Otsin reisikaaslast Austraaliasse 2016 kevadeks ja/või järgnevaks Aasia seikluseks

Aasia
Austraalia ja Okeaania

Tervitus!

Pöördun mitmendat korda trip.ee keskkonna peale, kust olen endale varem leidnud suurepäraseid reisikaaslasi ja sõpru. Sedakorda mõnevõrra mastaapsema pakkumisega. Nimelt olen 2016 märtsis-aprillis liitumas Working Holiday viisaga Austraaliasse suunduvate eestlaste hordiga. Lisaks Austraalia kogemisele on aastase sealmail töötamise eesmärgiks koguda ressursse aastase põhjaliku Aasia reisi jaoks.

Siinkohal kutsun üles kõiki seiklejaid, kel midagi sarnast mõttes mõlkumas - ehk keegi teist oleks huvitatud mingil osal sellest suurest ettevõtmisest minuga liituma. Olgu siis vaid Austraalias töötamiseks, vaid Aasia rännakuks, vaid mingiks osaks ühest, või kõigest korraga. Mõtlemisprotsessi lihtsustamiseks täiendan infot.

Austraalia: Plaanis on minna aastaks ajaks. Alguspunktiks on esialgu plaanitud Melbourne. Endal oli plaanis leida tööd turismisektoris, näiteks hotellis. Kaalul olev variant selleks on ka paradiislik Whitsunday Island Austraalia idaranniku lähedal. See oleks aga ainult mõneks ajaks. Vähemalt pool aastat on plaanis töötada puuvillafarmis või veinitööstuses, kuna seal on tavaliselt suuremad teenimisvõimalused ning väiksemad elatuskulud. Sobiva pakkumise saamisel ei välista ka kogu aasta neis harudes töötamist, et rohkem teenida. Töökohtade alane eeltöö on tehtud, konsulteeritud teiste seal käinutega, käidud infotundides.

Aasia: Plaanis on alustada Austraalia lähedalt ning liikuda edasi lääne poole. Keskmiselt plaanis igas riigis veeta umbes kuu aega. Loomulikult nii pikka reisi on võimatu ette planeerida ja palju oleneb tee peal juhtuvast ja tunnetatavast, aga algne kondikava on selline: Indoneesia - Paapua saar, Sulawesi saar, Borneo saar (koos võimaliku mitmenädalase dzunglimatkaga läbi saare, mis venitaks Indoneesia osa kuni kahe kuuseks) Malaisia - Borneo saare Malaisia osa koos Brunei sultaniriigiga, muu hulgas 4096m Kinabalu mäe otsa ronimine Vietnam - riigi läbimine lõunast põhja, muu hulgas maailma suurima koopa külastamine Laos - riigi läbimine põhjast lõunasse Kambodza - tiir ka selles riigis, muu hulgas Angkor Wat-i Tai - Bangkok pikemaajalisemaks edasise reisi planeerimise ja viisadega tegelemise baasiks ning ring ka selle riigi peal Myanmar - lennukiga sisse ja kuu aega Kagu-Aasia kõige "tõelisema" riigi avastamist, kohapeal uurida, kas Myanmari-India maapiir, kust üksikud seiklejad on üle pääsenud, on realistlik variant, vastasel juhul lennukiga (ilmselt Bangkoki kaudu) Bangladeshi Bangladesh - nädal-paar ka selles vaeses alakülastatud riigis India - oleks huvitatud metsikute idaosariikide ja mägise Sikkimi külastamisest ning edasi budistlikul rajal lääne poole liikuda, järgnevad variandid on kas suur Hindustani poolsaare tiir lõunas või Nepaal ja siis edasi Pakistani (kuhu viisa saamine Indiast võib olla keerukas) Vähe külastatud Pakistani sooviks ekstensiivselt uurida. Reisi lõpuks olen mõelnud kahte varianti - kas Karakorami maanteed mööda metsikusse kõrbesesse Lääne-Hiinasse ja sealt Kasahstani, kus ots kokku tõmmata, või siis Pakistanist edasi suurepärasesse Iraani, kohtudes seal vanade sõpradega eelmise reisi ajast, ning lõpetades siis Dubais või Aserbaidzaanis.

Olen arvutanud, et säärase reisi eelarve peaks olema Austraalias aastaga kergesti teenitav, kui kohapeal hirmsasti raha ei raiska. Samuti on minu sõbrad juba sama mastaabiga reisi peale Austraalia-aastat väga edukalt realiseerinud.

Endast: Olen 26-aastane parandamatu seiklejakirega noormees. Varem seigelnud lisaks "kergemale" Lääne-Euroopale Balkanimaades (Horvaatia-Montenegro-Kosovo-Makedoonia-Albaania-Kreeka-Türgi), Lähis-Idas (Armeenia-Iraan-Iraak-Türgi-Süüria-Jordaania), Indias, Kaukaasias (Gruusia, kust hääletasin Eestisse), Lõuna-Ameerikas (Peruu-Boliivia-Tšiili) ning sel aastal lisandub sinna sõjaaegne Ukraina. Huvitun ajaloost, rahvusvahelistest suhetest, religioonist, mütoloogiast jpm. ning üritan iga reisi eelselt neis valdkondades korraliku eeltöö ära teha. Samas aga meeldib mulle ka spontaanselt kulgeda ning nautida momenti. Iseloomustust ja psühhoanalüüsi vast ei hakka panema - läheb liiga pikaks :) Sellest juba asjasthuvitatutele.

Kes tunneb, et on millestki sellisest pikka aega unistanud ning see postitus võiks olla motiveeriv sütik, kirjutage mulle stenaavel@gmail.com, või kui soovite kiiremat ja vahetumat vastust, siis lisage lihtsalt facebookis - Sten Aavel. Edasi saame siis seal rääkida ja kohtumisi kokku leppida :)

Kaunist suve!

Väike sügisene bump teemale :)

Austraalia reisikaaslased olemas, seoses 2017 Aasia osaga võib veel kirjutada kui keegi üldse nii kaugele plaane teeb :)