Taj Mahal või Kerala?

Olen minemas Indiasse 10päevaks (lend Mumbaisse) ega suuda otsustada kas suunduda põhja v hoopiski lõuna poole :) Taj Mahali ja Kuldse Kolmnurga kohta on netis (sh trip-is) üsna palju infot, kas keegi on käinud ka Keralas? Kuuldavasti on see kaunis ja omapärane paik. kas tasuks minna ja seal omapäi seigelda v osta nt Goast mingi trip (kui seal selliseid pakutakse)? Olen tänulik igasuguse info eest!

Tripis on ka Keralast juttu. Goast pole mötet sul Keralasse mingit trippi teha. Kerala on osariik, suur ja lai ja suht kaugel Goast. Mötekam variant lennata otse Mumbaist edasi. http://trip.ee/node/28268

vat see oli märkamata jäänud..

Kochi/Ernakulami linna,kus veetsin ööpaeva,sest fort cochin oli seda väärt. edasi rong Alleppey´sse,mis võttis aega umbes 6 tundi.ööbimine seal ja hommikul kl 10 paat Kollamisse.see oli väga lõõgastav 7 tunnine backwaters trip 300 ruupia eest. poole tee peal on peatus hugging mama ashramis,osad inimesed läksid maha ja mõned tulid sealt peale miskite helgete nägudega.ashram eemalt paistis pigem õõvastav kui joovastav- sellised kõrghooned keset dzunglit... Kollamis veetsin öö ja siis hommikul bussiga Varkala beachile.

Kerala on imeline, kindlalt see kui nende kahe vahel valid. Agra pole midagi erilist, meeletud turistide hordid ainult, mõni vaatamisväärsus ja that`s it. Kui tahad põhja, siis Varanasi näiteks.

Kuid Taj Mahal on selle külastamist väärt!

Kuna 10 päeva on vähe siis soovitaks pigem sõita paari kohta ning seal rohkem ringi vaadata. Kui lähed põhja siis peaksid lisaks Agrale käima kindlasti ka Delhis ja Jaipuris/Varanasis või mõlemas. Lennud Mumbaist põhja ja tagasi ning ringisõitmine sööbki su 10 päeva kiiresti ära. Kui lähed Mumbaist kohe Keralasse jääb sul kogu aeg selleks, et seal kohapeal olla ja natuke ka ringi vaadata. Seega soovitaks viimast:)

Taj Mahal ei ole külastamist väärt ! Küll aga Varanasis peaks 3-4 päeva kindlasti veetma, kui põhjapoole satutakse.

Vaidlen vastu, Taj Mahal on kylastamist väärt, seda ymbritsev Agra aga mitte. Agra on yks rövedamaid linnu Indias.

Agra Port on ka väga ilus kindlus. Vaaatamisväärsuste poolest oli Taj Mahal kõige ilusam ehitis.

Ise tegin Indias rendiautoga )juht kohalik inimene 2 nädalase tiiru just sinna kuhu hing ihaldas ja hind oli ülisoodne. Kui soovid rohkem infot kirjuta ragne13@yahoo.com ja luban, et sind viiakse täpselt sinna kuhu sina soovid reisida. Nii on ikka palju lahedam, kui ronge oodta või kohalikel teedel bussidega mässata.