Viimased kommentaarid

Tundub, et nii ongi nagu Blue kirjeldas. Seda millal konkreetselt Sulle tuleb vastus, et test negatiivne on ettearvamatu. Niipalju kui olen arusaanud siis see võib olla kuu pärast või nelja kuu ja keegi ei taga, et ka kuue kuu pärast negatiivse paberi saad esitada.

Arvestades, et sellises olukorras olevaid inimesi on miljoneid, siis ilmselt mingi aeg võetakse kasutusele koos vaktsineerimispassile ka  läbipõdemis märge.

Domeeni nimi ja kasutaja alles registreerumine ütleb mõndagi, kui mitte kõik.

Ja muuseas, miks peavad kogemused mahtuma kahe aasta sisse? Kahe aastaga on turismis kõik ju muutunud. Isegi kahe kuuga.

Koolilõpureisile olen ka ise lisaks sattunud. Siis oli põhiline teema rahavahetus. Kapa-kohila noored läksid kõik Tsehhi eesti kroonidega ja imet nende eest ei saanud midagi. Mäletan siiani kuidas Karlovy Varys läks kogu aeg sellele, et nad iga rahavahetuspunkti juures pidid selgeks tegema kas EEKe vahetatakse. Lisamärkusena, et mulle jääb arusaamatuks vanemate ja õpetajate juhtnöörid ja info mis anti. EEK ei ole EUR isegi mitte RUB Tsehhis.

Teine meenub sõbrannaga kunagi Pariisis kui tema eesmärk oli "kõik" muuseumid läbi joosta. Mina oleks vaadanud mõnda ja põhjalikumalt ning nautinud ka Pariisi ennast, joonud vahe peal klaasi veini kusagil kohvikus, käinud parkides jms. Mitte tormanud kella järgi nagu napakas. Enam selle inimesega kuhugi ei läheks.

1. Matkaautoga Lätis 4 või 5 päeva. Ära jäi igasuvine puhkus kusagil Kreekas või mujal vahemere ääres. Ära jäi ka kaua oodatud Tansaania (safari ja Sansibar). Piletid sai ostetud juba eelmine aasta. Õnneks sain kõik rahad tagasi s.h reisikindlustuse. Seega rahalist kaotust ei saanud, kuid kooohutavalt kahju on.

2. Ootan ja vaatan ja loodan parimat.

Reiside edasimüüjad eksisteerivad mitmel põhjusel. Vanasti kui kõik paberil käis ja korraldajad Tallinnas asusid, siis edasimüüjate puhul ei pidanud Tartust Tallinna tulema jne, edasimüüja tegi selle sinu eest ära. Teine oluline põhjus on see, et edasimüüjad müüvad kõigi (suuremate) korraldajate reise, ise ei pea kõiki läbikammima netis ja vaatama kes-kuhu korraldab ja sihtkohtade-aegade-hotellide valik on laiem, tihti on ka sama hotell, sama toitlustuse-toaga erinevatel korraldajatel erineva hinnaga. Minu praktika järgi ei ole hinnavahe küll suur, kuid siiski on olnud.

Edasimüüja tavaliselt otsib sulle sobivad variandid välja eri korraldajate osas.

Mis puudutab reisiraha tagasisaamist tühistamise korral, siis kuuduste järgi suuremad bürood nt Estravel, Reisiekspert, Kaleva jms peavad raha korraldajale hiljem edasikandma (vahetult enne reisi) ja kui midagi juhtub on raha edasimüüja käes. Sellest olen ise kasu saanud siis, kui korraldaja pankrott tuli. Väiksed edasimüüja olid raha juba sellesse pessa edasi maksnud aga suured ei olnud ja said raha inimestele tagastada. Teised said tagasi ainult mingi 10 või 15%.

Sigala: tõesti või?

 1800-2100. See muidugi vähe, ei tea eriti kedagi Eestis kes nii vähe teeniks aga ellu vast jääks

To Trippp  Novatours 24.10 ja 31.10

Novatours ega keegi teine reisikorraldaja ei saa tänasel päeval küll väita, et lend toimub. Erand kanaaridle muust Hispaaniast on alles arutlusel ja tundub, et rohkem meedias kui ametnike kabinetis.

Isegi kahe nädalaga mis makseajani jäänud on võib muudatusi tuua. Jää stand-by reziimile.

Juba leidsin, ei oska postitust kustutada.

Üritaksin neid pommitada meili teel, pealkirjaks nt teil on vale kuupäev, kiire lennule jõuda vms. Sarnases olukorras, kus suurfirmalt on midagi kiirelt vaja nende vea tõttu olen googeldanud välja ka võtmetöötajate mobiili numbrid ja helistanud sinna. 

Tasub ka 1247 helistada ja neile seletada olukorda, äkki saavad aidata või perrearsti number.

Nende enda lehel on info, et E-post: klienditugi@synlab.ee (E-R 8-18.00, e-kirjadele püüame vastata ka nädalavahetusel)

Päikese kadedus?

Ise sai ka käidud matkaautoga see suvi Lätis (teistkordfeselt üldse matklaautoga tundus mõistlikum puhkuse viis). Ja lugesin ka neid  postitusi ennem.

PS ei rentinud autot Tartust ega nende firmalt, kuid kasulike nõuandeid sain.

Arvan, et antud ajahetkel hiljutised kogemused ei aita isegi lähiriikide puhul. Klient käis esmaspäeval, keegi ei olnud midagi kontrollinud, kuid nt ametiasutuses töötajad kandsid maske. Ja turvad lasid inimesi sisse samapalju kui neid välja läks. Kuna käis tööasjus siis ei pidanud karantiinis olema ja tuli õhtul tagasi. Sõiduaega jms arvestades viibis Riias ainult paar tundi, ülejäänud aja üksi autos.

Jäta tulemata, pakun, et sind siin keegi ei oota.

to: kat1273

teemaalgataja liitus 4 päeva tagasi ja on sellest ajast ainult trollinud (loe ta postitusi, kuigi ega need lugemist ei vääri). Sellistele ei tasu "laskemoona anda"

Jäägi sinnna, vähemalt 14 päevaks.

Praegu näitab, et Bergamo on tühistatud. Ilmselt selline kamm kestab kuni meie viletsus, vabandust valitsus suudab mõistusele tulla või EL ühtsed piirangud kehtestab.

Millest Sa järeldad, et see lend toimub-liin avaneb?

Ise poetan pisara, pidime sept lõpus minema, Nüüd kahjuks jääb ära.

Uudis oli, et see nädal valitsus seal arutab.

Samas oli ka uudis, et TUI pakub ainult lend edasi-tagasi Hel-kreeta al 30 eur viimase hetke kohtadele

Eile laekus Turkisilt, kuigi nad meilis kirjutasid, et tagasimaksed hakkatakse tegema alates 9.september. Lend tühistati 24.07, 06.08 võttis sealt keegi veel eraldi ühendust Eesti kontorist ja küsis millist valikut soovin kasutada, valisime raha tagasi ja eile laekus (12.08).

Lend ise pidi olema 18.september.

1. Nagu moderaator mulle kunagi ütles, ei tasu nii tundlik olla, siis ei tasuks seda eemaldada.

2. Minu eelmise kommentaari puhul pole ju midagi valesti, ainult algset postitust on muudetud. Äkki tasuks moderaatoril võtta õigus juba tehtud postitust kasutajatel muuta,.