Viimased kommentaarid

1. Kutaisi, Zugdidi ja Imereti ning Läti

2.Jürimaa

3.Jürimaa

Ära iial ütle ei.

Püüaksin edaspidi vältida isekaid reiskaaslasi, kes ei pea reisi algtingimustest kinni ja nõuavad kindlalt oma programmi.

Eriti ei taha enam reisida kröösustega, kes iga hetk loodavad, et just mina maksan iga pisiasja kinni.

@Turist ja @tripp Maksumaksjana võiksid küsida, miks sinu raha kulutatakse mõtlematult meie riigis erinevates valdkondades. Võib-olla suunad, kuhu sinu raha võib kasutada. Mõni nädal tagasi käisin Lätis gaasi ostmas. Meil on ju mitu aastat tagasi punased balloonid loetud eluohtlikuks, Lätis mitte -üks EÜ ju. Te hääletasite selle poolt ju. Ma olen paigal olnud pea aasta ja olen edasi, kes see ikka ühele Läti piiri ääres elavale külainimesele külla tuleb. Sõidan Lätist tagasi ja politsei peab siinpool piiri kinni ja kohe tuli teha deklaratsioon, et tulen Lätist ja tuleb endale kehtestada 10. päevane liikumiskeeld. Aluksne novadsis oli sel ajal mitu korda vähem covid-19 nakatunuid kui Võrumaal ja Hopa novadsis 0.

Käisin täna Lätis. Rohkem Eesti numbrimärgiga masinaid ei kohanud. Tagasiteel Veclacenes oli piiri peal piirivalvurite auto risti tee peal. Sõitsin suht tagasihoidliku kiirusega ~60-70 km/t, kuna just helistati olulisel teemal. Piirivalve ei teinud meist väljagi. Minu teada on neil meie andmebaasid otse kasutatavad ja võimalik, et jõudsid ära vaadata, kellele auto kuulub ja siis nägid ka et covidpass.lv on tehtud. (Korra paar aastat tagasi Valkas sõitsin ilma ID-kaardita Lätti ja varsti pidas politsei auto kinni. Andsin juhiload ja vabandasin et olen ID-kaardi maha unustanud. Nad vaatasid oma andmebaasist järgi ja ütesid, sul on kehtiv ID-kaart, teine kord võta kindlasti kaasa)

Gruusia tsiviillennundusagentuur teatab, et Ungari odavlennufirmaWizz Air tühistab lennud Riia-Kutaisi-Riia suunas kuni 19. detsembrini ja Vilniuse-Kutaisi-Vilniuse suunas kuni 12. jaanuarini.

Põhjuseks on piiri ja sanitaarpiirangud, mille Läti ja Leedu kehtestasid epideemilise olukorra halvenemise tõttu Gruusias.

Regulaarlende Riiga korraldas ka teine ​​lennufirma Air Baltic, kes alustas regulaarlende tagasi augustis.Tsiviillennundusagentuur teatas, et piirangute tõttu tühistas Air Baltic lennud kuni 28. novembrini, kuigi lennufirma teeb repatrieerimislende, et tuua Gruusia kodanikke kodumaale ja viia välisriikide kodanikke riigist välja.

http://georgiatoday.ge/news/22955/Wizz-Air%2C-Air-Baltic-Temporarily-Cancel-Flights-to-Riga-%26-Vilnius

Georgia välisministeeriumi kodulehel on kirjas, et 5.novembri lend Riia-Tbilisi-Riia jääb sel kuul viimaseks. https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/flights.aspx

*Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:

isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.

Deklaratsioon tuleb täita ja COVIDpass.lv ehk QR kood peab kaasas olema, kui juhtumisi piirivalve või politsei peaks kinni pidama kusagil, siis võib probleeme tekkida. Poodides peab maski kandma. Trahvid olevat kuni 2000é.

Haigestumuse kiire kasvu tõttu mitmes Läti linnas on kuni 6. novembrini 2020 kehtestatud täiendavad epidemioloogilised ohutusmeetmed Aizpute vallale, Daugavpilsi linnale ja Dundaga vallale, Kuldīga vallale, Olaine vallale, Talsi vallale ja Krāslava vallale

Eesti piiriäärsed piirkonnad on väikese nakatunute arvuga. Eile oli Veclaitsna piiripoes paar rekkajuhti. Elu oleks nagu  peaaegu väljasurnud sealkandis. Lätlased panevad usinasti peateele uut katet peale, see võib ka poe külastatavust mõjutada. Piirkond kuhu tahad minna võib olla ka peaaegu ohutu. Selleks on ka võimalus vaadata kaarti: https://spkc.map.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4469c1fb01ed43cea6f20743ee7d5939

@triplekix Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:
isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.

Olen lugenud, et Jürimaal Eestis tehtud testid ei kehti, tehakse kohapeal ja maksad ~250 lari. Kui see info ei ole tõene, siis palun parandage. Ise sooviksin lennata novembris.

Alates 17.10 ei ole Eestist Lätti reisides eneseisolatsioonikohustust. Nimekirja erinevatest riikidest tulijate liikumispiirangute kohta, mida uuendatakse igal reedel, leiab Läti haiguste ennetuse ja kontrollikeskuse kodulehelt.

NB! Alates 12.10 peavad kõik Lätti reisijad (ka transiidi, kaubavedude puhul) täitma kuni 48h enne piiriületust elektroonilise ankeedi lehel https://covidpass.lv/.

  • Alaealiste eest täidab ankeedi lapsevanem või seaduslik esindaja.
  • Ankeeti märgitakse isikuandmed koos kontaktandmetega ja eelneva 14 päeva reisiajalugu.
  • Ankeedi täitjad saavad QR-koodi, mis tuleb esitada piirivalveametnikule piirikontrolli või pistelise kontrolli puhul.
  • Erandina võivad igapäevaselt töö, õppimise, lapsehoiuteenuse saamise või alaealise/täiskasvanud erivajadusega õpilase saatmise eesmärgil piiriületajad ning Valga ja Valka elanikud, kes liiguvad Valga ja Valka omavalitsuste piires täita ankeedi korra 30 päeva jooksul. Rahvusvahelise kauba- või reisijateveoga tegelevad juhid võivad samuti täita ankeedi vaid korra 30 päeva jooksul.
  • Kasutades Lätti sisenemiseks rahvusvahelist reisijateveoteenust, tuleb ankeedi täitmise kinnitus (QR-kood) esitada mobiilseadmes või paberil välja prindituna vedajale.

Lisainfo ankeedi täitmise kohta on siin.

Põhimõtteliselt kui Lätis ei ööbi ja kogemata piirivalve kinni ei pea (neil on võimekus suht hõre, ma olen neid nüüd vaid ühe korra viimastel aastatel kohanud ja käin Lätis mitu korda kuus, ka politseid ei ole enam ammu kohanud, varem oli Veclaicene lähedal kogu aeg kas öösel või päeval kiirusemõõtmine), siis Valka kaudu tagasi tulles on tõenäoliselt kontroll olematu. Seda on mitmed meie raadioajakirjanikud Vikerraadios ja Kukus rääkinud viimaste otsuste valguses

Lennuinfos praegu on küll homne lend kirjas. Peaks saabuma 21.30 ja väljuma 21.55. Momendil on tühistatud AB tänane ja homne Stokholmi lennud.

Praeguse info järgi on 1.novembrini Jürimaale lendamised peatatud välja arvatud RIX, MUC, CDG. Gruusia on avanud oma piirid reisijatele Saksamaalt, Prantsusmaalt, Lätist, Leedust, Eestist.

Kõik viis riiki on avanud piirid ka Gruusiale. Uudistes öeldakse, et ka WizzAir taastab Riiast lennud Kutaisi 4.oktoobrist. https://agenda.ge/en/news/2020/2876

Täpsem info on ka siin: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Veel tuleb enne lendu Jürimaa valitsuse koduleheküljel täita üks ankeet, kus on andmed sinu telefoni number, kohaliku tuttava number jne https://stopcov.ge/en/Protocol

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/?fbclid=IwAR2rKNJcSStxzYQbhALzKpeAQ-FX5caQnaqZf5WepyJyo6_s7e-l_3chwns

8. augustil teatas parlamendi saadik Giorgi Kandelaki timer.ge-s, et Georgia blokeerib 16 tšarterlendu augustis ja septembris Leedust ja Eestist. Tõenäoliselt oligi siis see reis ka seal kirjas, hiljem ei ole uudistes enam uusi teateid blokeerimisest näinud.  Georgia ajakirjanduses oli ka kommentaar, et pärast oktoobri valimisi lastakse ka katkuhaiged sisse, kuna riigi rahakotti on vaja kuidagi täita. Praegu lendab AirBaltic Riia-Thbilisi kaks korda nädalas, nagu varemgi. Kutaisi lennud praeguse info järgi algavad oktoobri alguses. Endal plaan minna novembri alguses. https://www.timer.ge/giorgi-kandelaki-mthavrobam-usaprthkho-qvekhnebidan-16-turistuli-charteruli-aviareisi-dabloka/?fbclid=IwAR3-QNOG\_ZUFYJ4wymmnCtznAECyl5BI0vdOteroeOKxXYlIz7ux2n\_fBUs

Mul plaanis novembris minna kui võimalik Kutaisi, Thbilisi või Budapesti. Praegu veel pileteid ei broneeri aga jälgin lende. Täna peaks minema sel sügisel kolmas lend Riia-Thbilisi.

Viimasel ajal on minu sõber Gela kõik meie grupireiside tasud maksnud ja ei oska öelda kuidas siis on tasutud (korra olen näinud, et ümmargune summa anti). Paar aastat tagasi aga käisime Telavi kohvikus kesklinnas ja sõbra kord oli maksta. Tema pani hästi suure tipi juurde. Järgmisel päeval läksime samasse kohvikusse ja meid võeti vastu nagu kuninga poegi. Aga see on tõsi, et nad on arvestanud sellega, et tipi ei anta.

С 1 июля Грузия открывает воздушное сообщение и возобновляет туристический сезон!

Alates 1 juulist avab Georgia õhuruumi ja jätkab turismihooaega!

Kui viirusest tingitud reisipiirangud on läbi saanud, alustab Läti lennufirma esialgu lendude teenindamist ainult viie Airbus A220-300 lennukiga. „Nõudluse taastudes püüame lisada ühe lennuki nädalas,” ütles ettevõte.

Ärajäetud lennud lennuplaani tagasi ei tule

AirBalticu lennukiparki kuulub kokku 22 Airbus A220-300 lennukit. Maa peale jäävad ka 12 Bombardier Q400 NextGen ning neli Boeing 737-300 lennukit. Selleks suveks või sügiseks plaanitud lende, mis on tühistatud, siis lennufirma kinnitusel jäävadki need lennud ära. Osad senised ühendused võivad aasta lõpuni suletuks jääda.

Venemaal on sel talvel mitmes piirkonnas gripi ja SARSI epideemia. Aga delfis ilmus üks video Itaalia haiglast, kus on koroonahaiged.  Arst Roberto Cosentini hoiatab, et koroonaviirus ei ole kindlasti võrreldav gripiga. „Ei, see pole midagi sellist. See on rohkem kopsupõletik kui gripp. Sest enamikul inimestel tekib kopsupõletik, ja nagu ma enne ütlesin, see on väga raskekujuline kopsupõletik. See on väga suur löök ükskõik millisele ravisüsteemile. Iga päev tuleb meie osakonda sisse 50-60 patsienti kopsupõletikuga ja enamus neist on nii ägedad, et vajavad suurt kogust hapnikku. Ja seetõttu tuleb kõik ümber organiseerida,” https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/video-itaalia-arstid-naitavad-kogu-maailmale-mida-koroonaplahvatus-endast-kujutab?id=89308587&fbclid=IwAR1MZvde12IjaL4wXgopTmDTnCTr92S9qlYQwW92V0An4qCK4LX1z4-vVoo

viiruse liikumisest

https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eurosarjad/itaalia-arst-koroonaviiruse-puhangust-meistrite-liiga-mang-oli-bioloogiline-pomm?id=89312757&fbclid=IwAR0csDKpysD2zkQo3RjK-Frs_K8uFy731fPJlOaGDS8Y5iBQFJX4GFUo-Zc

Georgiasse sisenemisel peavad kõik Austria, Hiina, Hispaania, Iraani, Itaalia, Lõuna-Korea, Prantsuse, Saksa kodanikud esitama tervisetõendi, et neil on kontrollitud Covid-19 viiruse olemasolu. Kui tõend puudub, siis tuleb olla 14 päeva karantiinis.
https://agenda.ge/en/news/2020/761?fbclid=IwAR11IVzBL7H1HWRI7UXYg3aSsTr1Zfq73imIHnadZ7jLggcQFp3Xw-FYZ18

Milano ülikooli kiirabieksperdid, professorid Maurizio Cecconi, Antonio Pesenti ja Giacomo Grasselli kirjeldasid Euroopa intensiivravi meditsiini ühingule saadetud kirjas, kui keeruline on olnud koroonaviiruse patsiente ravida.
Itaalia haiglate intensiivraviosakondadesse jõuab väga suur protsent kõigist nakatunud inimestest – kriitilist abi vajab lausa kümnendik.
Itaalia arstid lisasid, et sealsetes haiglates on suur arv intensiivravi vajavaid patsiente, kelle kopsud on viiruse tõttu peaaegu täielikult kahjustatud ja kes vajavad hingamisaparaati. https://maaleht.delfi.ee/uudised/koroonaviiruse-tulipunktis-tootavad-itaalia-arstid-hoiatavad-uute-ohtude-eest?id=89175357&fbclid=IwAR1ubVqRr2GQRkuscg6ZRsg_KrNkNV8_HCmL_pTtqw6hyLL63X5Wr7rYeGY

Mul hea tuttav ja reisikaaslane rääkis kord, et temal oli ka käsipagasis vein ja taheti ära võtta. Kuna vein oli kallis ja kahju ära anda, siis olid sõbrannaga enne ära joonud ja siis läksid turvakontrollist läbi.