Viini transport, kohvikud ja söögikohad

Transport 3päevane ühistranspordipilet maksab 210 shillingit (enam-vähem võrdne krooniga) ja sellega saab sõita nii bussi, metroo, trammi kui linnalähirongidega. Kaugemate sõitude puhul tuleb maksta lisatasu (Zuschlag), näiteks rongisõidul lennujaamast Westbahnhofi tuleb maksta lisa 21 shillingit (täispilet, üliõpilasele peaks soodsam olema).

Kui otsa transpordipilet lennujaamast, siis antakse kaasa ka korralik Viini kaart (seda aravasti ka mujalt piletit ostes).

Tegelikkuses on piletist tõsiselt kasu vaid siis, kui on linnas vaja palju pikki distantse läbida - kesklinn on mõnusalt kompaktne ja täiesti jala läbikäidav. Ka lennujaamast on kiirem ja soodsam sõita kesklinna bussiga (80 shillingit).

Kohvikud Kuulsate Viini kohvikute üks mõnusamaid omadusi on mahe helitaust. Keegi ei koorma sind mõttetu müraga - head kohvikud on kas täiesti vaiksed või mängib nurgas pianist või väike jazzband.

Hinnad on kallid ja ei ole ka - Cafe Centralis Herrengasse tänaval maksis 0.33 õlu 35 shillingit. Kohvi hinnad on aga juba 50 shillingist ülespoole.

Väljas söömine Söögikohtades tasub küsida lõunakomplekte. Sinna hulka kuulub alati mitu rooga, kas siis supp+praad, salat+praad, praad+magustoit jne. Näiteks Volksoperi lähedal asjhuvated hiina ja jaapani toidukohtdaes maksab selline päevamenüü 55 shillingit. Kohalikud räägivad, et tegelikult tuleb väljas söömine odavam, kui ise kodus toiduvalmistamine.

Tuntud iseteenidus-söögikoht on Marché kett (tuntud ka üle kogu Saksamaa, meenutab Läti "Lidot"). Hinnad: lihatükk 35.-, rohelist juurde: 35.-, kui lisada ka jook ja kook, siis läheb arve üle 100 shillingi.

Karastusjoogid on üldse väga kallid - coca-cola, mineraalvesi ja mahlade hinnad algavad minimaalselt 35 shillingist.