Türgi fänn

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
25 kommentaari
 

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

tahaks ka Riosse. Kas keegi mõnda alla 800 EEK u öö hotelli ka teab, kõik on üle tuhande...Ja kas seal ikka mehi on, kes õpetaks tantsu ja viitsiks naistega sebida? Hirmsasti tahaks seal muusikat kuulata ja tantsida!

Shoppasin praegu Londonis-rahast on järel vaid mälestus ja auk rahakotis..Nüüd pean pool aastat näljas istuma peale seda...Aga tassisin endale kotitäie kingitusi,mida siit ei saa osta.Muusikal maksis 15 naela,loomaaed 17 naela,kino 7 naela,ööklubi oli varakult minnes tasuta,muidu 5 naela-see,kus mina käisin,Internet umbes 1.50 tund.Ostsin ka soojendusega kindad ja keeleõppe programmi.Aga ikkagi väga vahva oli!

2 hilist bussi läheb bussijaamast Eestisse,just käisin.Sel kellaajal peaks olema pilet Internetist kotis,kassad on kinni.Ja öine buss (poole 2 paiku) tuleb Leedust,sinna ei pruugi ilma piletita peale saada,alati jama.Ja sinna peale pole kirjutatud Eurolines,vaid miskit muud,vaid pileti saad sellest firmast. Võid ka 1 lati eest Riia bussijaamas ööbida,sealt lähedalt saad hommikuse Riia-Valga rongi peale. Lennujaamast läheb 22 buss bussijaama,umbes pool tundi,pileti jaoks vajad latte. Passisime suvel niikaua lennujaamas pagasit,et pidime taksoga bussijaama sõitma. Riia kesklinn on hostel eid täis,jaluta ja saad koha.

umbes 2 aastat tagasi leidsin iseseisva tõlkeaparaadi müügil ühest meie kataloogist,uurisin-seda müüakse Helsingis ühes poes,meie kataloog vahendas.Seal oli mingi piiratud hulk keeli ja ma sellepärast ei ostnud sellest kataloogist,et vajasin teisi keeli.Mäletan,et uurisin Internetist,et kui Soomest tellida,on võimalik rohkem keeli saada ja siis see maksaks umbes 3000 EEK.Ost jäi raha puudusel paremaid aegu ootama ja vahepeal jälle ununes.See masin oli miski Hexaglot Calculater või umbes nii.Internetis igatahes elab selline elukas!

Need plikaohtu Teztouri giidid on täiesti juhmakad Bodrumis.Plika ütles mulle,et üldse on kõik poed kinni?,sest hooaeg pole alanud ja selle asemel,et 10 minutiga marsaga/dolmusiga linna sõita,käskis taksoga sõita!?Peale seda plika kadus üldse igaveseks vaateväljalt-jumal tänatud!

seal olin aasta tagasi Teztouriga.Hotellis olid ainult venelased.Õhtuti pandi Kamaaruzka(sõna otseses mõttes) peale,disko vene lauludega ja tantsiti,rannas samuti vene musa,türklased vestlesid vaid vene keeles,kuigi mujal Türgis paludes keeltes.Räiged mullaeas Türgi vanamehed võtsid 2 vene näitsikud korraga käevangu ...ÕÕÕÕudne. Aga Kemer on väga ilus.Kuigi 2-detsimeetriste moskiitode pesa oli minu toas elektrikarbis ja sain jalale suure punase hammustuse.Ühe naise jalg oli ka üleni paistes. Vahet pole.Pugisin end täis "kõik hinnas" pakettiga ja kukutasin end üle ääre basseini.Välja ronisin vaid selleks,et uuesti süüa...Mõnus.Vahel.

enne mind kirjutaja räägib sõna-sõnalt seda,mida topelthinnaga reisimüüjad teile valetavad!Olen 10 korda tänavalt reisid ostnud ja õnnelik.Eelmine nädal lasin giidil endale peale suurt survet augu pähe rääkida,andsin talle raha ja päev enne etendust amfiteatris-ta teatas ,et ei saanud gruppi kokku ja mu osalus seal jääb ära!!Suur etendus aga oli vaid kord minu sealoleku aja jooksul.Jooksin ruttu tänavale ja sain esimeses putkas pileti!Käidud,nähtud,jälle õnnelik. Kuumaga ei soovita võtta...?Millal siis?Peale turismiaega külmal ajal ei toimu ju midagi! Mis lepingut? Õudne,kui rahvavaenlasest penskarid sõna võtavad...

Seal on üks suurimaid diskoteeke Halikarnos.Tunniga saab Kreeka Kos´i saarele-tagasi tuuakse ka.Linn on piisava suurusega.Kõik majad ühesugused-määrdunud valged.Minu hotell oli küll vahva-iga päev ansambel(Salmakis resort ja SPA).Siiski mulle erilist muljet sellest kohast ei jäänud.Kuid iga reis ka samasse kohta on alati erinev.

Vahemaa ei pruugi sugugi olla ainult 2 km selle punktini,kuhu vaja-ehk vaid linna alguseni on 2 km.Dolmuś sõidab näiteks Bodrumis iga 10 minuti tagant,ventilatsioon on ka sees.8-16 eesti krooni pilet,oleneb kus Türgi osas oled.Praegu oli Antalyas +38,öösel +28,5.Jala??!Kuumaga vist ära pööranud.Ja milleks?

poetasin isegi pisara raha makstes.See eest viisat pole enam vaja,saad selle raha eest kommi.Kui hind langeb,siis septembris,oktoobris.Kui kiire,mine Riia kaudu,saad paar tonni odavamalt.Küsi "Go adventure" büroost!

Ikka Türgi-Alanya,kuid oktoobri lõpus seal juba vesi külm,meri ehk on veel soe.Kõige kihvtim koht maailmas!(kellele ei meeldi?,kes käinud,olen küll vaid head kuulnud)Vähemalt korralik teenindus ja superilus...

Türgi 12.juulist viisavaba!!!Rõõmutants!Hurrraa.90 päeva poole aasta jooksul võib Türgis ringi sebida.Ja siis jälle! Ise küll kiirustan juba homme Türgi lennukile...Aga ikkagi ... Vahva!

Tore,kui juht bussis enam ei suitseta.. Käisin mais jälle seal.Hotell ise otsustab,kas võib toas suitsetada või mitte,see kodulehel kirjas.Mina hotellitoas võisin,fuajees mitte.Orienteeru selle järgi,kas näed tuhatoosi. Väljas võib ju meil ka suitsetada.Siseruumideks nimetatakse neid,millel on seinad.Kõik ülejäänud on lubatud tossamiskohad.Türgis suvel ju enamus kohti väljas,seega probleem olematu.Oma äriruumides (neil kõik erakätes)lubavad nad muidugi kõike,et sa ainult ostaks. Selles lennujaamas polnud suitsukohta,Antalyas peaks klaaskast olema. Head suitsetamist..

kui oleksin lastega,Alanyasse.Hotelli asukoht tuleb alati internetist üle kontrollida-kas on keskuses. Sügiseti küll oli nii,et kui bassein oli jääkülm,siis meres sai ujuda.Ei tea kuidas kevadel?Endal ka minek...

Vastan siis: mina võtan kaasa ainult eurosid,kohapeal vahetan osa liirideks.Kemeris olin juulis 2007.Kemeris tahetakse liire,eurosid ja palju ka dollareid.Pangakaardiga pole tänavapoodides midagi teha,aga ehk apteegis siis.Kemer on kõige ilusam koht,mida olen näinud.Ritsikate laul paneb kõrvad lukku-nautisin.Saime seal nahale mingi lööbe,ehk ritsikatest või hiigelsääskedest.Võtke apteegist odav allergiavastane kreem kaasa(ilma retseptita).Kuid venelased rikuvad puhkuse,rannaski on vene musa ja hotellis tantsiti Kamaaruskat.Mujal Türgis seda ei kohanud.Kõik türklased räägivad Kemeris vene keeles sinuga,jube. Kui sularaha automaadist välismaal võtta,peab arvel olema ikka tavaline EEK,igas riigis saad siis kohaliku raha kätte,kuid maksad teenustasu,seega võta sulas kaasa-Türgi on väga turvaline.Maailma kõige ilusamad ja lahkemad,hoolitsevad inimesed on seal. Ekskursioone võtke tänavalt,seal poole odavam,kõik ok,kuid pole nii peen buss. Kemer väga kallis,riided ka,püüdke söök võtta paketi sisse.Kuid müüdavad riided on fantastilised.Türgi on mõnes piirkonnas sama hinnaga kui Eesti,kuid mõni kuurort kallis. Antalyas minge lapsega veeparki. Ise sõidan mais 6.korda Türki-iga kord eri kohta.Ei jõua ära oodata!!