Autoreis Ukraina+Visegrad 02.08. kuni 3-4 nädalat

Karpaadid
Kiiev
Moldova
Odessa
Ungari

Tere! Kavas sõita augusti alguses mõni nädal ringi. Peamised sihtkohad Kiiev, Odessa+kohalikud rannarajoonid, Karpaadid ja mis nende vahele juhtub. Kokkuleppe asi mis muud juurde võtta ja kui laialt/pikalt reisida. 20 päeva miinimum Tallinn - Tallinn, hea meelega pisut rohkem. Marsruut Tallinn - Riia - Poola - Kiiev - Odessa - Moldova - Podolia - Karpaadid - Ungari (Eger vähemalt) - Tallinn. Juurde võib aja ja soovi korral võtta kas Ukraina Aasovi mere randa (Henitšesk ja Arabati sääre Hersoni oblasti poolne osa), rohkem Lääne-Ukrainat (eriti Galitsiat), nats Rumeeniat, Slovakkia, Tšehhi mingid osad, Austria ja/või Ida-Saksamaa alad. Erisoovi korral ka muid kohti võib kaaluda. Kas sinna- või tagasiteel tahaksin ka Lublinis peatuda.

Kaasreisija osas mul pole erilisi soove, muud kui 1, max 2 inimest (sõltub kas lähen 2- või 5-kohalise sõiduautoga). Vanus, sugu, suurus, varakus jne. ebaolulised nii kaua kui maksad enda osa kütusest ja majutustest ning saab hakkama autoreisi eritingimustega ega taha kõlaritest sõidu ajal muusikat kuulata mis mulle vastumeelne.

Majutuse hinnad enamjagu 10-30 €/öö kahe peale kui ühes toas ja kütusekulu kui nt. 7000 km, umbes 250 €/nägu. Mõnes ranna- või loodusekohas võib ka kaaluda telgis ööbimist ja mõnes kohas tuttavate juures ka võimalik. Ise aga kasutan tuttavaid harvavõitu lihtsalt praktilistel põhjustel.

Ise olen keskealine (või vähemalt sinna suunda liikuv) meesterahvas, kes saab hakkama enamuse teekonna keeldega ja tundeb kõik teekonna riigid hästi (elanud või kümneid kordu käinud). Isiklikud huvialad laiad, aga ajalugu, poliitika, loodus, kohalikud inimesed, rannapuhkus, linnad, foto, kultuur ja ringijalutamine peale söögi ja joogi (joogidest eriti kohalikud veinid minu huviala) mis mind reisil tõmbavad.

Vot sellist. Küsimustele vastan hea meelega ja reisi päevade osas on võimalik nats siia-sinna kaubelda. Ka võimalik ka osale reisist osaleda, nt. lennukiga ühte kohta ja autoga edasi või autoga niikaugele ja lennukiga tagasi.

Tallinnast kasvõi start 02.08, nii et peatumist Lätis mõni öö või siis 08/09.08, et enam vähem otse (max 1-3 vaheööbimist) Kiievisse või Lembergisse põrutada ja sealt rahulikumalt jätkata.

Tere.  Saan aru, et teie näol on tegemist suurte kogemustega sõitjaga.Mul on plaanis minna esimest korda autoga mai kuus Ukrainasse. Küsin, et kas Poola Ukraina piiril on vaja ka mingeid erilisi dokumente vormistada või mis nad seal nõuavad?