Telgiga Kataloonias

Tere,

ette võetud 3 nädalane reis Katalooniasse ja Lõuna- Prantsusmaale. Minek lennukiga, kohapeal rendime auto. Reisi aeg juuni lõpp/juuli algus. Suuremates linnades (Barcelona, Marseille, Nice jne) ööbime hostelites. Esimese öö tuba on broneeritud teised vaatame kohapeal. Plaanime mõned ööd veeta ka kämpingutes, kuid tegelik soov oleks suurem osa öödest veeta mõnes looduskaunis kohas telgis või lihtsalt magamiskotis, lageda taeva all. Siit ka küsimus. Kas Kataloonias on metsik ööbimine (wildcamping) mõeldav. Ametlikult vist küll lubatud ei ole, aga ehk on kellelgi kogemusi ja soovitusi sel teemal? Prantsusmaal on väljaspool telklaid telkimine lubatud ja seal kavatseme seda samuti harrastada. Loomulikult on ka L-Prantsusmaa kohta kõik soovitused ja nõuanded oodatud.

Ette tänades,

K.

Hei. Kataloonias telkimise kohta nii palju, et konkreetselt telgiga võid ööbida ainult ametlikes kämpingutes (raha eest). Nn metsik ööbimine on võimalik madratsi ja magamiskotiga, aga telki ei tohi panna, sest see võrdsustatakse sisuliselt ilma ehitusloata ehitamisega (noh et püstitad endale maja, kohta kuhu sa seda mitte ei tohi teha) ja trahvid on päris korralikud, kui vahele jääd. Aga niisama madratsi ja magamiskotiga kuskil rannas võib vabalt ja enamasti ilma probleemideta olla. võib olla mõnes väga kontrollitud ja asustatud rannateenustega rannas tullakse midagi ütlema, aga muidu mitte. Ja NB rannas magades vaata endale koht, kus sa öösel ootamatult surma ei saa selle rannapuhastu masina all. Ehk siis päris päevitamisliivast pisut eemal siiski. Ilusat reisi.

Selged pildid, aitäh vastuse eest! Nende rannapuhastus masinatega on juba üks ehmatav kogemus olnud- kunagi 5 aastat tagasi sai Costa del Solis käidud ja öösel Torremolinose rannas magades ehmatasin masina müra peale üles. Pole just kuigi tore poolunisena vaadata, kuidas suur masin täie hooga sinu poole kihutab. Uni kadus suht kähku jah :D Pärast kolisime palmide vahele tuttu :P

Eelmisel korral polnud meil ka telki kaasas ja magasime enamasti rannas madratsi peal. Ma olen aga natuke jänes selle koha peal ja telgis magamine annab kuidagi turvalisema tunde. Aga siiski kaalume praegu tõsiselt, et kas üldse seda telki kaasa tassida, vb võtame vaid siseosa... Samas kui Andorra mägedes magada võib ilma telgita külm hakata. Keeruline värk :D

;)K.

me oleme matkadel (enamasti jala küll) kaasas tassinud nt koormakatet. on kerge ja saab vastavalt vajadusele kahekirdselt külje alla panna vôi ennast selle vahele sättida. kaitseb ka kergema vihma eest ja hoiab maapinna niiskuse eemal, aga telgiks ei kvalifitseeru. ma arvan et kuu aja pärast ehk on juba ka Püreneedes soe. Praegu on isegi allpool jube. kohati suisa päeval vaid 15 kraadi ja öösel alla 10ne. No ei ole normaalne see ilm sel aastal...

Heh :d Peate Eesti tulema, siin praegu mõnusalt 27 kraadi sooja :P No ei tea muidugi kui kauaks. Radarid näitavad juba sooja taandumist. Kus kandis sa ise Hispaanias pesitsed?

praegu olen Kataloonias tööl, aga umbes jaanipäevast kodus Valencia lähedal. muidu kutsuks külla, aga te nii kaugele ei plaani tulla vist. muidu elame mägedes, selline rannast pisut teistmoodi Hispaania :)

Meie plaan on selline, et 24 saabume Barcelonasse ja sealt kohe 25.dal paneme Prantsumaa poole ajama 26 juuni-2 juuli oleme prantslaste juures ja pärast seda Andorra kaudu Hispaaniasse tagasi. Andorrast oli algne plaan sisemaad pidi Lleidani sõita ja sealt alla Tarragonasse ja ranna äärt pidi Barcelonasse tagasi. Aga kuna aega 3 nädalat, siis pm on graafik suht vaba ja oleme igasugustele pakkumistele avatud :)Võime privas täpsemalt edasi jutustada ;)