Transfeer

Äkki keegi oskaks soovitada mingit firmat, kust saaks tellida bussi. Kuna meil tegemist grupiga siis oleks lihtsam kui oleks tellitud transfeer buss, mis viiks meid lennujaamast hotelli ja tagasi. Äkki kellelgi on kogemusi olnud?

Internetis leiab bussiteenuse pakkujaid hulgi, nt http://www.bbsberlin.de/bbs_Berlin_Incoming_Stadtrundfahrt_Hotel/Fuhrpark_und_Preise_/fuhrpark_und_preise_.htm - siin on nii bussid kui hinnad. Nt 25inimeselises bussis on transfeer lennujaamast hotelli 182€.
Kõige olulisema oled jätnud ütlemata - kui suure grupiga tegu?
Bussi tellimine on kulukas lõbu ja ainsaks plussiks võib sellel olla mugavus. Saksamaal reeglina gruppidele lennujaamast hotelli sõiduks busse ei tellita, kuna see on majanduslikult mõttekas üksnes pikemate otste puhul, seevastu linnasisene transfer on taksoga kordades odavam. Schönefeldi lennujaamast kesklinna on takso hind 8le inimesele ca 30 € (ca 18 km, sõidu alustamine 3€, kilomeeter 1,20€, üle 4 inimese iga inimene lisaks 1,50€), kõigil taksofirmadel on sama tariif. Seega tuleb nt 3 8kohalise mikrobussi (Grossraum 8) hinnaks 90€ ringi, mis on 2 korda odavam bussi tellimisest. Taksot saab neti teel soovitud ajaks ette tellida, valik internetis on lai: http://www.cityfunk.de/index.php, http://www.wuerfelfunk.de/index.htm, http://www.taxifunkberlin.de/home/bestellung.php