Viimased kommentaarid

Aga kas need ei ole üks ja sama asi?

To:kapo311

Aga Eesti ei ole ju nende riikide loetelus, kes seda e-versiooni kasutada saavad. Endal minek jaanuari lõpus ja lasin igaks juhuks saatkonnas viisa vormistada.
Kas on kellelgi ka reaalset piiriületuse kogemust see e-taotlusega?

Kahjuks mitte mingit muutust. Seda nimekirja lugeda on kummaline, baltikum on väljas, põhjmaad ja poola sees. 

Sõidan ise jaanuaris ja enne seda detsembris valgevenesse seega panin viisa varakult "töösse" eelmine nädal juba helistati viisa eksperdist, et valmis läks kusagil 2 nädsalat

Kuna küsiti EU-d siis panen teemast osalt mööda olen aastavahetusel olnud Riias ja Antalyas. Mõlemad olid olmamoodi huvitavad. Seekord lähen üle 15 aasta vist bussireisile aastavahetuseks Minski.


Ma arvan, et aastavahetusel käib möll kõigis (suur)linnades ja valiku teeksin lennupiletite jm kulude järgi.

Ise küsin ise vastan, reisilt tagasi. 

Kasutasime Oryx rendifirmat, auto saime kätte Spliti lennujaamas, broneerisin otse meili teel nendelt ja täpsustasin erinvaid kindlustustingimusi jne, teenindus oli meeldiv ja kiire. Lisadena olid riigist väljasõidutasu, praamiga ületamise tasu, autoabi ja muidugi täiskindlustus 0 omavastutusega.
Alustuseks tegid nad lennujaamas ise soodustust ja ei küsinud lisa riigist väljasõitmise eest, roheline kaart anti kaasa. Kehtis kõigis riikides v.a Kosovos, kus ostsime piirilt kohaliku kindlustuse Horvaatia nr-ga autole maksis 15 eurot ja miinimumperiood oli 15 päeva. Kohalike nr-ga autodele oli odavam, Serbia nr-ga kallim (kokku oli 3 eri hinnakirja).
Auto puhul oli kohapeal isegi valida, võtsime Skoda Rapido, 11 päeva rent koos kõigi lisadega oli natuke alla 5500 HRK.

HR nr-ga autot vaadati väga tigedalt Albaanias, ühes väikeses tanklas Kosovo mägedes kukkus küll üks kohalik sõimama, kuid tankla töötaja vehkis talle midagi kätega ja ta sai aru, et ei ole horvaat ning tõmbas tagasi.
Durreses hotelli otsides ja kohalike käest küsides oldi algul väga tigedad ja saadeti eri suundadesse, kohe kui aru said, et pole horvaat olid vägagi abivalmid ja sõbralikud.
Parkisime auto üldiselt käidavas kohas või hotellide privaatalal, kuhugi suvalisse urkasse mitte.

Daniel´i poolt olevas firmas ei kontrolli need "vastutulelikud inimesed" kas gaasiballoon töötab või mitte. Kasutasime nende väiksemat autot juulis ja seiklusi gaasiga oli rohkem kui rubla eest. Vastutulelikust ei näinud kusagil.

Kuule Tip dokumentide kättesaamine ei tohiks olla selline teadus. Igasugu filipiinlased kes eestis elamisloa alusel on eraldi teema.

See reisikiri on asjalik ja vajalik, kuid kas keegi oskab ka vastata minu ALGSELE küsimusele?  Või see teema lihtsalt võeti üle?

Sõltub mis on odav. Eeldusel, et Tallinnas siis Kristiine keskuses on pood kus müüakse kvaliteetseid kohvreid, õigemini on seal teine ka kus müüakse odavamaid aga viletsamaid. Kvaliteet pood on mingi easy travel vms nimega teine on baggage vms nimega.

Kõige soodsamalt sai vist mingi aeg rimi kleepsudega kohvreid eri suurustes.

Küsimus on pisut totakalt sõnastatud.

Trav3113r seletas õigesti, kuid jättis mainimata, et ega hinnad numbriliselt liirides väiksemad ei ole. Liirides iseenesest võivad hinnad tõusta, eriti turisti kaupadel-teenustel kuna kaupmees endiselt soovib saada samapalju eurosid oma kauba eest.

Ja kuna liir laseb hetkel nagu jo-jo siis võivad kaupmehed keelduda hindade määramisest ja arveldamisest liirides, eriti kallimate tööstuskaupade puhul.

Kas Sulle ei tundu, et "shoppad" kahte eri puhkust.

Ma ei tea kas see ka alati tõele vastab, kuid olen kuulnud kohalikult reisiesindajalt, et Kavosi autorendifirmad võivad nõuda ka tagatist krdiit kaardilt, mida muidu mujal saarel ei harrastata. Võib-olla see on sõltuvuses rahvusest....

Oh my god. Sügav kaastunne. Kavost nimetavad kohalikud idiootide külaks, sa oleks nagu lahkunud Kreekast ja sattunud Uk-sse. See on briti noorte peoküla sellest ka nimetus idiot´s village.
Igas teises majas on arstipunkt ja apteek, hinnad on esitatud naeltes jms.
Isegi pita gyrosel on kohalikud söögikohad asendanud suurepärase kreeka jogurti odava vist mootoriõlist tehtud majoneesiga, sest see on nendele koduselt mugav. Milleks suurepärased kreeka maitseained kui võib nagu Mcdonaldsis kõik majo ja ketsupi seguga üleujutada ja selle cocaga alla loputada. Kreekast ei ole seal külas midagi järel, isegi enamik suveniire olid minumeelest Uk-ga seotud.

12 päeva seal ei ole midagi teha. Loodetavasti on teil vähemalt kellelgi juhiluba. Parem hakka kohe autorendi pakkumisi lappama. Ülejäänud Korfu on super.
Meie olime seal vast paar tundi ja sellest piisas. Läksime ka ainult sellepärast, et seda küla omasilmaga näha, ei oleks uskunud, et selline asi olemas võiks olla muidu suurepärasel saarel. Autoga olge külas ettevaatlikud kuna purjus brittidel on kombeks valel ajal auto ette tuikuda.

Kas mobiil ID-d ei ole?
Plaan C võiks sel juhul olla, et ema esitab avalduse.
Tegelikult peaks DHL ekspressiga jõudma see sinna paari päevaga, saatmiskulu on muidugi kõrge.

Tõeliselt lahe kirjeldus.
Kas kütusehindade puhul kehtib ka mingi loogika, et suurlinnades odavam, üksikus teeäärses tanklas kallim. Või on mõni kett oluliselt odavam kui teine?

Antinoos on peldik, soovitan eemale hoida ja midagi muud valida.

Kas keegi teab midagi Christiana Beachi kohta? Tripadvisor oli väga laialivalguv

Võtsime Focuse, autoeurope.eu kaudu (kõige soodsam) rendifirma oli Thrifty.
Kusjuures üks päev extra mõtlemist läks maksma ca 45 extra eurot. Ööjooksul oli hind tõusnud.

Reisime kahekesi (2 naisterahvast 1 load, teisel ei ole). Kardan kõige rohkem, et rahvusparkides võib jäda focuse kõrgus liige madalaks. Oleme sõitnud Yarisega "matkaradadel" Islandil ja kohati tundus küll, et põhi võib kinni jääda (ei olnud F teed).
Kui suure tõenäosusega on focusel või escapel see kiiruse ületamise hoidik? Autorendi andmetest seda ei näe-kirjeldata.

Käisin paar aastat tagasi Finnmatkat´ega. Nad äkki müüvad mõistliku hinnaga ainult lennupileteid ka.

Tänud. Just Chicago hotelliga tegemist. Seal oli veel kahe reaga

Over night Valet parking rates are $44.00 free in/out service
Parking at next door Garage is $39.00 free in/out service

Järelikult siis ongi tasua edasi-tagasi sõitmise võimalus mingi aja jooksul (õnneks meil seda vaja ei ole). Pargime ja järgmine päev sõidame edasi.

Nüüd on ilmunud lennuaeg. Pühade ajal ei ole reisikorraldajaga ühendust võimalik võtta:)