tammsaare

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
 

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kui keegi oskab selle hotelli kohta midagi kirjutada, ootan väga infot. Oleme minemas sinna 8. jaanuaril

Käisime Hurghadas märtsis 2010, hotell Pyramisa Blue Lagoon. 5 tärni eest seal kahjuks küll midagi ei olnud, oleks oodanud midagi rohkemat. Veekatkestused pole uudiseks. Seda juhtus mitu korda, et vett mingi aeg kraanist ei tulnud. Kõige rohkem häiris aga toitlustuse korraldus - küll ei olnud nõusid, küll ei olnud nuge, kahvleid või kohvitasse. Restorani mõõtu see välja ei andnud, suhteliselt must ja korraldus olematu. Hotellil on 2 restorani, Tez Touri kliendid ja idanaabrid saavad kasutada vaid suuremat, mis ilmselgelt kehvem kui teine, väiksem restoran, kuhu Tez Touri omasid ei lubatud. Teises restoranis sõid sakslased ja muud lääne-eurooplased. Viimses ka õhtuti grilliti ja igati oli näha, et teenendus hoopis teisel tasemel.Suures restoranis oli valik kesine ja magusalett peaaegu olematu. Varasemalt olen Egiptuses käinud 4 korda, alati 4* hotellis ja need on kõik paraku parema teenendusega olnud. Eriti meeldis teenenduse poolest Sunny Days El Palacio. Hotelli territoorium muidu normaalne, piisavalt suur, erilist rohelust pole, sest hotell alles mõned aastad avatud. Plussiks oli see, et hotelli juurest algas ilus ja lai promenaad, kus sai õhtuti jalutamas käia. Animaatorid olid, aga ei saa öelda, et midagi head, tase suht tagasihoidlik. Randa sai bussiga, aga kui trügida ei viitsinud, võis sinna jalutada, polnud eriti kauge. Rand oli suht normaalne, liivarand. Aga mustust ja prügi oli selgi, nagu mujalgi Hurghada randades ilmselt.

Väga normaalne hotell, tulime täna (Top Toursiga)ja jäime rahule. Hotellil on suur U-kujuline siseterritoorium, meri, bassein ja laguun. Vasakpoolse tiiva ääres sai ka snorgeldada ja väga ilusaid kalu oli näha. Vaikse ilmaga kippus siseõue laguuni prahti tekkima. Toad. Paremad toad alates II korrusest (nende mõistes I korrusest) paremas tiivas paremal pool vaatega merele või vasakus tiivas paremal pool vaatega siseõue: laguunile ja basseinidele. (Meie mõistes I korrus ei ole OK, võib olla vaade aiale). Meie inimesed olid õnneks kõik II või III korrusel ja meie tuba oli täpselt selline, nagu hotelle tutvustavatel lehtedel näha on. Nädala algul oli rõdul pisut tuuline, aga viimased õhtud täielik vaikus, soe oli ka, lühikese varrukaga sai ikka olla. Ainult et sääsed kippusid tuuletutel õhtutel tuppa tulema. Fööni toas ei olnud. Toad puhtad, iga päev vahetati pesu ja rätikud. Dusigeeli ei olnud, õnneks oli kodust kaasa võetud. Toitlustamine - kõik, nii söögid kui joogid, tasuta. Hommikul kl 6.30st kuni õhtul kl 22ni (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, vahepealsel ajal toitlustus õues), sh ka soojad toidud, joogid kl 6.30 - 00.00, v.a pressitud värske mahl, kõik tasuta. Joogiks pakutakse fantat, colat, sprite, mineraalvesi jm, kohalik alkohol: õlu, viin, rumm, viski jne. Kui muidu kohalik jook pole peale õlle just joodav, siis nt rumm coolaga oli OK. Jaanuari ilmad. See nädal oli iga päev ca 25 kraadi sooja, esimesed päevad olid tuulisemad, iga päevaga läks järjest vaiksemaks. Üks päev oli pilves, aga soe oli ja päike võttis ka läbi paksu pilve. Animaatorid. Animaatorid tegelevad pea päev läbi, aeroobika, võrkpall jm, õhtuti klubis kl 21.45 tasuta etendused. Kaubandus. Hotelli siseterritooriumil on piisavalt väikseid kauplusi. Kel tahtmist kohaliku eluga tutvuda, võib jalutada paremale poole el Dahari, jala ca 20 - 30 min, või vasakule poole Sakkala keskusesse, jala samuti ca 20 - 30 min. Kasutasime taksot. Saime ühe otsa 10 poundiga, kauplemisel saab ka odavamalt. Ma olin neljandat korda Egiptuses ja see oli hotellidase parim, enne olin olnud Coral Bays, Sol Verginias ja Eden Rockis. Viimasega jäin ka väga rahule, Sol Verginia puhul häiris, et hotellil polnud oma korralikku randa lähedal ning hotell ise asus keskustest kaugel. Muidu oli seal väga hea (lahke) teenindus. Kaaselanikud. Peamiselt venelased, aga oli ka poolakaid, tsehhe, slovakke, prantslasi. Julgen seda hotelli soovitada küll, eriti, kui nägin, kuhu osa reisiseltskonda läks.

Eden Rocki võib soovitada küll, superhea asukoht, linn ja rand käeulatuses. Tellimisel tasub küsida tuba vanasse majja ja basseinivaatega, soovitavalt veel II korrusele. kohapeal nad tuba vahetada ei taha. Meil basseinivaadet polnud, kuid linna ja randa nägime küll, tuba 124 on I korrusel viimane, kust veel merd näeb. Samas on vanema osa toad sama korras kui uuemas osas. Kes on maja uuemas osas, need merd ei näe, peavad ilusa hooldatud muruvaatega leppima. Hotell ei sobi neile, kes kõrgust kardavad (trepist ülesminek, viimane ots järsuvõitu, käsipuud pole või kes päris väikse lapsega). Mina näiteks kardan ülmäära kõrgust, aga teinepool hoidis kenasti käest kinni ja probleeme polnud. Arvan, et normaalse inimese jaoks pole see trepp mingi probleem. Kui keegi edaspidiselt minemas on, võin anda kasulikke näpunäiteid nt ranna kohta. Me saime kasutada Lido hotelli puust pontoonsilda. Maksime iga päev 20 egiptuse naela ühe koha (loe: lamamistooli) eest, seal oli parem kui hotelli basseini ääres või Lido liivarannas, kus päikest võivad palmid varjata. Söögid hotellis olid küll tagasihoidlikud. See eest oli üle päeva voodisse käterättidest mingi iludus tehtud. Jäime väga rahule ja kindlasti lähme tagasi, siis läheks ehk meelsamini juba Lido hotelli. See on veel parema asukohaga, aga ka kallim. Me saime Eden Rocki 8999.- rahaga.

Oleme ka minemas 11.04, ööbime Caribes, olen kokku pannud natuke materjali Tenerife kohta, kes tahab võib saada Estraveli sõnutsi olevat norm hotell, tagasiside olevat hea, vt ka http://www.apartamentoscaribe.com/. Loodame parimat.