Viimased kommentaarid

India veine võib osta nt ka ebay.de-st. ~15 euro eest tuuakse sulle koju kätte. Ja siis võib osta juba 90 liitrit korraga.

Isanbulist küll väljuvad ja saabuvad Teherani lennukid.

Ja veel nii mõnest muustki kohast.

Küprosel on ka mitu korralikku vee parki.

Ayia Napa Waterworld 

Fasouri Watermania Limassoli lähedal

Aphrodite Waterpark Pahphose lähedal

Oktoobris on seal veel päikseline. Isegi novembris veel. Enne laste merre laskmist peaks vanemad vaatama, ega meres jellyfish'i pole. Meie reisi ajal kaks inimest läksid õhtul merre, kõhutasid kaldavees ja said nahakahjustusi. Edasised päevad veetsime villa basseini ääres. Samas, seda "elukat" kohtab ka mujal kui Küprosel. Vahel isegi rannad suletakse.

https://in-cyprus.com/jellyfish-spotted-off-cyprus-fisheries-department-issues-advice-to-bathers/

Võid otsida selle lehe kaudu: https://www.travelmath.com/nearest-airport/

Kunagi sõitis Ryanair Bremenisse, praegu on küll Tallinnast lendavate sihtkohtade nimekirjas, aga ühtegi lendu võimalik valida ei ole.

Eelmise aasta lõpus jagati ka Trip.ee-s infot soodsate Iraani lennukipiletite kohta.

Ilmselt oma Bali reisil koos väikelapsega käisite nii (õnnelikult) ära, et midagi ei juhtunud. Nüüd jälle vist lastega minek. Kui oli olemas raha reisi ostmiseks, tuleb leida raha ka tervisekindlustuse tegemiseks. Kõige väiksemat summat mina ei valiks. Reisikindlustus ei pruugi samal päeval kehtima hakata, seega oleks viimane aeg see ära teha. Ka reisitõrke kindlustus võib vajalikuks osutuda.

Mõned juhtumid, mil läks vaja tervisekindlustust.

Egiptuses saadud kõhuhäda võib üsna kulukaks osutuda.

Soodsate lennupakkumiste ajaloost saab vaadata, millise hinnaga pileteid on pakutud.

Hoi An meeldis mulle väga, oleks seal tahtnud olla natuke kauem. Kahjuks on november selles piirkonnas pilvine ja vihmane. Selles linnas on ka tohutult igasuguseid siidist kangaid ja tooteid (näiteks voodipesu) müügil. Kui midagi silma hakkab ja meeldib, siis tuleb sealt ära osta, sest ise tegime vea ja lootsime reisi lõpus Ho Chi Minhist osta, seal kahjuks polnud neid üldse.

Da Nangis suurt midagi teha ei ole, aga sealt oli mugavam väljasõite teha. Hues käisime. Tohutu kompleks, osa hoomeid varemetes, osa enam-vähem säilinud. Käivad renoveerimistööd, aga vaatates nende tööriistu, siis ilmselt ei saa see töö seal iialgi otsa.  Üks [droonivideo](

) kohast ettekujutuse saamiseks. Tegime väljasõidu ka Ba Na Hillsi. Rajasid sealse puhkekeskuse prantslased oma kodanikele, kuid ise nad seal puhata ei jõudnudki. Alates 2013 aastast sõidab üles külla maailma pikim köisraudtee. Sõit üles kestis veidi alla 20 minuti, vaated imelised. Üleval tohutu turistide hulk, peamiselt vietnamlased. Palju kahjuks ringi vaadata seal ei saanud, sest äkki oli terve küla pilve sees ja ringi tuli liikuda käsikaudu. Seetõttu ei läinud me ka Kuldse silla juurde. Üks youtubest leitud [droonivideo.](
)

Kohe Vietnami pinnal maandudes ostsin lennujaamast kohaliku sim-kaardi, see ei maksnud palju, aga andis palju vabadust juurde.

Majutuskohtasid valisime üks päev ette. Parimad hinnad olid Agodas.

What are traffic fines in Thailand for foreigners? In late 2018 the Land Transport Department in Thailand has proposed to raise fines for various traffic law infringements highlighting driving without a driver’s license or insurance. New penalties for driving without or with a suspended driver’s license might be three months of imprisonment and/or 50 000 baht (about USD 1 500) fine.

https://thailandtravelessentials.com/do-you-need-an-international-driving-permit-in-thailand/#How_to_avoid_being_pulled_over_by_the_police_in_Thailand

Ei oska küll autorendifirmat soovitada, aga meeldetuletuseks, et Tais on vasakpoolne liiklus ja ainult Eestis välja antud juhiloaga seal sõita ei või. Nõutav on sellele lisaks ka “International Driving Permit” (IDP).

If you do not have a valid license and an IDP, you can be held fully responsible for any accident you are involved in and any insurance coverage may automatically become void as you were driving illegally.
https://www.thephuketnews.com/tourists-driving-in-phuket-get-legal-or-get-fined-or-worse-60290.php#c61v1aZV2J6FAOES.97

Enne lennupiletite rutuga ära ostmist, tasuks vaadata ka, mis hinnaga majutust leida on. Ja kui kallis kohapealne elu on. Saint Martini hotellid on suhteliselt kallid ja kohapealne elu ilmselt ka. Majutust võib vaadata ka www.hometogo.com lehe kaudu. Ühel lehel koos hotellid, airbnb jne.

Käisin kevadel NY-s, maandusime JFK lennujaamas. Koheselt jagati lennukitelt tulijad kaheks. Ühte järjekorda pidid võtma need isikud, kes varasemalt olid Ameerikat külastanud, teise need, kes esimest korda Ameerikat külastasid. Teine järjekord venis. Pooltes boksides ei olnud keegi tööl ja ega töölolijad ka end tööga ei katkestanud. Arvan, et 3 tundi võib jääda liiga lühikeseks ajaks, eriti kui terminali ka veel vahetada tuleb. https://www.airport-jfk.com/terminals.php

Barbadose toidukaupade hindadest võib aimu saada Massy Store kliendilehtedest. Hinnad on kohalikus vääringus. http://www.massystores.com/bb/category/promotions/

Taksohinnad lennujaamast: https://www.gaia.bb/content/taxi-rates-airport , bussipileti hind lennujaamast on 3.50 BDS.

Meie olime Karoni servas hotellis Phuket Island View. http://www.phuket-islandview.com/ Kaugel ei ole ei Kata ega Karoni keskus. Hotelli pluss on see, et  astud väravast välja, tuled üle tee ja oledki kohe rannas. Hommikusöök oli hea, meil oli toas tasuta wifi . Hotellil oli ka kaks basseini, ühe juures oli baar ja massöörid. Väiksed poekesed olid ka olemas. Tuli rannas puuvilja või kookose isu, 5 minutiga olid ostud tehtud. Kui rannas palavaks läks või ära tüütas, sai basseini ääres varju all raamatut loetud või vees ligunetud. Rannapuhkust on hea veeta ranna lähedal.

Rand ise oli pikk ja valge liivaga. Ühel läheduses asuval hotellil on ka suunaga rannale veebikaamera. https://www.marinaphuket.com/live3.php

Meie kasutasime Phuket SRC Travel teenuseid. Transfeer sai eelnevalt interneti kaudu ära broneeritud. Lennuk küll hilines, aga ei olnud probleeme. Autojuht ootas sildiga kokkulepitud kohas. 5 inimest ja 5 kohvrit mahtus lahedalt sõitma.

Hinnad kodulehel: