Viimased kommentaarid

Kas on keegi lähiajal käinud COVID läbipõdenuna reisil Leedus? Ametlikult peaks seal piisama tõendist, et oled läbi põdenud, kuid siinkohal oleks huvitav teada, kas keegi on näidanud Leedu piirivalvele ka lihtsalt seda digiloost välja prinditud lehte (notariaalselt tõlgituna ja perearsti templiga, või äkki isegi ainult digiloos ingliskeelseks seatuna ja ilma templita) ning kas sellest on piisanud, vöi tahetakse mingit konkreetset arsti poolt kirjutatud kirja?

Austraalia reisikaaslased olemas, seoses 2017 Aasia osaga võib veel kirjutada kui keegi üldse nii kaugele plaane teeb :)

Kui reis läbi siis kirjutage siia midagi, endal täpselt aasta hiljem minek ja tahaks samamoodi vähemkäidavaid kohti näha ja seigelda, peaasjalikult Sulawesil ja Kalimantanil :)

http://www.trip.ee/content/aasia/otsin-reisikaaslast-austraaliasse-2016-kevadeks-jav%C3%B5i-j%C3%A4rgnevaks-aasia-seikluseks.html

Heip! Uuri seda postitust ülal :) Praeguseks juba Austraalia pundis neli inimest, Aasia osale aga kindlaid kaaslasi pole. Kui huvi siis kirjuta :)

Väike sügisene bump teemale :)

Kuukivi, Kus soovitad vahetada eurosid ruupiateks? Filipiinidel oli Manila lennujaamas vahetuskurss kõige soodsam. Kuidas lood Indiaga?

Millal täpselt minek on? Läheme kolmese grupiga, 25./26. juunil jõuame Limasse, sealt kohe Cuscosse ja 30. juuni kuni 4. juuli Macchu Picchu matk, edasi Olantaytambosse, Pisaci ja siis Titicaca järve äärde, külastame mõndasid eraldatumaid külasid ning lähme saartele, nagu Taquile, sealt edasi mööda järveäärt Boliiviasse Copacabanasse. Kui olete umbes samal ajal samas piirkonnas, võiks ju vahepeal kohtuda, või siis enne reisi tarkusi jagada :)

Tervitus! Pole paigas kindlat daatumit, august-september on v2gagi kaalutav. Praeguseks on aga veel paar huvilist olnud, nii et edasine s6ltub ka sellest, kui kindlaks sinu ja nende plaanid osutuvad ning juhul kui k6ik plaanivad tulla, peab ka k6igile sobiva daatumi leidma. V6id saata oma kontaktandmed, ning hea meelega saaks ka jaanuaris Eestis kokku kui t6sine plaan on :)

Tervitus!

Turvalisusmeetmed l2hevad ikka kasutusele. Varem olen huvitavamatest kohtadest k2inud enamustes Balkani ja Kaukaasia maades, "kurjuse telje" riikides nagu Iraan, Iraak ja Syyria, ning Indias. Igasuguseid huvitavaid situatsioone on ette tulnud. Midagi ikka on kylge j22nud, kuidas nendega tegeleda. Kindlasti teen vajaliku eelt88 2ra nende riikide kohta. Keelega veel sina peal ei ole, kuid mu praeguses t88kohas on enamus inimesi hispaanlased, nii et 6pin agaralt. Viisasid pole vaja alla 90 p2evaks. Kaitsepookimist vaatan hiljem, aga t6en2oliselt v2ga palju pole, kui juba India piirdus 1 v6i 2 systiga.

Ah jaa, ise arvestasin ca. 2400 eurot koos lennupiletitega, aga arvan, et saaks hakkama ka 1500-2000-ga.

Terv! Oleme sõbraga ette võtnud India seljakotitripi 28.06.-05.09. Plaanime läbi teha Himaalaja circuiti ehk siis alustada Haridwarist ja Rishikesist, veetes ehk veidi aega mõnes ashramis, seejärel külastades mõnda Chota Char Dham palverännaku kohta ning kombineerides neid mägimatkadega Himaalajas, nt. Valley of Flowers. Järgmisena plaanime permitid hankida ning liikuda mööda Hindustan-Tibet highwayd Spiti Valleysse ning külastada sealseid budistlikke kloostreid, edasi Ladakhisse ning palverännak ja mägitrekid jätkuvad seal, ning tagasi siis läbi Kashmiri külastades sealseid vaatamisväärsusi, ning aja ülejäämisel ka põikamised Zanskar Valleysse või Amarnathi palverännak Kashmiris. Lõpuks külastaksime Amritsari ja siis tagasi Delhisse. Võimalusel võib ka Himaalaja circuiti lühendada ning lisada Delhi-Agra-Jaipur klassikalise tiiru ning Rajasthani tuuri, ehkki sellel alal on kliima tol perioodil tunduvalt vaenulikum.

Et otsime siis 1-2 reisikaaslast sellisele tripile. Ise oleme 22-aastased noormehed, reisikaaslased võivad olla ükskõik mis soost. Meie reisimeetod erilisi mugavusi ei tunnista, transpordiviisid ja ööbimiskohad oleks odavaimad võimalikud ning kus (mägedes) võimalik, siis ööbiks ka telkides. Kasuks tuleks, kui reisikaaslastel oleks spirituaalsed huvid, tegu oleks kannatlike inimestega kes on valmis raskusteks, ebameeldivusteks ning ettearvamatusteks ning oskaks seda nautida ja võtta huumoriga. Meil on ostetud lennupiletid ülal mainitud kuupäevadele (sõber tagasi 14.08.) Aeroflotiga läbi Moskva Delhisse, kuid oleme valmis rendezvous tegema ka peale 28ndat.

Kui oled huvitatud ja/või on lisaküsimusi, kirjuta mulle meilile stenaavel@hot.ee , edasi saame juba kokku leppida kohtumised ja plaaniarutamised (asun Tartu/Tallinn).

Tänud, see viimane on päris hea.

Kui jalgrattaga sõita ja tahad mööda väikseid külateid ka lõigata ja loodusest/rahvusparkidest üksikuid objekte leida, siis jääb nendest väheks. Korralik atlas maksab raamatupoes ca. 400 krooni ja miks mitte vähemalt uurida kas on võimalik laenata, kui seda ainult üheks korraks vaja läheb :)

Kas keegi Riias või Vilniuses koha peal pole käinud? Kui viisa ise on 30 dollarit, siis 2000 krooni küll kokku ei tahaks maksta :S Kas keegi teab, kas Riias või Vilniuses ka seda vormistustasu saada tahetakse?

Päris korralik hinnatõus, 15 euro pealt 50 peale :(

Kas keegi on sõitnud rongiga Teheranist Damaskusesse (läbi Türgi siis ofkoors)? Kuidas on piirilt viisa saamisega sellisel juhul?

kummaline, aga praegu küsivad juba 15 euri netist ostes

Kas on veel infot jagada selle 99-kroonise pileti kohta? Kas neid mitte vaid septembris loetud päevadel Eurolinesi öömüügi käigus ei saanud osta?