Viimased kommentaarid

Sellist asja on kõige õigem küsida Jürimaa saatkonnast otse. Kas kohale minna, telefoni teel või meili teel

https://www.embassypages.com/missions/embassy22080/

@Matty54 Ma olen ise ka mitu bussireisi korraldanud oma tuttavatele ja tean, et pole korraldamine sugugi odav ja lihtne. Aga kui tõesti 14 päeva ja 500 é, siis siin ongi ju asja iva. Selle raha eest ei hakkaks ma ise küll reisi korraldama. Giid, bussijuht, buss ja hotellid maksavad ja suvisel tipphooajal ööbimiskohad ongi kallid. Firma tahab ka lisaks mingi kasumi saada.  VR on ikkagi mõeldud väga hinnatundlikule inimesele. Ja eks igaüks tahaks kusagil kaugemal ka ära käia.

@E.T. See kehtib ka lennukipiletite ostmisel. Budgetairis saab hiljem nime muuta, mõni veeb ei lase täpitähtedega piletit üldse osta näiteks sky24.ee

Lisapass antakse näiteks siis, kui passis on viisa ja uue viisa taotlemine võtab aega ja on tarvis kehtiva viisaga käia kasvõi Venemaal

Olen korra sõitnud VR-ga šveitsi, Lihtenštein, Lõuna Saksa. Siis oli kena reis aga vahetevahel oli kiirustamine, mõnest apsust reisil ei ole mõtet pahandada. Mõtlesin isegi, minna sellele reisile et näha Abhaasiat. Õnneks läksime Turkis Airlainsiga oktoobri alguses, saime hea teeninduse osaliseks ja Tbilisis võttis meid vastu vana sõber Gela Georgevitshi Travel.
https://www.facebook.com/gela.giorgevichi
Meilgi jäi esimesel hommikul kevadise reisi buss lennujaamast tulles täpselt hotelli ees seisma ja käima ei läinudki enam. Selle eest pärast väljapuhkamist oli meil veel mugavam buss, millega sõitsime Signaghi, Kvareli, Telavi, Borjomi, Akhaltsihe, Vardzia, Kutaisi, Batumi ja sealt taas Turkis Airlainiga Riiga

Tbilisis lähevad marsrutkad ida ja lõuna suunas Samgori metroojaamast
https://foursquare.com/v/samgori-bus-station/4fd02ad0e4b00dee140dd10c lääne ja põhja suunas Didube metroojaamast https://travelplugged.com/europe/georgia/tbilisi/transportation-tbilisi/didube-bus-marshrutka-station-tbilisi/
Telavi lähevad Orchala bussipeatusest https://www.lostwithpurpose.com/marshrutka-tbilisi-to-telavi-the-ortachala-trials/
Isani metroopeatuse juures peatuvad Telavi taksod ja lähevad ka mõned marsrutkad Kahetiasse http://tbilisilocalguide.com/tbilisi/bus-station-isani/

Eesti keeles ei tea soovitada sellist head lehte, aga vene keeles on olemas kogu Jürimaa kohta päris hea ja ülevaatlik turismivaatamisväärsuste leht https://ru.wikipedia.org/wiki/Туризм_в_Грузии
Selleks korraks sain ise siit lehelt mitu head soovitust, kus käia ja mida vaadata.
Endal ka oktoobri algul jälle ühe suurema grupiga minek ja seekord on programmis ka Okatse või Martvili kanjon. Aga nagu olen varem juba kirjutanud, et meie grupi giid, tamada, toitlustamise, transpordi ning ööbimise jne. korraldab Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi siis olen jätnud kõik pisiasjad tema korraldada. Senini on kõik minu grupikaaslased tema korraldatud reisidega väga rahule jäänud. Batumi on rohkem rannapuhkuse koht, väga palju seal lähedal vaatamisväärsusi ise ei ole leidnud. Makhuntseti joa juures tasub ka käia. Sealt saab erilise maitsega mett osta. Tee äärde jääb Adjarian Wine House, saab degusteerida ja kaasa osta.

Saatkond nagunii ei põhjenda seda, miks keeldutakse viisat andmast. Halli passi võidakse ka vaadata kui "kummalist" dokumenti

Kas sealkandis suvila rentimist kah oleks võimalik, näiteks järgmisel suvel? Ja kui on, ehk on teada ka umbmäärane hinnaklass.

Suures kaupluseketis Biedronka saab ka tavalises poes maksta vaid sularahas. Suuremates Biedronkades oli võimalus ka kaardiga maksta.

Kui vaadata eilseid maksimum temperatuure, siis ise küll praegu ei kibele kuhugi lõuna poole. Ikka nii naga aastaid teinud olen, et reisin lõuna poole oktoobris
http://www.meteociel.fr/observations-meteo/tmaxi.php?region=eur2

Gyzyckost saab teha pikemaid ja lühemaid laevareise, Hitleri hundikoobas (Wolfsschanze) Gierlozis, Malborki loss. Düünides võiks ka käia. Mul on üks hea Poola reisiraamat Polish higways and byways. Tourist car atlas, ühel leheküljel kaardiosa ja teisel vaatamisväärsused. Poola on seal raamatus jagatud 135 tükikeseks. Soovitan seda otsida raamatupoest ja siis leiad väga palju vaatamisväärsusi, mida tripis keegi ei suuda soovitada. Oleme sõpradega käinud selles raamatus antud vaatamisäärsusi vaatamas kümme aastat ja me ei ole veel poolt Poolat jõudnud läbi käia.

See oleneb väga palju teenustest, mida soovite saada. Kui soovite tema autoga reisi teha, kuhu mahub kuus reisijat, siis tuleb tükk maad odavam, kui on vaja kasutada suuremat sõidukit, siis on loomulikult kallim. Kõige õigem on otse FB kaudu temalt küsida. Ta vastab meelsasti kõigile teie küsimustele. Meil oli viimati aprillis suurem grupp ja kõik väitsid, et teenindus oli viis plus. Sügisel on taas meid suurem grupp minemas ja ikka sama reisikorraldajaga. Gela otsis meile majutused, õhtused restoranid elava musikaga ja parimad toidud tellis tema ette, bussi reisiks koos bussijuhiga, kõik degusteerimised, tema poolt giiditeenus jne. Ehk nagu ta ütles, et meil jääb üle ainult suveniirid kaasa osta. Tegelikult nii oligi. Bussijuhile ja Gelale tuli meil ka maksta ööbimine kinni, olime ju mitmes eri paigas, näiteks Kazbekis ööd. Me jäime tema poolt soovitud hinnaga rahule. Kuus aastat tagasi käisin ühe Eesti reisikorraldajaga ja too hind oli jupp maad kallim, peale selle tuli siis enamus õhtuid ise söögikoht leida ja selle eest eraldi maksta.

Võid võtta ühendust Gelaga, tema korraldab reise Tbilisist ja Telavist. Minul endal väga head mälestused ja lubas sel sügisel 7.oktoobril öösel lennujaama vastu tulla ning taas meile ekskursioone korraldada. 
Mobiil +995 599 353 383 
FB
https://www.facebook.com/search/top/?q=gela%20giorgevichi

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi. 

Mul eile oli umbes sama jama. Algul tellisin kaks piletit ja sain kohe ka e-piletid. Siis tellisin veel kaks piletit ja samuti raha läks maha, aga budgetairi leheküljel ei olnud mingit infot, et oleksin piletid tellinud. Helistasin siis kohe panka, aga seal teatati, et kuna kasutasin PayPali, siis tuleb nende poole pöörduda. Pöördusin nende poole ka, et piletit ei ole saanud. Ja umbes tund-poolteist hiljem ilmus budgetairi lehele, et olen broneerinud piletid, kuid e-piletit ei ole mulle saadetud:

Travel documentsReady for boarding

E-ticket — not available

seal on väikselt kirjas, et kui 12 tunni jooksul ei ole e-piletit saadetud, siis helistada.

Saatsin kirja ja seal vastatakse, et nemad näevad, broneering on kinnitatud, kuid pilet ei ole veel välja antud ja nad hindavad minu kannatlikkust.

Proovisin täna veel ühe pileti osta, seekord krediitkaardiga. Seekord jällegi kõik õnnestus.

Birkenau laagri juures sai tasuta parkida ja tasuta laagrisse. Sõitsin Auschwtzi laagri parklasse, et seal ringi keerata, kohe oli parkimiskontroll jaol ja nõudis tasu, ei tahtnud ilma tasuta välja lasta. Aschwitz on suureks rahakogumise kohaks, igal sammul maksa, selline tunne jäi. Birkenaus näeb kõik ära mis vaja, kui just fänn ei ole. Wielickas on soolakaevandus umbes 12 kilomeetrit Krakovist, sinna tasub minna.

Meil plaanis järjekordselt oktoobris Thelavi, Thbilisi ja Bathumi. Sel ajal hea soe ja suurem turismihooaeg läbi. Suhteliselt odav maa. Eriti kui sõita marsrutkaga ühest linnast teise. Aga taksod ka on taskukohased ja alati tuleb hind ette kokku leppida. Edasi tagasi pilet Riiast Turkis Airlinesiga umbes 250 €. Tagasi plaanis Bathumi kaudu lennata.

Oled kirjutanud, et minek Khuthaisi kanti. Kas Bathumi kah on reisikavas? Seal on enamvähem lauge maastik. Rahvas on väga sõbralik. Vene keelega saab hästi hakkama. Ma ise enne oktoobrit sinna ei läheks, siis on meil juba jahe ja seal mõnus soe, subtroopiline kliima. Kalaturg, botaanikaaed, delfinarium, Musta mere äärne kaldapealne näiteks jne. Lennud Tallinn (Riia) -Konstantinopol - Bathumi. Turkis Airlinesiga päris soodne lennata.

Mul oli kolm kuud tagasi umbes sama probleem. Helistasin panka ja seal öeldi, et mul on Internetimakse limiit väiksem kui piletite summa. Kui limiiti tõstsin sain kohe piletite eest tasuda ja teade tuli meilile.

Olime aprilli lõpus Jürimaal, seitse ööd, 11 liikmeline grupp ja meil oli ette antud vaid mõned soovid, kus tahaksime käia. Kõik kogu reisi korralduse jätsin Gela teha. Olid varakult lennujaamas kohal MB Sprinter bussiga. Ööbisime Telavis, Kazbegis ja Tbilisis, kõik hotellid olid väga korralikud. Reis oli päris tiheda graafikuga ja nägime väga palju ilusaid paiku Jürimaal. Mitmed kohad olid minu jaoks esimest korda külastad, nagu Gergeti Kolmainu klooster, Zedazeni, Shiomgvime jne. Igal õhtul oli ühine peolaud Georgia tavade kohaselt parimate kohalike toitudega. Meie reisigrupp jäi väga rahule reisijuht Gelaga, tema väga südamlike ja kaunite toostide, väga hea oma maa tundmise ning kogu reisi korraldusega. Samuti hea bussijuhiga ja meeliülendav oli kui nad koos teel laulsid. Öösel, kui lennujaama jõudsime, aitas Gela meid hetkeni mil pidime passikontrollist läbi minema.

Tavaliselt saadan koju postkaardi. Palestinast tuli üle kahe kuu. Senini on kõik kohale jõudnud. Ühele sõbrale saadan postkaardi kiriku pildiga, kindlasti peab seal olema mark ja tempel. Kohaliku turu pealt maitseaineid ja teed, kui seal seda kasvatatakse. Mõni hea või haruldasest viinamarjast vein mida meile siia müügile ei satu. Ühele tuttavale toon õlleklaasi aluseid koos kelneri autogrammiga (ise õlut ei joo).

Minu hea tuttav teeb üle kogu Jürimaa oma Volvoga reise ja temal on kuue kaasreisija jaoks auto. Möödunud sügisel olin just sel ajal seal, kui tal oli üks grupp Eestist. Olime ühe päeva koos ja see grupp jäi tema reisidega väga rahule ja plaanisid siis sel sügisel just Batumi ümbruse trippi. Olen ise korra kolmel päeval selle tuttavaga teinud reisi, kus tema just ise pani kõik kokku ja siis jäime ka väga rahule. Sel kevadel on mul plaanis suurema grupiga minna ja leppisime kokku, et tema korraldab kõik, transpordi, majutuse, giidi teenuse, degusteerimised, kolm korda päevas toitlustamise, õhtused ühised koosviibimised jne. Nagu ta ütles, et meil jääb ainult suveniirid kaasa osta. Kuna ise olen mitu korda käinud, siis panime kava kahekesi kokku, kuhu minna ja mida vaadata. Kui mõne nädala pärast tagasi oleme, siis saan edasi anda viimased muljed. Nimi on tal Gela ja telefon +995 599 353 383. FB-s on konto Gela Giorgevichi https://www.facebook.com/gela.giorgevichi ja GG- Travel https://www.facebook.com/GG-Travel-1033536510073053/?pnref=story
----------------
Olen nüüd tükk aega juba tagasi kevadiselt reisilt. Meie kevadine reis oli minu tuttavatele väga toredaks tutvumiseks selle imelise maaga. Kõik mu tuttavad on seda reisi koos Gelaga hinnanud viis pluss ja nüüd on oktoobris plaanis uue grupiga uus reis.