Veebruaris kultuuri/seljakotireis Iisraeli

Sai muretsetud odavad lennupiletid Helsinkist Riia kaudu Tel Avivi ja tagasi (AirBaltic).Tel Avivi jõuab meie kolmeliikmeline reisiseltskond südaöösel kell 24.00. Kas keegi oskab nõu anda, mida oleks kõige mõistlikum edasi teha. Kas saab öösel ühistransaga Tel Avivist kohe Jerusalemma poole liikuda, või on võimalik kusagil lennujaama juures või Tel Avivis odavalt ööbida (kultuuri/seljakotireis, kõlbavad hostelid). Ja veel, kas keegi oskab soovitada Jerusalemma hosteleid. Hea oleks ka meili/interneti aadressid, et bronni teha.

Tel Avivi lennujaamast sõidavad mikrobussid otse Jeruusalemma - seda ka öösiti. Kindlaid väljumisaegu ei ole, buss stardib siis, kui on piisaval hulgal reisijaid. Sõidu pikkus peaks olema umbes 40 minutit. (Kahjuks ei oska kindlalt öelda, kas need bussid sõidavad ka reede õhtuti ja laupäeviti). Lennujaamast Tel Avivi saab rongiga, mis pärast südaööd sõidab umbes iga tunni järel, pilet on 14 seeklit, aega kulub umbes 10 minutit. Reede õhtuti ja laupäeviti rongiliiklust ei toimu. Nii Tel Avivis kui ka Jeruusalemmas on hulganisti odavaid hosteleid - www. hostelworld.com lehelt peaks sobiva leidma.

Kaisin just Jeruusalemmas joulude ajal ja oobisime vaga kenas ja kullaltki odavas hostelis. Nimi oli The New Palm Hostel. See on otse Damaskuse varava juures (kohe Jeerusalemma vanalinna aares).