Viimased kommentaarid

Käisin esmaspäeval ja teisipäeval Lätis. Siguldas ei lastud kaubanduskeskuses teisele korrusele ilma tõendita. Hotellis näitasin kohe passi ja vaktsineerimistõendit (seal ei küsitud aga arvasin, et järgmine küsimus võib nii kõlada), kaaslastelt küsiti dokumenti (tavaliselt kui olen broneerinud, siis teiste dokumente ei ole küsitud. Restoranis Alaverdi küsiti kohe enne lauda istumist vaktsineerimistõendit ja kontrolliti. Viieliikmeline seltskond tuli meie järel ja nad asetati pikas lauas 2 + 3, keskele jäi mitme meetrine vahemik. Järgmisel päeval Deposse minnes küsiti kõigilt vaktsineerimistõend ja isikuttõendav dokument, kontrolliti tõsiselt. Järgmises söögikohas küsiti kas meil on tõendid aga erilist huvi ei tuntud, lihtsalt näitasime, et olemas ja sellest aitas. Hopas kohviku uksel oli silt, et korraga võib seal sees olla seitse klienti. Aluksne lihapoes pandi kohe karjuma, et sees võib olla vaid üks ostja. Ootasin siis kuni ostja lahkus ja siis sisenesin.

Wizziga Riiast Kutaisi. Saab võtta nii 3, 4 kui 7 päevase reis. Seal lähedal Sataplia ja Prometheuse koopad, Martvili ja Okace kanjon. Päeva võib ka taksoga käia mere ääres Bathumis, Kobuletis või Poti sadamalinnas, muidugi ka kohalik turg. Airbnb-is jagub suuri kortereid ka. Ise just olime kolmetoalises köögiga korteris kesklinnas turult 700 meetri kaugusel ja kohvik, kaks poodi jne. jäid 300 meetri kaugusele

13. septembrist on taas linnatransport. Enne seda näiteks Bolt teatas, et kuna reisijaid on palju, siis hinnad on 1,3 kõrgemad. Kutaisis tänaval enamusel maskid ees ja kui vastu tulin, siis tõmmati korralikult ette. Poodides ja mujal maskides. Taksojuhtidel kogu aeg maskid ees.

5.septembri õhtul sõitsin Riiga, et hommikul vara lennukile minna. Murati-Veclaitsna piiripunktis peeti kinni ja kontrolliti põhjalikult kõigi reisijate dokumente. Hommikul ei lastud enne lennujaama sisse, kui näitasin vaktsineerimistunnistuse ja lennu broneerimise teate. Kutaisis tuli mõni päev enne tagasilendu WizzAirilt teade, et kuni 48 tundi enne lendu peab olema täidetud covidpass.lv. Täitsin umbes 40 tundi enne lennu algust ja tuli teade postkasti, et pärast registreerimist pean 12 tunni jooksul Lätist lahkuma. Kuupäeva ega kellaega ei olnud võimalik muuta ja tegin uue covidpassi Kutaisi lennujaamas. Kõigile piletijärjekorras olijatele näidati aadressi covidpass.lv ja küsiti kas tehtud. Noogutasin ja kui letis ulatasin dokumendid küsiti enne piletite trükkimist kõigi käest ka covidpassi näha. Valka jõudsin veidi pärast 12 möödumist ja nägin, kui piirivalve auto suundus piiripunkti. Keerasin auto ringi ja väljusin Lätist teise piiripunkti kaudu.

Kasutasin Kutaisis mitu korda Bolti, Kui sõita kindel ots, siis oli näha palju maksab, kui oli tahtmine kusagil peatuda, siis läks kohe ooteaeg otsa ja seda polnud teada palju läheb juurde. Noorem rahvas pigem oskab inglise keelt ja vanem vene keelt. Kaugemates kohtades ainult kohalikku keelt, abiks siis väikestel turgudel Googli tõlk ja asi sai aetud. Kutaisist võtsin korra takso, et sõita Ambrolauri, kogu pika tee peal ei saanud noorema taksojuhiga muidu asja ajada, kui dispetšeri kaudu, kuna oskas ainult kohalikku keelt

Saqartvelo ametivõimud teatasid uute piirangute rakendamisest seoses koroonaviirusesse nakatumise juhtude sagenemisega - nad peatavad riigis kolmeks nädalaks linnatranspordi, lühendavad kohvikute ja restoranide lahtiolekuaegu ning keelavad ka festivalid. Sellest teatas täna briifingul osakondadevahelise COVID-19 vastu võitlemise koordineerimisnõukogu operatiivstaabi juhataja Georgy Gibradze.

14. augustist 4. septembrini Saqartvelos:
- linnatranspordi liikumine on piiratud. Keeld ei mõjuta linnadevahelist transporti.

- Festivalid, avalikud üritused, kontserdid ja spordivõistlused on täielikult keelatud, välja arvatud rahvusvahelise egiidi all toimuvad võistlused.

- Laste meelelahutuskeskuste töö on piiratud.

- söögikohad on avatud tund vähem, kuni kella 23.00.

Valitsusasutustele ja eraettevõtetele on antud korraldus viia oma töötajad kaugtööle.

Maksimeeritakse kontrolli kehtivate eeskirjade täitmise üle, sealhulgas pulmad, mälestusüritused jne. Asutusi, kus selliseid massiüritusi korraldatakse, trahvitakse 10 tuhande lari suuruse trahviga ning korduvate rikkumiste korral need suletakse.

Saqartvelo ametivõimud tegid samal ajal mitmeid otsuseid vaktsineerimise määra suurendamiseks. Seega on protsessi kaasatud sõjaväearstide meeskonnad, kes vaktsineerivad erinevates asulates.

Lisaks, kuna linnatransport peatatakse, lubab riik tagada elanike regulaarse transpordi peamistesse vaktsineerimisasutustesse.

Päris paljudes veinitaludes on olemas ööbimisvõimalus. Mul hea sõber elab Tbilisis ja tegeleb turistidega. Töötab giidi-autojuhi, tamada ja reisikorraldajana, tema teab kindlasti näiteks Tbilisi või Telavi lähedal mõnda mõnusat ööbimiskohta aga ka mujal. Ühele väiksele eestlaste grupile ta soovitas võtta Batumi lähedal maale ööbimiskoht. Olen temaga mitme suurema grupiga käinud ja kõik tema korraldada jätnud. Võite FBs võtta ühendust : https://www.facebook.com/gela.giorgevichi

Või näiteks võite vaadata siit: https://www.tripadvisor.com/Search?q=wine%20and%20bed&searchSessionId=9AA433B1B358D1AFEDDDCA571FDD0E2D1627197102530ssid&searchNearby=false&geo=1596951&sid=E9A493B5E5184667861FF056A1A4E5741627197201932&blockRedirect=true

Timer kirjutas eile, toetudes Georgia Prantsusmaa saatkonna teatele. Nende sõnul on Prantsuse valitsuse otsuse kohaselt 17. juulist 2021 riiki lubatud täielikult vaktsineeritud reisijad Euroopa Ravimiameti tunnustatud vaktsiiniga (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneka ja Johnson & Johnson).
Tõenäoliselt on uudis sisetarbijale mõeldud, kuna neil on seni väga vähe vaktsineeritud vaktsiini vähesuse tõttu ja on kasutatud ka Hiina Sinovaci ja Sinopharmi.
Saqartvelosse jõudis eile Leedust AZ 15 tuhat ja täna hommikul USA-st Pfizer 0,5 miljonit doosi ning algab massiline vaktsineerimine

Korra oli Valga poole asja ja kuna sõitsin ka piiri ääres, siis küsisin ühe mammi käest, kes just Valkast tuli, et kuidas olukord on? Mammi vastas, et täna pole politseid näha, lase käia. Näitas veel ka kohta kus nad tavaliselt seisavad. Nii sai siis ära käidud ja vajalikud ostud ostetud. Kahjuks ei võtnud tühja gaasiballooni kaasa, oleksin selle ka saanud ära vahetada.

Khareba veinitunnel ja seal võtke degusteerimiseks kloostriveine. Kindzmarauli corporatsioon, seal näete veini tootmis erinevaid tehnoloogiaid ja saate oma ostetud veini jätta keldrisse seisma näiteks järgmiseks külastuse ajaks või kauemaks. Alaverdi kloostri veinikelder. Alaverdi kloostri veinituuri eest tuleb hiljemalt neli päeva enne algust Interneti kaudu ära maksta.

Kord sai Signaghis ühes hotellis minna viinamarjapõllule ja seal viinamarju korjatud ning siis toodi need omaniku hotelli taha ja lasksime läbi purustaja qvevrisse. Hiljem oli pidulaud.

Head qvevriveini valmistab Signaghis Pheasant Tears, neil on oma restoran ka seal.

http://www.wineanorak.com/pheasantstears.htm

https://www.pheasantstears.com/

Käisin 2020 Riia - Kutaisi - Riia. Ei oska nuriseda. Pilet oli soodsa hinnaga 42 € edasi- tagasi.

Kuna siin sooviti kontakte ka teiste reisikorraldajate kohta siis giidiks- autojuhiks soovitan Gela Giorgevichi, FB-s on konto. Olen oma perega korra olnud, korra oma sõbraga ja kahel korral grupiga ja kõik on väga rahule jäänud. Suurema grupiga reisides on ta olnud bussijuhi kõrval giidiks. Gela on kõrgema haridusega. Suhtluskeeleks on olnud meil vene keel, kui ingliskeelset giidi on vaja siis ka see on võimalik. Mobiil on tal +995599353383. Ta aitab öömaja, toitlustamise ja muu vajalikuga, ka marsruudi kokkupanemisel. Meie rahvale meeldis väga tšatša vabrikus söömine. Kõrval tehti tšatšat ja mehed sealsamas meie silme all valmistasid mtsvadit ja muid kohalikke hõrgutisi. Mingid mägijõe kalad olid väga head. Grupireisidel oleme teinud nii, et kõik hinnas. Meie seltskondadele see sobis, et ise ei pidamud midagi organiseerima ja saime kogu aja pühendada reisimuljete kogumisele. Reisi marsruudid olen ma ise koos Gelaga paika pannud nii, et igal pool jääb vaatamiseks aega ja ei pea kusagil kiirustama.

Alazanis oleksin 2-3 päeva (kloostrid, veinikeldrid jne.), Tbilisi, David Gareja, Kazbek, Mtskheta jne, Gori, Racha, Lechumi, Kutaisi ümbrus, Borjom, Ahhaltsihhe ja Vardzia, Zugdidi, Poti, Batumi - kokku 10 päeva või mõni päev rohkem. Giidiks- autojuhiks soovitan Gela Giorgevichi, FB-s on konto. Olen oma perega korra olnud ja kahel korral grupiga ja kõik on väga rahule jäänud. Mobiil on tal +995599353383. Ta aitab öömaja, toitlustamise ja muu vajalikuga, ka marsruudi kokkupanemisel.

1. Kutaisi, Zugdidi ja Imereti ning Läti

2.Jürimaa

3.Jürimaa

Ära iial ütle ei.

Püüaksin edaspidi vältida isekaid reiskaaslasi, kes ei pea reisi algtingimustest kinni ja nõuavad kindlalt oma programmi.

Eriti ei taha enam reisida kröösustega, kes iga hetk loodavad, et just mina maksan iga pisiasja kinni.

@Turist ja @tripp Maksumaksjana võiksid küsida, miks sinu raha kulutatakse mõtlematult meie riigis erinevates valdkondades. Võib-olla suunad, kuhu sinu raha võib kasutada. Mõni nädal tagasi käisin Lätis gaasi ostmas. Meil on ju mitu aastat tagasi punased balloonid loetud eluohtlikuks, Lätis mitte -üks EÜ ju. Te hääletasite selle poolt ju. Ma olen paigal olnud pea aasta ja olen edasi, kes see ikka ühele Läti piiri ääres elavale külainimesele külla tuleb. Sõidan Lätist tagasi ja politsei peab siinpool piiri kinni ja kohe tuli teha deklaratsioon, et tulen Lätist ja tuleb endale kehtestada 10. päevane liikumiskeeld. Aluksne novadsis oli sel ajal mitu korda vähem covid-19 nakatunuid kui Võrumaal ja Hopa novadsis 0.

Käisin täna Lätis. Rohkem Eesti numbrimärgiga masinaid ei kohanud. Tagasiteel Veclacenes oli piiri peal piirivalvurite auto risti tee peal. Sõitsin suht tagasihoidliku kiirusega ~60-70 km/t, kuna just helistati olulisel teemal. Piirivalve ei teinud meist väljagi. Minu teada on neil meie andmebaasid otse kasutatavad ja võimalik, et jõudsid ära vaadata, kellele auto kuulub ja siis nägid ka et covidpass.lv on tehtud. (Korra paar aastat tagasi Valkas sõitsin ilma ID-kaardita Lätti ja varsti pidas politsei auto kinni. Andsin juhiload ja vabandasin et olen ID-kaardi maha unustanud. Nad vaatasid oma andmebaasist järgi ja ütesid, sul on kehtiv ID-kaart, teine kord võta kindlasti kaasa)

Gruusia tsiviillennundusagentuur teatab, et Ungari odavlennufirmaWizz Air tühistab lennud Riia-Kutaisi-Riia suunas kuni 19. detsembrini ja Vilniuse-Kutaisi-Vilniuse suunas kuni 12. jaanuarini.

Põhjuseks on piiri ja sanitaarpiirangud, mille Läti ja Leedu kehtestasid epideemilise olukorra halvenemise tõttu Gruusias.

Regulaarlende Riiga korraldas ka teine ​​lennufirma Air Baltic, kes alustas regulaarlende tagasi augustis.Tsiviillennundusagentuur teatas, et piirangute tõttu tühistas Air Baltic lennud kuni 28. novembrini, kuigi lennufirma teeb repatrieerimislende, et tuua Gruusia kodanikke kodumaale ja viia välisriikide kodanikke riigist välja.

http://georgiatoday.ge/news/22955/Wizz-Air%2C-Air-Baltic-Temporarily-Cancel-Flights-to-Riga-%26-Vilnius

Georgia välisministeeriumi kodulehel on kirjas, et 5.novembri lend Riia-Tbilisi-Riia jääb sel kuul viimaseks. https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/flights.aspx

*Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:

isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.

Deklaratsioon tuleb täita ja COVIDpass.lv ehk QR kood peab kaasas olema, kui juhtumisi piirivalve või politsei peaks kinni pidama kusagil, siis võib probleeme tekkida. Poodides peab maski kandma. Trahvid olevat kuni 2000é.

Haigestumuse kiire kasvu tõttu mitmes Läti linnas on kuni 6. novembrini 2020 kehtestatud täiendavad epidemioloogilised ohutusmeetmed Aizpute vallale, Daugavpilsi linnale ja Dundaga vallale, Kuldīga vallale, Olaine vallale, Talsi vallale ja Krāslava vallale

Eesti piiriäärsed piirkonnad on väikese nakatunute arvuga. Eile oli Veclaitsna piiripoes paar rekkajuhti. Elu oleks nagu  peaaegu väljasurnud sealkandis. Lätlased panevad usinasti peateele uut katet peale, see võib ka poe külastatavust mõjutada. Piirkond kuhu tahad minna võib olla ka peaaegu ohutu. Selleks on ka võimalus vaadata kaarti: https://spkc.map.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4469c1fb01ed43cea6f20743ee7d5939

@triplekix Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:
isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.

Olen lugenud, et Jürimaal Eestis tehtud testid ei kehti, tehakse kohapeal ja maksad ~250 lari. Kui see info ei ole tõene, siis palun parandage. Ise sooviksin lennata novembris.

Alates 17.10 ei ole Eestist Lätti reisides eneseisolatsioonikohustust. Nimekirja erinevatest riikidest tulijate liikumispiirangute kohta, mida uuendatakse igal reedel, leiab Läti haiguste ennetuse ja kontrollikeskuse kodulehelt.

NB! Alates 12.10 peavad kõik Lätti reisijad (ka transiidi, kaubavedude puhul) täitma kuni 48h enne piiriületust elektroonilise ankeedi lehel https://covidpass.lv/.

  • Alaealiste eest täidab ankeedi lapsevanem või seaduslik esindaja.
  • Ankeeti märgitakse isikuandmed koos kontaktandmetega ja eelneva 14 päeva reisiajalugu.
  • Ankeedi täitjad saavad QR-koodi, mis tuleb esitada piirivalveametnikule piirikontrolli või pistelise kontrolli puhul.
  • Erandina võivad igapäevaselt töö, õppimise, lapsehoiuteenuse saamise või alaealise/täiskasvanud erivajadusega õpilase saatmise eesmärgil piiriületajad ning Valga ja Valka elanikud, kes liiguvad Valga ja Valka omavalitsuste piires täita ankeedi korra 30 päeva jooksul. Rahvusvahelise kauba- või reisijateveoga tegelevad juhid võivad samuti täita ankeedi vaid korra 30 päeva jooksul.
  • Kasutades Lätti sisenemiseks rahvusvahelist reisijateveoteenust, tuleb ankeedi täitmise kinnitus (QR-kood) esitada mobiilseadmes või paberil välja prindituna vedajale.

Lisainfo ankeedi täitmise kohta on siin.