klara

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Praegu reisiplaan küpsemas ja mõtlesime Lõuna-Ameerika retke alustada just Buenos Aires'est ja siis liikuda lääne ja siis põhja poole. Üheotsa pileti hinnaks 600+ eurot. Air France'iga lennates võib aga kaks korda nii palju maksta. Kõige mõistlikuma hinnaga paistis Iberia. Kojulennu pileti ostame seal olles, kui tekib mingigi kohalik ajataju ja saab selgemaks, kus meie reis seal mandril võiks lõppeda.

Vahel on üheotsapilet tõesti kallim kui edasi-tagasi.

Nelja nädala jooksul jõudsime veeta paar päeva Bangkokis ja ülejäänud aja vaatasime Vietnamis ringi. Ja ikka jäi väheseks. Indias sama lugu. Aasias on suured vahemaad ja kui ei ole majanduslikult võimalik igale poole lennata, siis soodne bussi või rongireis võtab päris palju aega.

Kõik oleneb reisi eesmärgist. Mõnedele meeldib peamiselt linnades käia ja püüavad katta võimalikult suuri vahemaid, mõned eelistavad peamiselt rannas lebotada. Oleneb eelarvest, oleneb tujust, oleneb muidugi kõige rohkem sihtkohast - mida sellel pakkuda on. Lisaks trip.ee-le olen palju infot leidnud ka sihtkohti googeldades - nt Filipiinidele või Indiasse vms. Nii leiab päris mitmeid blogisid ja reisikirju, kust infot ammutada. Aasia on üldiselt odav. Vältida tasuks Hiina kalendri uue aasta pidustuste perioodi, mil tavalisest enam rahvast liikvel ja paljud majutusettevõtted hindu tõstavad ja/või täis. Kui plaan sel ajal reisida, siis tasub kõik lennud aegsasti broneerida. Samas on need pidustused vaatamisväärsus omaette, nii et väike närvikulu tasus end ära.

Majutuse leidmine ei ole üldiselt probleemiks saanud. Tubasid saab igasuguse hinnaga - vahel lihtsalt üllatab sama hinnaga pindade erinevus. 15-20 dollari eest võib saada väga viisaka toa kui ka väga jubeda toa. Seepärast on mõistlik rendipind enne sissekirjutamist üle vaadata. Suuremates linnades on olnud juhuseid, kus "very nice room" on näiteks ilma akendeta või on vannituba kohutavalt räämas.

Rannaäärsetes piirkondades kohtasime sellist hinnataktikat - rannaäärsed (ja eriti merevaatega) bungalod ja toad võivad vabalt olla isegi kaks korda kallimad, kui need, mis üle tee sisemaa poolel. Meil on päris palju abi olnud LP-st, aga tihti oleme ka lihtsalt veidi ringi käinud ja maad uurinud. Tavaline asi muidugi see, et konditsioneeriga tuba on kallim. Pole ise selle järgi kunagi vajadust tundnud, sest minu arvates see pigem pikendab aklimatiseerumise agooniat.

Internetiavarustes leidus selline tore blogi http://marisheinaru.com/category/blogi-postitused/reisid/ladina-ameerika/ millest saadud infot kasutan ka oma reisi planeerimiseks + Lõuna-Ameerika Lonely Planet ja loomulikult Google.

Me ilmselt sattusime sinna üheaegselt suurema turismigrupiga Venemaalt, nii pool lennukitäit tundus neid seal olevat... Rannapuhkuseks tõesti väga hea koht ja eks see lohetaminegi tundus ahvatlev, küllap järgmisel korral. Söögikohti on seal palju ja enamuses on ülimaitsvad toidud ja soodsad hinnad. Hommikusöögi osas, väga palava ilmaga piisas kõhutäieks suurepäraselt puuviljasalatist või suurest smuutist, mis tehtud kohalikest viljadest.

Kõik oli muidu väga vahva aga pikapeale viskas üle see pidev vene keeles teretamine ja venekeelsed sildid, menüüd ja lärmakad 24/7 pidutsevad ida-naabrid ise. Nagu ei olekski Vietnamis. Ööbisime Hong Di onnikestes (15-20 USD), seal olid peamiselt surfarid ning öörahuga probleeme polnud. Muidu hinnad Mui Ne's ikka suht kõrged. Nha Trang meeldis väga ja Hoi An on omaette vaatamisväärsus.

Reisides jääb ikka silma, et väga paljud ei suuda oma kulinatest ja blingist loobuda. Minu tagasihoidlik arvamus on see, et endal on mugavam ja ohutum, kui reisile minnes väärismetallist ja tähendusega ehted koju jätta. Mida vähem väärtuslikke esemeid küljes ripub, seda parem. Samas muidugi leidub ka turiste, kes ennast hirmsasti lille löönud ja varem-hiljem millesti ilma jäävad. Kui on väga suur soov kulinaid kanda siis ka kohalik merekarpidest ja kookosekoortest toodang võib päris kena olla :)

Kes luksust taga ei aja, siis Hong Di bangalod on väga ok, 16 USD eest saab fan'iga onni, 20 USD eest konditsioneeriga onni. Eelnevalt sai mitmeid kohti läbi käidud ning et ei raatsinud ööbimiskohale väga palju raisata, siis igasugused resortid jäid mängust välja. Onnikesi leidus küll igas hinna- ja kvaliteediklassis. 25-30 USD eest võis saada väga korraliku elamise aga valikus oli ka hallitavate seinte ja lagedega umbseid onne, sünteetilisest materjalist linadega onne või lihtsalt räpaseid onne.

Käisime Vietnamis kohalike aastavahetuse e. Tét ajal (14 veebruar) ja see oli küll paras hullumaja. Teadsime küll, et öömaja ja transpordi leidmine võib karmiks osutuda aga sellegipoolest ei teinud eelnevalt mingeid broneeringuid ja otsustasime õnne proovida. Populaarsemates sihtkohtades nagu Mui Ne ja Nha Trang olid pühade tippajal hotellid pea kõik täis, eriti just soodsamad, backpackerite lemmikud. Üksikutes leidus vaba tuba. Transpordiga oli keerulisem kui muidu, kuna Tét on vietnamlastel ainuke püha üldse ning siis rännatakse vanemate juurde või minnakse perega puhkama. Sinna lisaks veel hordide kaupa hiina turiste. Algne plaan siselendudega vahemaid läbida läks sisuliselt luhta, kuna kõik lennud olid lihtsalt täis. Õnnestus ainult üks ots saada ja seda ka viimasel minutil viimased kohad. Seega läbisime pikki vahemaid bussiga, mis on täielik horror, kui satud sitting bus'i peale. Sleeping bus oli väheke lahedam, kahjuks taipasime selle kasuks otsustada alles viimast bussisõitu organiseerides. Julgen vaid oletada, et ehk selle sügisese hiinlaste püha ajal ei ole olukord nii hull. Aga soovitaksin siiski reisi natukene rohkem planeerida ja ööbimist-transporti planeerida. On vähem aja- ning närvikulu. Kui kellelgi veel küsimusi Vietnami kohta, siis vastan meeleldi.

Ma ei hakka oma postitust Paradise Village hotelli kohta topelt panema aga soovitan läbi lugeda see teema http://trip.ee/node/47103

Huvitav jah, et kui keegi julgeb kurta saadud halva kogemuse üle, siis mõned tegelased hakkavad kohe lahmima, et mis ronisid siis sinna... Aru ei saa, antud teema oli ju kommenteerimiseks? Või ei? Meenus lõpuks, millises hotellis olime - Paradise Village, kus töötajad varastasid ja ülbitsesid. Meie kohal teisel korrusel olid kaks neidu ja nemad avastasid rahavarguse kohe järgmisel päeval. Kaebasid hotelli juhatajale ja tasuks said selle, et nende tuba ei koristatud mitu päeva. Nad pidid minema ja paluma, et keegi nende tuba koristaks ja said sellise ülbe suhtumise osaliseks, et... Nii et tegelasel, kes sai sularaha ja fototehnikat vabalt toas hoida, vedas :) Parem karta kui kahetseda e. siis arvan, et mõõdukalt paranoiline olla on alati kasulik.

Keegi siin eelnevalt soovitas hankida uus viisa mõnest kohalikust saatkonnast. Nt Cambodias Phnom Penh'is Tai saatkonnast :) Ise kavatsen juba Vietnamis peale maandumist kohalikust konsulaadist Tai viisat taotlema minna.

Barcelona lennujaamas võeti mul tillukesed maniküürikäärid küll ära :( Hakkasin oma läbivalgustatud kotti juba selga ajama ja minema kõndima, kui turvatöötaja mulle järele karjus: zizors! zizors! Läks tükk aega enne kui mulle kohale jõudis, et ta tahab minu maniküürikääre ära võtta. Samas kaaslase kotis oli liitrine veepudel, mille vastu keegi huvi ei tundnud. Ei saagi aru, tohib siis pisikesi kääre võtta või ei? Küünetangidega ajaks ka muidugi asja ära.

Kas Tai viisat on võimalik saada ka mööda maad Kambodžast Taisse minnes? Kui, siis kus? Plaan lennata Bangkokist edasi Vietnami ja siis sealt mööda maad läbi Kambodža tagasi Taisse tulla.

Mulle jääb arusaamatuks üks asi: mis point on üldse taodelda viisat saatkonnast, kui niikuinii on plaan minna Tai naaberriikidesse? Ka saatkonnast taodeldes 2 või 3 sisenemisega viisat peab seda tõestama lennupiletitega. 5. A copy of airline ticket or e-ticket.(air ticket paid in full). If you wish to obtain 2 or 3 entries, please note that you must show all full paid flight tickets entering Thailand for every entry. If you have only one flight ticket entering Thailand for one time, we will issue only one/single entry visa for you. Või ma saan millestki valesti aru?

Käisime Travel In-ga selle aasta märtsis Goas. Opereeriv lennufirma oli vist FlyLal ja päris karm, kuna 8 tunni jooksul sai koos söögiga kaks korda 100 ml mahla või vett ning osta ei saanud üldse midagi. Õnneks oli kohalikul esindajal bussis suur kast veepudelitega, mida janused reisijad siis kummutasid. Hotelli nime ei mäleta aga see oli merele suht lähedal, paarsada meetrit. Hotellil polnud viga, rõdud, konditsioneerid ja minibaargi oli olemas. Üllatav oli see, et koristajad ronisid hommikul kell 8 ukse taha, et nemad tulevad nüüd koristama. Saatsime nad kukele. Tegime ühe suure vea - saabumise õhtul jätsime eurosid ja dollareid lihtsalt kotti ja läksime sööma. Ilmselt siis tegidki koristajad puhta vuugi ja mitte ainult meil, vaid ka teiste kottidest. Calangute oli igav, ja nii me tõmbasime sealt juba kahe päeva pärast uttu. Regasime end hotellist välja ja sebisime takso ning sõitsime Palolemi, kus olime reisi lõpuni. Sealt tulime äralennupäeval taksoga lennujaama ning siis hoiti meid kui kurjategijad paar tundi püssimeeste valve all mingis pisikeses tsoonis. Põhjenduseks ei öeldudki midagi. Ka ei teadnud need tarka nägu tegevad püssimehed mitte midagi väljuvast lennust. Sularaha ei maksa toas hoida, ikka enda ligi ja mitte palju. Pangaautomaate on seal mitmeid ning sellepärast ei pea põdema, et äkki raha ei saa.