Võimalus minna

Leidsin täna Germalo Reiside kodulehelt võimaluse reisida Gruusiasse Batumisse tšarterlennuga 01.10-08.10.13.Pakuvad ka varianti võtta ainult lend.

Olles käinud kolm korda Gruusias, kevadel, hilissuvel kui ka sügisel, ütlen, et oktoobri alguses on juba jahe. Ja Gruusias on kõik ikka märksa osavam, kui seal " lisatasu eest võimalik" märgitud. Eriti kallis tundubnbotaanikaaed. Kohalik toit ja kohalikud veinid on odavad, aga pasta ja pitsa on nt kallid. Batumi on väga kiirelt arenev linn, aastaga oli nt ehitatud suur hoonetekompleks, kus täistunni ajal kella lõökide saatel tulid ka kuningas ja kuninganna ennast näitama. Ka oli seal väga hea kohvik. Tbilisis oleksite selle reisi ajal liiga vähe. Ise soovitaksin osta Airbalticu piletid Tbilisisse ja tagasi ja kasutada kohalikku teenusepakkujat. Bussiekskursioon pole veerandirki seda, mida üks kohalik näitab ja räägib. Ise olen kasutanud selle mehe teenuseid https://www.facebook.com/voyage.georgia Esimene kord soovitati, pärast juba teadsime tahta. Optimaalne seltskond oleks siis 3-4 inimest, siis pole väga kallis ka. Jeepi mahub just nii palju. Räägib inglise ja vene keelt, teab peaaegu kõike Gruusia ajaloost. Ja loomulikult läheksin varem, augusti lõpp on parim aeg, on veel suur suvi, aga puuviljad on juba valmis.

Ja Tbilisis tasub kindlasti käia väävlitermides.

Tbilisis käidud eelmise aasta septembris.Sõidetud ka ringi kohtadesse, mis vaatamist väärivad.Ka mina ei poolda turismifirmade poolt pakutavat "lisatasu eest võimalik". Oli kahju, kui Estonian Air lõpetas lennu Tbilisisse.Nüüd arvasin, et oleks hea võimalus lennata Tallinnast otse kohale, otsida ise hotell ja ringi sõita.