Tasuta kämping euroopas matkaautoga ?

Tere! Plaan siis minna suvel Itaaliasse. Kaalun varianti, et minna renditud matkaautoga. Aga küsimus tekib siinkohal, et kuida on lood auto parkimisega? Vaatasin, et kämpingutes on väga suured hinnad ja sinna minek käiks üle jõu. Kas on võimalik auto ka kuskil "suvalises" kohas metsavahele või mere äärde veeretada ja seal oma laager püsti panna, nii et maksma midagi ei pea? Merepiir ideeliselt suur ja lai? Eestis selliseid probleeme ei ole täheldanud, et ööbimispaikadest puudus oleks - kuida on lood euroopas, Itaalia kandis ja Venetsias ?

Või on nende kohtade leidmine liiga raske ja keeruline, rääkimata siis turvalisusest, sooviks ikka nii, et keset ööd vihase maaomaniku ja tema kaheraudse eest ära ei peaks jooksma...

Tänud vastajatele...

Itaalias ei ole üldiselt võimalik suvalises kohas kämpida, iga maatükk on kellegi oma. Ja üldse Lõuna- ja Kesk-Euroopas ei ole nii, et ronid kuhugi metsa ja võid telkida nagu Eestis saab. Ja kui ei taha austada kohalikke kombeid siis pole ka mõtet teise riiki ronida! Kämpingud on enamasti veekogude ääres, lisaks pesemisvõimalused + WC, prügi jms. kogumiskohtadega. Tõsi ta on, et Itaalia kämpingud on suht kallid, aga see eest mõned neist olid väga vinged: basseinid, pizzeriad, tenniseplatsid, laste mänguväljakud, öödiskod jpm. See, et merepiir kaardil suur ja lai on , ei tähenda kahjuks, et reaalselt sinna ka alati ligi pääseb, eriti veel autoga. Itaalia on siiski ka põhjas üsna mägine, Veneetsia kant seevastu jälle soine. Nii, et palun kasutage siiski selleks ettenähtud kohti ööbimiseks.

Ei ole mõtteski mitte austada kohalikke kombeid - seepärast ma siin eelluuret teengi! Igatahes aitähh vastuse eest :)

Niipalju kui mina olen Itaalias käinud ja seda autoga, siis oma silmaga pole ma veel tasuta ametlikke telkimiskohti näinud. Erandina võin välja tuua San Marino. Kui sõita kiirteelt maha ja läheneda SMle Rimini poolt siis paremat kätt juba kaunis mäe otsas on üks tasuta parkimise koht matkaautodele. Pisikesed märgid näitavad teed. Kuna tegemist mäe küljega siis plats suht suureks saadud selliselt, et asub nagu kahel eri kõrgusel asetseval terrassil. WC olemas ja suht algeline kuid puhas, vesi samas. Öösel plats valgustatud. Vaated võimsad. Funivia (köisraudtee SM tippu) peatus ca5 min jalutuskäigu kaugusel. Ise seal telkinud oma korda 4.

Heh, seal keskeuroopas on tõesti nii, et kohalikud vaatavad igat matkaautot, kui potensiaalset "vabaparkijat" ehk poolsuli. Eks ta nii ongi, et terved hordid penskareid hiilivad oma camperitega piki rannikut ringi ja otsivad sobivat kohta ööbimiseks. Üldiselt on nii, et kui jääd hilja peale ja mingit kämpat enam ei leia (näiteks sõidupäevad), siis võid küll rahulikult kuhugile parklasse ennast sokutada ja öö ära veeta. Eriti veel platsile, kus selliseid tigumaju juba veel on. Sellisel juhul pole viisakas (on keelatud) laagri üles tegemine (toolid-lauad jne). Samuti tuleb igasugu prügi ja reovee käsitlemisega olla korrektne ja nendest viisakalt vabaneda kusagil nt. kämpingus. Ise olen olnud nii ja naa. Mugavam on muidugi kämpingus. Pealegi võtad omal rattad välja ja lähed kohaliku eluga tutvuma. See on jah eestimaalasele harjumata, et tühjasid asustamata paiku lihtsalt pole. Kui on, siis sinna lihtsalt ei pääse ligi. Siis mõtled: ilus oled Eestimaa :)