trip-krainetrip-ukraine-dark
toit Lõuna- Prantsusmaal

On kellelgi aimu, mis maksab toit (jogurt, puuviljad, leib st. sai, juust, joogid jms.) supermarketites Lõuna- Prantsusmaal?

Pikk sai u. 1 eur õlu al. 60 s. jogurtid on odavam kui meil või sama hinnaga

Näiteks 125 grammine jogurtitops neljases pakis on umbes 30EEK kilohinna järgi. Puuviljad on enamasti kilohinnaga üle 30EEKi, pigem 35EEK ja rohkem. Sealne nn pikk sai on alates umbes 70Eurosenti. Koogikesed pagariäris 2 EUR ja kallimad (alates 1EUR 80senti). Kalakonservid umbes samas hinnas. Kuivatatud puuviljad ja igasugu seemned kallimad kui Eestis. Lehtsalat on tükikaup ja tükihind on vahemikus 1-2 EUR. Elasin seal päris tükk aega ja võin õelda, et söögihinnad on tublisti kallimad kui Eestis või Inglismaal. Samas ma toitusin täisväärtuslikult ja hästi. Sõin täpselt seda nagu Eestiski- liha, kala, puuviljad, juust, mahlad jne. Kui nägin esimest korda poes hindu, siis sain shoki, sest kõik oli nii kallis. Edaspidi rohkem hindu ei vaadanud ja lihtsalt ostsin seda mis vaja, aga erinevaid tooteid võrdlesin ikka ja ostsin seda, mis kilohinna järgi odavam analoogtootest.

elan siin just.Hinnad on minu kirjutatule ligilahedased -+ 10 senti ja need on keskmisel hinnaskaalal, on ka odavamaid aga siis on kvaliteet mage, mahlapakk liitrine-1.50, ounakilo- 2.80, Banaanikilo 1 euro, sardiinia viinerid(4pikka vorsti)1. 20, maardejuustud- alla 2 euro, saiad- 52 senti-1;20, piimapudel- 60 senti, odavamad poeketid on Lidl, Ed, Intermarche, nats kallimad Casino ja 8huit, suurematest poodidest on muidugi kasulikum osta, puuviljad on hetkel odavamad, kuna on hooaeg ja palju on sooduspakkumisi. Vaga soodsad hinnad on INtermarches(topbudget) aga kvaliteet ei ole eriti kiita.

kui ma omalkael seljakoti reisul kaisin siis ostsin krobeleibasid ja maardejuustu, kerge, odav ja kauaks jagub.

ka seda voin oelda, et ei saa enam hiigelsuurest hinnavahest prantsusmaa ja eesti toitude vahel midagi raakida, koik oleneb, siin on kohalik juust ja puuviljad odavamad, ka vein...

minek paari nädala pärast.

no seda veel jagub, mina elan just vastavas piirkonnas, Cotes de Rhone ,Lyonist allpool, kus aega moodetakse maasikate valmimisest kirsside valmimiseni ja nii edasi. Hetkel on aprikooside ja nektariinide aeg. See kestab veel ehk poolteist, vaga hea heal juhul 2 nadalat, ka ploomid on juba valmis, linna taga metsast leidsin omanikuta puid ja korjasin. Peale seda on ounad ja pirnid. septembri algusest hakkab viinamarja hooaeg.