Zakyntos

Esimesed peaksid Aurinko reisidelt tagasi olema, ootaks muljeid endal minek kuulõpus. Hinnatase võrreldes teiste Kreeka saartega, kas ostsite ekskursioonid korraldajalt või rentisite lihtsalt auto, rannad jms?

Olen tagasi saarelt. Hinnatase suts kallim kui eelmisel aastal Kreekas, sest nüüd on põhjendus- peavad makse maksma, aga kõik käib endiselt sularahas. Korraldaja exkursioonid on mõt kallis. Osta tänavamüügist kui inglise keelest aru saad. Võrreldes teiste saartega (Rhodos, Kos, Kreeta) on Zante turisminduse poolest lapsekingades. Naabersaar Korfu on kordades parem ja ilusam! Uskumatu, aga juuli lõpus oli jahe- ainult 25-29 sooja ja pilvine! Aga vesi ja rannad suurepärased! Söögid ka, aga Argassis mereande ei leidnud (ainult sügavkülmas olnuid tehti. Kuhu kanti lähed? Argassi oli ääretult vaikne, rahulik, ei kreeka muusikat ega lärmi! Polnud ka soomlasi ja vähe venelasi. Enamus idaeur riikidest. Kilpkonnareis klaaspõhja laevaga oli petukas- kogu reisi ajal nägime ainult ühte kilpi ujumas ja see vist oli ka paelaga veepõhja küljes kinni, et turistidele näidata. Viidi saare liivaranda, lasti ujuma, baarist ostma ja siis tagasi. Ka piraadilaev oli väga ülerahvastatud ja hind kallis. Süüa-juua pidid lisaks baarist ostma.(Andeks, võrdlen eelmise aasta Korfu reisiga sama)Aga üldiselt on Kreeka puhkus ikka võrreldamatu Eestis olemisega! Olgu siin või kuumad ilmad, aga juba õhk ja päiksepaiste on Ükskõik millisel saarel teine!

Käisin samuti Aurinko esimese reisiga juuli lõpus Zakynthosel ning samuti Argassis. Huvitav, et meil paistis päike igal päeval - ainult äramineku päeval oli alates pärastlõunast pilvisem. Õhutemperatuurid olid pigem 30 kanti, kuid ka 25-28 kraadi on tegelikult ju väga soe?

Saar ise meeldis väga. Argassi oli rahulikm, kuid mitte liiga rahulik. Saare keskus Zante (Zakynthos town) on ~4 km kaugusel ning seal leidis peaväljakult ka paar tümpsumuuusika baari.

Kes ise autot rentida ei taha, siis täitsa asjalik on saare bussiekskursioon. Zakynthosel olles tuleb võtta laevareis postkaardipiltidelt tuntud Laevahukuranda (Shipwreck Beach). Kui tahta vältida suuri ekskursioonilaevu, siis võibolla tasub uurida väikeste laevadega transporti Porto Vromist või Siniste koobaste juurest (vastavad reklaamsildid olid väljas). Imeline rand tasub igal juhul külastamist - päriselt on veel ilusam, kui pildil!

Saarel liiklus rahulik ja sujuv. Soovitaks rentida auto/atv/roller ja ise ringi sõita - juua jahutav jook supervaadetega Kampi tavernas, külastada Porto Vromi koopaid, käia imelisel Laevahukuranna vaateplatvormil, teha pilt Kreeka vanim, 2000.a vanuse oliivipuuga, külastada oliivitehast ja pisemaid külasid jne.

Muidugi rannad - Vasilikose rannad, Kalamaki pikk liivarand, meile meeldisid ka pisikesed rannasopid Agios Nikolaose ning Tsilivi vahel.

Orienteeruvad rendihinnad: linnajalgratas ~7-10€, roller ~23€, ATV ~45€, sõiduautod al 30€ ja lahtised Suzukid al 65€.

Saar on pisike, kuid nädalaks tegevust jagub. Kui jääb väheks, siis Kefaloonia saar jääb kõigest 1,5h praamisõidu kaugusele.

Mõnusat reisi!