Viimased kommentaarid

Venemaal on sel talvel mitmes piirkonnas gripi ja SARSI epideemia. Aga delfis ilmus üks video Itaalia haiglast, kus on koroonahaiged.  Arst Roberto Cosentini hoiatab, et koroonaviirus ei ole kindlasti võrreldav gripiga. „Ei, see pole midagi sellist. See on rohkem kopsupõletik kui gripp. Sest enamikul inimestel tekib kopsupõletik, ja nagu ma enne ütlesin, see on väga raskekujuline kopsupõletik. See on väga suur löök ükskõik millisele ravisüsteemile. Iga päev tuleb meie osakonda sisse 50-60 patsienti kopsupõletikuga ja enamus neist on nii ägedad, et vajavad suurt kogust hapnikku. Ja seetõttu tuleb kõik ümber organiseerida,” https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/video-itaalia-arstid-naitavad-kogu-maailmale-mida-koroonaplahvatus-endast-kujutab?id=89308587&fbclid=IwAR1MZvde12IjaL4wXgopTmDTnCTr92S9qlYQwW92V0An4qCK4LX1z4-vVoo

viiruse liikumisest

https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eurosarjad/itaalia-arst-koroonaviiruse-puhangust-meistrite-liiga-mang-oli-bioloogiline-pomm?id=89312757&fbclid=IwAR0csDKpysD2zkQo3RjK-Frs\_K8uFy731fPJlOaGDS8Y5iBQFJX4GFUo-Zc

Georgiasse sisenemisel peavad kõik Austria, Hiina, Hispaania, Iraani, Itaalia, Lõuna-Korea, Prantsuse, Saksa kodanikud esitama tervisetõendi, et neil on kontrollitud Covid-19 viiruse olemasolu. Kui tõend puudub, siis tuleb olla 14 päeva karantiinis.
https://agenda.ge/en/news/2020/761?fbclid=IwAR11IVzBL7H1HWRI7UXYg3aSsTr1Zfq73imIHnadZ7jLggcQFp3Xw-FYZ18

Milano ülikooli kiirabieksperdid, professorid Maurizio Cecconi, Antonio Pesenti ja Giacomo Grasselli kirjeldasid Euroopa intensiivravi meditsiini ühingule saadetud kirjas, kui keeruline on olnud koroonaviiruse patsiente ravida.
Itaalia haiglate intensiivraviosakondadesse jõuab väga suur protsent kõigist nakatunud inimestest – kriitilist abi vajab lausa kümnendik.
Itaalia arstid lisasid, et sealsetes haiglates on suur arv intensiivravi vajavaid patsiente, kelle kopsud on viiruse tõttu peaaegu täielikult kahjustatud ja kes vajavad hingamisaparaati. https://maaleht.delfi.ee/uudised/koroonaviiruse-tulipunktis-tootavad-itaalia-arstid-hoiatavad-uute-ohtude-eest?id=89175357&fbclid=IwAR1ubVqRr2GQRkuscg6ZRsg\_KrNkNV8\_HCmL\_pTtqw6hyLL63X5Wr7rYeGY

Mul hea tuttav ja reisikaaslane rääkis kord, et temal oli ka käsipagasis vein ja taheti ära võtta. Kuna vein oli kallis ja kahju ära anda, siis olid sõbrannaga enne ära joonud ja siis läksid turvakontrollist läbi.

Olen käinud Arne Hiobiga. Too reis oli kõik hinnas. Nüüd teeb ta Tiit Reisiga koostööd. Mulle meeldis see, et ise ei pidanud millegi pärast muretsema, korralik buss oli ja Palestiinas käisime ka. Hotellides oli väga rikkalik hommiku- ja õhtusöök.  Arne ise on väga tore reisijuht ja kogu tee jagas infot. Vaatasin, et Jerusalemas on praegu ka ööbimiskohaks Jerusalem Gate hotel. Heas kohas ja saime ühe päeva ise Jerusalemas ringi käia, kuhu keegi soovis.
https://www.tiitreisid.ee/est/lennureisid/puha-maa-iisrael150/

Välisministeerium teatab: Seoses uue koroonaviiruse leviku ja sellest tingitud kiiresti muutuva olukorraga võidakse mitmetes riikides kehtestada lühikese etteteatamisega täiendavaid meetmeid (tervisekontroll riiki sisenemisel, liikumispiirangud, karantiin) haiguse leviku takistamiseks, sealhulgas piirkondades, kus hetkel ei ole kehtivaid liikumispiiranguid ega reisihoiatusi. Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjusse võib tekkida äkitselt. Alates 26.02 on EDCD (Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus) riskihinnangust lähtuvalt koroonaviiruse riskipiirkondadeks eelkõige Hiina Rahvavabariik ja Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmont regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea. Soovitame järgida kohalike ametivõimude juhiseid ja oma välisreis registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/. Hädaabi 24h: +372 5301 9999. Lähemalt viirusest ja ennetamisest saab lugeda Terviseameti lehelt.

Koroonaviirus COVID-19 on näidanud Euroopas kiiret levikut. Kui Hiinas on haiguspuhangud vähenenud, siis Lõuna-Euroopas kasvab haigestunute hulk tundidega. Täna diagnoositi ohtlik nakkus Helsingi haiglasse paigutatud soomlannal.
https://maailm.postimees.ee/6908917/soome-naine-nakatus-itaalias-koroonaviirusesse

Küllalt huvitav on ka Katski sambapühakute klooster kõrge samba otsas. Kutaisist on sinna 63 km. Kui aega üle jääb siis võib veel külastada ka Zugdidi Dadiani paleed ja muuseumi, tee äärde jääb kena Khobi klooster ning Zugdidist saab edasi sõita ka Zemo Svanetia mägedesse. Zugdidi on Kutaisist umbes 100 km. Kutaisi lähedal on ka Sataplia koobas koos juura pargiga, dinosauruste maja ja mäe peal panoraamvaade.

Mul sõbral oli oma broneering. Mina võtsin omale pileti kohe detsembri algul. Sõber mõtles paar nädalat kauem. Riias, lennukile minnes kui saatjatele tundus, et reisija kott  ei mahu raami sisse, siis lasti see ka ära proovida ja siis tuli kohe ka pagasi eest maksta

Jaanuar 2020, igaks juhuks oli väljatrükk kaasas. Kui telefoniga peaks midagi juhtuma, siis vist on raskem piletit näidata. Mul sõbral samal reisil kukkus mobiil vette, paar päeva pidas vastu veel ja siis tuli täielik vaikus. Lennukile saime kiiresti peale ja startis umbes 15 minutit enne aega. Riias olime üle poole tunni varem. Kohvrid käes helistasin parklasse, olid imestunud, kas juba kohal? Graafiku järgi ei oleks veel pidanud maandumagi. Sügisel ostsin Kutaisis turult kohvri, et tagasi sõites saaks ostetud kraami kaasa võtta.

Loe arvustusi, näiteks bookingus ja saad teada, mis kellelegi on meeldinud või mis on vajaka jäänud.

Väljaanne The Washington Post kirjutas viitega Iisraeli luureohvitserile Dany Shohamile, kelle väitel on Wuhani viroloogiainstituut osa Hiina salajasest bioloogiliste relvade programmist.

«Instituudi osa laboreid on teadusuuringute ja arendustegevuse varjus tegelenud arvatavalt Hiina bioloogiliste relvadega, võib-olla tegelevad nad sellega kaudselt, kuid võib-olla nad tegelevaidki ainult bioloogiliste relvade arendamisega,» sõnas Shoham.

Ta ei avaldanud konkreetseid tõendeid selle kohta, et see Hiina labor tõesti tegeleb bioloogiliste relvadega.

Shoham kinnitas USA uurivatele ajakirjanikele, et oli Iisraeli luures Mossadis bioloogilise ja keemilise sõjapidamise ekspert, kuid praegu tegeleb teiste ülesannetega.

Gismeteo ennustab veebruari lõpuks korralikku külma ja lund Gudauri
https://www.gismeteo.com/weather-gudauri-11050/month/
Bakuriani ennustus siin:
https://www.gismeteo.com/weather-bakuriani-5276/month/
Käisin ise jaanuari keskel Kutaisis ja nende jaoks oli harjumatult soe talv. Okatse kanjoni juures aga oli paar päeva varem tulnud korraga 50 cm lund, nii et meil jäi seekord kanjon nägemata, kuna oli olnud lumelaviin ja öeldi, et võib minna 3 tundi, enne kui teed on puhastatud. Saime siis Jeep'iga tehe elamusreisi 6 km kaugusel asuva Kinchkhara joa juurde. Aga Jürimaal on ilm mägedes väga erinev, sügisel 22. septembril tuli Bakhmaro kuurortis 30 cm lund maha.

Ma võin suure kohvri ära müüa. Teinud ühe lennu. Tagasitulles oli vaja suurt kohvrit ja siis sai poja näpunäidete järgi ostetud. Hind 30é.

@PRM kirjutab: saabud Riia lennujaama ja lähed oma kottidega otse turvakontrolli lindi juurde. Kui see läbitud, otsid õige värava ja jääd pardaleminekut ootama. Aasta tagasi oli seal mingi töötaja, kes jagas järjekorras seisvaid inimesi pardaleminekul kahte lehte - kui oli Priority ostetud, siis said kiiremini lennukini viiva bussi peale ja keegi ei üritanud sult vahepeal spordikotti ära võtta, et alla muu pagasi sisse sokutada :)

Kas siis näiteks kuni 20 kg kohvrit enne turvakontrolli ära ei annagi?

@Pille KL Umbes 6-7 aastat tagasi oli plaanis sõita Riiga, aga broneering jäi miskipärast hommikuks. Hommikul olid ootamatud elektritööd ja needust polnud majas. Sõitsime siis Riiga ja oma tuttavasse hotelli. Seal kohapeal oli aga 2. tuba umbes 20 é kallim. Arutasime omavahel, kas minna teise, naabruses olevase hotelli? Ütlesin, et buukingus on palju soodsam hind. Kui nähti, et klient on ära minemas, siis öeldi, et nurgas on arvuti, tee buukingu kaudu broneering, meie siin letis ei saa odavamalt müüa. Nii tegimegi.

Jah, aga linnas on soodsamad vahetuskohad

Minul on jaanuaris minek Kutaisi Riiast ja kuna tegin mitu broneeringut, siis näiteks Wizzair pakkus kohe, Kutaisi sõiduks autot 2éuri reisija ja ööbimiskoht pakkus 30 lari transfeer ööbimiskohta. Need on reaalsed hinnad millega võib arvestada.
Kui aga keegi Kutaisis rännanu teab kohaliku taksojuhi kontakti anda kolmeks neljaks päevaks, kellega võiks arvestada nendel päevadel, oleks hea.
Sõber Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi
on muidugi valmis Tbilisist kohe tulema, aga siis tuleb mul mõelda ka tema ööbimiskulude peale.

Sellist asja on kõige õigem küsida Jürimaa saatkonnast otse. Kas kohale minna, telefoni teel või meili teel

https://www.embassypages.com/missions/embassy22080/

@Matty54 Ma olen ise ka mitu bussireisi korraldanud oma tuttavatele ja tean, et pole korraldamine sugugi odav ja lihtne. Aga kui tõesti 14 päeva ja 500 é, siis siin ongi ju asja iva. Selle raha eest ei hakkaks ma ise küll reisi korraldama. Giid, bussijuht, buss ja hotellid maksavad ja suvisel tipphooajal ööbimiskohad ongi kallid. Firma tahab ka lisaks mingi kasumi saada.  VR on ikkagi mõeldud väga hinnatundlikule inimesele. Ja eks igaüks tahaks kusagil kaugemal ka ära käia.

@E.T. See kehtib ka lennukipiletite ostmisel. Budgetairis saab hiljem nime muuta, mõni veeb ei lase täpitähtedega piletit üldse osta näiteks sky24.ee