Turisti turvalisus Iisraelis - kellel on kogemusi?

Novembrisse on planeeritud grupireis Iisraeli (lennukiga Tel Avivi)pühapaikadesse - st Jeruusalemm ja valdavalt ringsõidud Läänekalda ehk Palestiina aladel ja põhjaosas: Bethelem, Naatsaret, Tiberias, Jeeriko... Galilea ka, see jääb juba Süüria piiri lähedale. Surnumeri. Ööbimine Jeruusalemmas.
Kas kellelgi on värskeid kogemusi sealt - mida Iisraeli-Palestiina konflikt reaalselt turisti jaoks praegu tähendab? Kui suur on risk sattuda tänaval kähmluste ja rünnakute keskele? Kas nn turvalisusekontroll ja Palestiina piirkondade sulgemine (ajutised müürid ja tänavatõkked, kontrollpunktid jm isiku, kottide, dokumentide kontrollid igsugu objektide juures jne)on nii tihedad ja tülikad, et tekitavad ummikuid ja suurt ajakulu? Kas on vaatamisväärsusi ja pühapaiku, mille juurde ei lastagi?
Lühidalt - millega peab arvestama ja kas tasub üldse praegu reisile minna, kui võimalikke "segajaid" ja ohte on üsna palju? Välismini kodulehe reisisoovitus on suhteliselt üldsõnaline ja Iisraeli saidid, kust soovitatakse julgeoleku ja käitumisjuhiste kohta infot otsida, ei ole Eestis avatavad.

Just hiljui käisin. Turist on seal půha ja kart pole midagi. Mis Palestiinasse puutub siis selle külastamine on hea mõte aga see info hoia ainult oma seltskonnale . Meestele piirile ei pruugi su idee sobida ja seal voib kogu su reis ka lõppeda

Kui grupireis, siis on nagunii sealpool teada kuhu minnakse. Aga lennukilt tulles on võlusõna pilgrim ja rohkem ei küsita. Araablastega ei tasu silmsidet tekitada ja kaupa enda kätte võtta (kui kindlat soovi osta ei ole), siis ei saa enam naljalt neist lahti ja pead lihtsalt ära ostma, muidu vihastuvad, nii et vähe ei ole. Juudi poekesed hotellide juures ja all on kaupa täis ja hind sageli odavam kui araablastel (minul jäi väga hea mulje nendest poekestest ja müüjatest, sai vaadata ja valida, midagi ei sunnitud ostma). Igas suuremas poes on turvaväravad ja niisama poodi ei saa. Hotellidesse sisenedes peavad naised ka oma koti sisu näitama. Meie olime vist nii valged (ohutud), et meid ei tülitatud. Turvamehed, politsei ja sõjaväelasd on igal pool selleks, et turist ennast turvaliselt tunneks. Tagasi sõites on parem, kui lennujaamas ei maini, et käisid Hebronis ja Palestiinas, saad kiiresti tollist läbi.