Viimased kommentaarid

Mul sõbral oli oma broneering. Mina võtsin omale pileti kohe detsembri algul. Sõber mõtles paar nädalat kauem. Riias, lennukile minnes kui saatjatele tundus, et reisija kott  ei mahu raami sisse, siis lasti see ka ära proovida ja siis tuli kohe ka pagasi eest maksta

Jaanuar 2020, igaks juhuks oli väljatrükk kaasas. Kui telefoniga peaks midagi juhtuma, siis vist on raskem piletit näidata. Mul sõbral samal reisil kukkus mobiil vette, paar päeva pidas vastu veel ja siis tuli täielik vaikus. Lennukile saime kiiresti peale ja startis umbes 15 minutit enne aega. Riias olime üle poole tunni varem. Kohvrid käes helistasin parklasse, olid imestunud, kas juba kohal? Graafiku järgi ei oleks veel pidanud maandumagi. Sügisel ostsin Kutaisis turult kohvri, et tagasi sõites saaks ostetud kraami kaasa võtta.

Loe arvustusi, näiteks bookingus ja saad teada, mis kellelegi on meeldinud või mis on vajaka jäänud.

Väljaanne The Washington Post kirjutas viitega Iisraeli luureohvitserile Dany Shohamile, kelle väitel on Wuhani viroloogiainstituut osa Hiina salajasest bioloogiliste relvade programmist.

«Instituudi osa laboreid on teadusuuringute ja arendustegevuse varjus tegelenud arvatavalt Hiina bioloogiliste relvadega, võib-olla tegelevad nad sellega kaudselt, kuid võib-olla nad tegelevaidki ainult bioloogiliste relvade arendamisega,» sõnas Shoham.

Ta ei avaldanud konkreetseid tõendeid selle kohta, et see Hiina labor tõesti tegeleb bioloogiliste relvadega.

Shoham kinnitas USA uurivatele ajakirjanikele, et oli Iisraeli luures Mossadis bioloogilise ja keemilise sõjapidamise ekspert, kuid praegu tegeleb teiste ülesannetega.

Gismeteo ennustab veebruari lõpuks korralikku külma ja lund Gudauri
https://www.gismeteo.com/weather-gudauri-11050/month/
Bakuriani ennustus siin:
https://www.gismeteo.com/weather-bakuriani-5276/month/
Käisin ise jaanuari keskel Kutaisis ja nende jaoks oli harjumatult soe talv. Okatse kanjoni juures aga oli paar päeva varem tulnud korraga 50 cm lund, nii et meil jäi seekord kanjon nägemata, kuna oli olnud lumelaviin ja öeldi, et võib minna 3 tundi, enne kui teed on puhastatud. Saime siis Jeep'iga tehe elamusreisi 6 km kaugusel asuva Kinchkhara joa juurde. Aga Jürimaal on ilm mägedes väga erinev, sügisel 22. septembril tuli Bakhmaro kuurortis 30 cm lund maha.

Ma võin suure kohvri ära müüa. Teinud ühe lennu. Tagasitulles oli vaja suurt kohvrit ja siis sai poja näpunäidete järgi ostetud. Hind 30é.

@PRM kirjutab: saabud Riia lennujaama ja lähed oma kottidega otse turvakontrolli lindi juurde. Kui see läbitud, otsid õige värava ja jääd pardaleminekut ootama. Aasta tagasi oli seal mingi töötaja, kes jagas järjekorras seisvaid inimesi pardaleminekul kahte lehte - kui oli Priority ostetud, siis said kiiremini lennukini viiva bussi peale ja keegi ei üritanud sult vahepeal spordikotti ära võtta, et alla muu pagasi sisse sokutada :)

Kas siis näiteks kuni 20 kg kohvrit enne turvakontrolli ära ei annagi?

@Pille KL Umbes 6-7 aastat tagasi oli plaanis sõita Riiga, aga broneering jäi miskipärast hommikuks. Hommikul olid ootamatud elektritööd ja needust polnud majas. Sõitsime siis Riiga ja oma tuttavasse hotelli. Seal kohapeal oli aga 2. tuba umbes 20 é kallim. Arutasime omavahel, kas minna teise, naabruses olevase hotelli? Ütlesin, et buukingus on palju soodsam hind. Kui nähti, et klient on ära minemas, siis öeldi, et nurgas on arvuti, tee buukingu kaudu broneering, meie siin letis ei saa odavamalt müüa. Nii tegimegi.

Jah, aga linnas on soodsamad vahetuskohad

Minul on jaanuaris minek Kutaisi Riiast ja kuna tegin mitu broneeringut, siis näiteks Wizzair pakkus kohe, Kutaisi sõiduks autot 2éuri reisija ja ööbimiskoht pakkus 30 lari transfeer ööbimiskohta. Need on reaalsed hinnad millega võib arvestada.
Kui aga keegi Kutaisis rännanu teab kohaliku taksojuhi kontakti anda kolmeks neljaks päevaks, kellega võiks arvestada nendel päevadel, oleks hea.
Sõber Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi
on muidugi valmis Tbilisist kohe tulema, aga siis tuleb mul mõelda ka tema ööbimiskulude peale.

Sellist asja on kõige õigem küsida Jürimaa saatkonnast otse. Kas kohale minna, telefoni teel või meili teel

https://www.embassypages.com/missions/embassy22080/

@Matty54 Ma olen ise ka mitu bussireisi korraldanud oma tuttavatele ja tean, et pole korraldamine sugugi odav ja lihtne. Aga kui tõesti 14 päeva ja 500 é, siis siin ongi ju asja iva. Selle raha eest ei hakkaks ma ise küll reisi korraldama. Giid, bussijuht, buss ja hotellid maksavad ja suvisel tipphooajal ööbimiskohad ongi kallid. Firma tahab ka lisaks mingi kasumi saada.  VR on ikkagi mõeldud väga hinnatundlikule inimesele. Ja eks igaüks tahaks kusagil kaugemal ka ära käia.

@E.T. See kehtib ka lennukipiletite ostmisel. Budgetairis saab hiljem nime muuta, mõni veeb ei lase täpitähtedega piletit üldse osta näiteks sky24.ee

Lisapass antakse näiteks siis, kui passis on viisa ja uue viisa taotlemine võtab aega ja on tarvis kehtiva viisaga käia kasvõi Venemaal

Olen korra sõitnud VR-ga šveitsi, Lihtenštein, Lõuna Saksa. Siis oli kena reis aga vahetevahel oli kiirustamine, mõnest apsust reisil ei ole mõtet pahandada. Mõtlesin isegi, minna sellele reisile et näha Abhaasiat. Õnneks läksime Turkis Airlainsiga oktoobri alguses, saime hea teeninduse osaliseks ja Tbilisis võttis meid vastu vana sõber Gela Georgevitshi Travel.
https://www.facebook.com/gela.giorgevichi
Meilgi jäi esimesel hommikul kevadise reisi buss lennujaamast tulles täpselt hotelli ees seisma ja käima ei läinudki enam. Selle eest pärast väljapuhkamist oli meil veel mugavam buss, millega sõitsime Signaghi, Kvareli, Telavi, Borjomi, Akhaltsihe, Vardzia, Kutaisi, Batumi ja sealt taas Turkis Airlainiga Riiga

Tbilisis lähevad marsrutkad ida ja lõuna suunas Samgori metroojaamast
https://foursquare.com/v/samgori-bus-station/4fd02ad0e4b00dee140dd10c lääne ja põhja suunas Didube metroojaamast https://travelplugged.com/europe/georgia/tbilisi/transportation-tbilisi/didube-bus-marshrutka-station-tbilisi/
Telavi lähevad Orchala bussipeatusest https://www.lostwithpurpose.com/marshrutka-tbilisi-to-telavi-the-ortachala-trials/
Isani metroopeatuse juures peatuvad Telavi taksod ja lähevad ka mõned marsrutkad Kahetiasse http://tbilisilocalguide.com/tbilisi/bus-station-isani/

Eesti keeles ei tea soovitada sellist head lehte, aga vene keeles on olemas kogu Jürimaa kohta päris hea ja ülevaatlik turismivaatamisväärsuste leht https://ru.wikipedia.org/wiki/Туризм_в_Грузии
Selleks korraks sain ise siit lehelt mitu head soovitust, kus käia ja mida vaadata.
Endal ka oktoobri algul jälle ühe suurema grupiga minek ja seekord on programmis ka Okatse või Martvili kanjon. Aga nagu olen varem juba kirjutanud, et meie grupi giid, tamada, toitlustamise, transpordi ning ööbimise jne. korraldab Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi siis olen jätnud kõik pisiasjad tema korraldada. Senini on kõik minu grupikaaslased tema korraldatud reisidega väga rahule jäänud. Batumi on rohkem rannapuhkuse koht, väga palju seal lähedal vaatamisväärsusi ise ei ole leidnud. Makhuntseti joa juures tasub ka käia. Sealt saab erilise maitsega mett osta. Tee äärde jääb Adjarian Wine House, saab degusteerida ja kaasa osta.

Saatkond nagunii ei põhjenda seda, miks keeldutakse viisat andmast. Halli passi võidakse ka vaadata kui "kummalist" dokumenti

Kas sealkandis suvila rentimist kah oleks võimalik, näiteks järgmisel suvel? Ja kui on, ehk on teada ka umbmäärane hinnaklass.

Suures kaupluseketis Biedronka saab ka tavalises poes maksta vaid sularahas. Suuremates Biedronkades oli võimalus ka kaardiga maksta.

Kui vaadata eilseid maksimum temperatuure, siis ise küll praegu ei kibele kuhugi lõuna poole. Ikka nii naga aastaid teinud olen, et reisin lõuna poole oktoobris
http://www.meteociel.fr/observations-meteo/tmaxi.php?region=eur2

Gyzyckost saab teha pikemaid ja lühemaid laevareise, Hitleri hundikoobas (Wolfsschanze) Gierlozis, Malborki loss. Düünides võiks ka käia. Mul on üks hea Poola reisiraamat Polish higways and byways. Tourist car atlas, ühel leheküljel kaardiosa ja teisel vaatamisväärsused. Poola on seal raamatus jagatud 135 tükikeseks. Soovitan seda otsida raamatupoest ja siis leiad väga palju vaatamisväärsusi, mida tripis keegi ei suuda soovitada. Oleme sõpradega käinud selles raamatus antud vaatamisäärsusi vaatamas kümme aastat ja me ei ole veel poolt Poolat jõudnud läbi käia.