Soome saatkonnaga.

Info välisministeeriumi kodulehel http://www.vm.ee/est/kat_666/.

See oli kyll oluline info, et Soome saatkonnad meid Tais, Filipiinidel jm saavad esindada.

Nyyd oleks vaid hea teada, mida nad seal Soome konsulaatides tahavad näha ja kuidas see asi nende kaudu ka tegelikult toimib?