Viimased kommentaarid

Enne lennupiletite rutuga ära ostmist, tasuks vaadata ka, mis hinnaga majutust leida on. Ja kui kallis kohapealne elu on. Saint Martini hotellid on suhteliselt kallid ja kohapealne elu ilmselt ka. Majutust võib vaadata ka www.hometogo.com lehe kaudu. Ühel lehel koos hotellid, airbnb jne.

Käisin kevadel NY-s, maandusime JFK lennujaamas. Koheselt jagati lennukitelt tulijad kaheks. Ühte järjekorda pidid võtma need isikud, kes varasemalt olid Ameerikat külastanud, teise need, kes esimest korda Ameerikat külastasid. Teine järjekord venis. Pooltes boksides ei olnud keegi tööl ja ega töölolijad ka end tööga ei katkestanud. Arvan, et 3 tundi võib jääda liiga lühikeseks ajaks, eriti kui terminali ka veel vahetada tuleb. https://www.airport-jfk.com/terminals.php

Barbadose toidukaupade hindadest võib aimu saada Massy Store kliendilehtedest. Hinnad on kohalikus vääringus. http://www.massystores.com/bb/category/promotions/

Taksohinnad lennujaamast: https://www.gaia.bb/content/taxi-rates-airport , bussipileti hind lennujaamast on 3.50 BDS.

Meie olime Karoni servas hotellis Phuket Island View. http://www.phuket-islandview.com/ Kaugel ei ole ei Kata ega Karoni keskus. Hotelli pluss on see, et  astud väravast välja, tuled üle tee ja oledki kohe rannas. Hommikusöök oli hea, meil oli toas tasuta wifi . Hotellil oli ka kaks basseini, ühe juures oli baar ja massöörid. Väiksed poekesed olid ka olemas. Tuli rannas puuvilja või kookose isu, 5 minutiga olid ostud tehtud. Kui rannas palavaks läks või ära tüütas, sai basseini ääres varju all raamatut loetud või vees ligunetud. Rannapuhkust on hea veeta ranna lähedal.

Rand ise oli pikk ja valge liivaga. Ühel läheduses asuval hotellil on ka suunaga rannale veebikaamera. https://www.marinaphuket.com/live3.php

Meie kasutasime Phuket SRC Travel teenuseid. Transfeer sai eelnevalt interneti kaudu ära broneeritud. Lennuk küll hilines, aga ei olnud probleeme. Autojuht ootas sildiga kokkulepitud kohas. 5 inimest ja 5 kohvrit mahtus lahedalt sõitma.

Hinnad kodulehel:

Mina julgen soovitada Rezo teenuseid. Järele proovitud mitmel korral ja kui õnnestub, siis sel sügisel uuesti. Suurepärane giid, korralikud autod ja turvaline sõidustiil . Sel sügisel sõidame Gruusiasse (Turkishiga). Leiab ta FB-st.  https://www.facebook.com/voyage.georgia

Mina ja mu tuttavad oleme tellinud amazon.de lehelt Samsonite kerged kohvrid. Võib saada poole odavamalt kui Eestist. Otsida tasuks Cosmolite või Lite Shock seeria kohvrite hulgast.

Keda huvitab rongidega sõitmine, siis siin üks informatiivne leht inglise keeles: https://www.seat61.com/Vietnam.htm

Pileteid tasuks vaadata ka ühe otsa kaupa. Minna ju vôiks siis nii, et kauem vôtab aega, aga tagasitulekuks eelistaks otselendu. Seal peab nädalapäevi vaatama. Phuketist tuleb väga heal ajal lend otse Helsingisse kolmel päeval nädalas. Väljalend on normaalsel ajal ka Helsingis samal päeval 18.30. Isegi Tallinnasse jôuab normaalsel kellaajal.
QA peetakse üheks paremaks lennukompaniiks, seega kui mul oleks aega, valiks ma pika vahemaandumisega Dohas ja vaataks ka linna üle.
Turkish oleks tagasilennuks siis hea, kui on rohkem pagasit. FA-l lubatud 23 kh, TA-l 32. Toit on neil hea ja veini pakuvad ka.

Jaanuari ma ei vaadanud, aga augustis-novembris üheotsa piletid olid alates 35.- ja edasi-tagasi 67. Proovisin nüüd uuesti. 1.jaanuarit pakub nii, et valid mitte otsereisi, siis andis. Aga 91€ on "kallis". Ilmselt oleks môistlik mitte liiga vara osta. Aga ülehomseks saanuks pileti 71€ eest.

Triixu. Siselennuga lennata on ilmselt odavam. Momondo annab hinnaks 35 €.
Pjotr1962, kui mina osin mingeid konkreetseid lennupileteid, siis käin ma paar korda nädalas Momondos katsetamas, võib saada hea hinnaga piletid ilma kampaaniatagi.

Siin on mõned soovitused eri hinnaklasside kaupa Phuketi saare eri piirkondades. Blogist leiab muudki huvitavat.
http://www.travellingking.com/where-to-stay-in-phuket/

Meie viiene seltskond üüris eelmisel sügisel Ayia Napast ~10 km kaugusel villa. Külastajatele jäetud käsiraamatus soovitati Johni taksot http://www.johncyprustaxi.com . Autosid on tal erinevaid, meid sõidutati Larnacast villasse korraliku väikebussiga, kuhu mahtusid ka meie kohvrid ära. Tagasi lennujaama ta meid viia ei saanud, aga kohe pakkus välja ka teise juhi, kes meile õigel ajal järele tuli.

Vaata lehelt http://www.accuweather.com/ või http://www.holiday-weather.com/ kus sulle sümpatiseerivas asukohas mis kliima on. Võimalik vaadata nii temperatuuri kui ka sademete hulka. Siis saad hakata juba majutuskohti ja soodsaid lennukipileteid otsima. Mina olen lennukipiletite otsimiseks kasutanud momondot ja majutuse otsimiseks kas https://www.homeaway.com/ või https://www.ownersdirect.co.uk/. Erinevad filtrid aitavad mellepärase leida.

Kuna Tallinnast enam Frankfurt Hahni Ryan Air ei lenda, siis lennata Riiast Frankfurt Hahni ja sealt edasi Montpellieri. Sealt Nimes'i rongiga. Läbi Riia saab ka Brüsseli kaudu Montpellieri sõita. Kahe linna vahe on ~56 km.

Miami Beachil algavad Booking.comis hotellide (mille hinnang üle 7) kahe inimese toa hinnad siiski poole madalamalt. Aga tuleb lihtsalt google maps lahti teha, valida sealt teekond Miami ja Orlando vahel ja siis on hästi näha, mis linnad tee peale jäävad ning kus samuti võiks ööbida.

Miami Beachil algavad Booking.comis hotellide (mille hinnang üle 7) kahe inimese toa hinnad siiski poole madalamalt. Aga tuleb lihtsalt google maps lahti teha, valida sealt teekond Miami ja Orlando vahel ja siis on hästi näha, mis linnad tee peale jäävad ning kus samuti võiks ööbida.

Miami Beachil algavad Booking.comis hotellide (mille hinnang üle 7) kahe inimese toa hinnad siiski poole madalamalt. Aga tuleb lihtsalt google maps lahti teha, valida sealt teekond Miami ja Orlando vahel ja siis on hästi näha, mis linnad tee peale jäävad ning kus samuti võiks ööbida.

Aitäh nõuannete eest. Piirkond on nüüd siis selge- Sultanahmet. Kuna läheme kolmest inimesest koosneva sõpruskonnaga, siis hakkasin erinevate saitide kaudu otsima ka sobivat majutust. Silma hakkas päris palju apartmente vanalinna piirkonnas, ruutmeetrite poolest tublisti suuremad kui tavaline hotellituba ja ka hinnad on täiesti mõistlikud ning milledel olid ka kõrged kasutajate hinnangud. Ise eelistaksin ~40 m2 apartmenti 18 m2 hotellitoale. Keegi meist ei soovi olla üksi toas.
Kas keegi on kasutanud Istanbulis ka apartmenti? Hommikusööki nad küll ei paku, aga ilmselt ei ole probleem ka hommikusööki linnas süüa või siis kööginurgas midagi valmistada.

Lennukipiletid on nüüd juba ostetud, lennujaam on Atatürk. Reis esmaspäevast pühapäevani. Kas keegi oskab öelda, kas Istanbulis ka ühe nädala transpordi perioodikaarti saab osta?

Sel nädalal Nice'st lennates sobis sealsele lennujaamatöötajale ka id- kaart ja meilile saadetud kinnitus internetis tehtud check -ini kohta. Trükiti pardakaardid nii Riiga kui Tallinnasse. Meilile saadetud QR-koodi seega see kord katsetada ei saanud. Mina tegin küll check -ini hotellis juba, aga nt. Nice lennujaamas on ka tasuta wifi.

Nii. Frankfurt-Hahnis siis maandutud ja 7 tunni pärast edasi lennatud.
Lennujaam asub tõepoolest keset ei midagi. Aga... Autorendifirmade lettide juurest kui lennujaamast väljuda, on parkimisautomaadid ja pagasihoidla. Meie valisimi kõige suurema hoiuruumi, sinna mahtus 2 käsipagasi kohvrit ja käsipagasina kaasas olnud reisikott. Maksis see 4 eurot. Kasutaks pagasihoidlat isegi siis, kui kavatseks kõik need 7 tundi lennujaamas passida, endal oleks mugavam ja see raha pole nii suur. Ilmselt väiksemad kapid on ka odavamad. Oli neid kokku 3-s suuruses.
Kui lennujaamast väljuda, siis liikudes paremale ja möödudes esimesest paremale jäävast autoparklast on bussipeatused. Tuli väikebuss, bussijuht oli hästi sõbralik, küsis kust oleme ja soovitas meil osta tavapileti asemel nn tuuripilet. Seda saavad siis osta need, kes samal päeval tagasi tulevad. Kui muidu oli üksikpilet ligi 8 eurot, siis 2 tuuripiletit maksis meile 21.20. Sõit lennujaamast oli huvitav. Esmalt natuke suurema teeni jõudes möödusime me ka Hahni prügitöötlemisfirmast, aga tee oli sama hull kui kõige kehvem Tallinna tänav sellel kevadel. Õnneks oli sellist teed mõned kilomeetrid (tagasi tuli buss küll veidi teist kaudu). Siis keerutas ümberkaudsete külakeste vahel, peale meie tuli bussi veel üks inimene, Lauskmaast said äkki kuplid ja siis juba mäed. Viinamarju kasvatati 45 kraadistel nõlvadel. Igatahes, Zelli me jõudsime. Tegemist on kena Saksa linnakesega, mis asub kahel pool Moseli jõe kaldal. Üle jõe viib jalakäijate sild. Meie üle silla küll ei läinud, vaid piirdusime linna vanema osaga. Kogu linnakese elu toimub veini ümber. Palju on veinipoode ja veinitubasid. Kuna hetkel ei olnud hooaeg veel avatud, siis osa kauplusi ja söögikohti olid lihtsalt kinni, kauplustel küll kaup tänaval väljas, aga samas ka silt, et avame nt. 16.00. Sama oli ka söögikohtadega. Siiski, süüa me saime ja veini juua ka. Linn on hästi puhas ja korras. Näha on, kuhu suvel suured lillekompositsioonid ja väravad tulevad. Kuu aja pärast on linnake ilmselt väga kena ja lilli täis. Kuigi lilli oli ka praegu juba.
Ühesõnaga, kel on pikalt päeval Frankfurt-Hahni lennujaamas passimist, siis neile soovitan küll pagas ära panna ja sõita Zelli.

Veel üks soovitus. Võtke kaasa sularaha. Meie oleme harjunud, et igal pool saab maksta kaardiga, aga ei lennujaama söögikohas ega ka Zelli kohvikus me kaardiga maksta ei saanud. Veinipoes kus lihtsalt veini joomask käisime, seal maksime ka sularahas.