Telkimine Särkänniemi lähedal

Kas keegi oskab soovitada kus Särkänniemi lähedal saaks telkida? Kas Soomes tohib ka telgi püsti panna kuskil näit.järve ääres või peab kindlalt kämpingusse minema? Plaanis liikuda Vantaa poolt Särkänniemi. Kui sinna tee peale(kanti) oskaks keegi mõnd kohta soovitada oleks supper. Teine küsimus, et kui laevalt maha tulla siis kus oleks mõistlik auto parkida, et saaks veidi Helsingiga tutvust teha?

Info, mida ka siit foorumist lihtsa vaevaga leida võib: Soome igaüheõigus lubab igal ühel looduses liikuda ja ka ööbida maaomaniku loata. Seega Soomes on täiesti võimalik valida endale sobiv lahesopp või metsaserv ning seal takistuseta telk püsti panna tingimusel, et ei häirita kohalikke elanikke ning ei tekitata kahju loodusele. Ainult lõket ei tohi looduses maaomaniku loata teha. Hea on teada, et Ahvenamaal kehtivad veidi teistsugused reeglid, sealhulgas n.ö. "metsik" telkimine ei ole soositud ja on äärmisel juhul lubatud piirangutega ühe öö jooksul jne.

Samas kämpinguid on Soomes palju ja igale maitsele. Tamperes näiteks Härmälä, 6 km Särkänniemist. Teine küsimus auto parkimise kohta -- mis laevaga lähed? Tallink ja Viking silduvad erinevates sadamates. Tänaval parkimine üldiselt maksab.

0
0

Suured tänud vastamast. Läheme Vikingiga.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased